Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Верници од кутијата на социјализмот..нели ти изгледа нешто апсурдно во реченицата..:toe:
Не мислев ја на верниците. Туку општо за луѓето што живеат така демагошки накај поразително-осудувачки, строго, конзервирано, а се обично повозрасни и мажи, ако веќе треба да направам таргет профил.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Ќе одиме и ќе маваме бе,само шо ќе прајме шо нема да биди геј парада ?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
И ти дечки, се нарекуваш себеси хомо - сапиенс?:pipi: Ќе одиш и ќе маваш? Е голем подвиг ќе напраиш... Ќе им го спуштиш либидото. Оди бе, бркај жени, шо те боли за хомичите! Овакви линчери ко тебе, мислам дека треба да се покажат во војска. Таму дури и ќе те платат за да маваш. Остани ми поздравен и хетеросексуален.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не мислев ја на верниците. Туку општо за луѓето што живеат така демагошки накај поразително-осудувачки, строго, конзервирано, а се обично повозрасни и мажи, ако веќе треба да направам таргет профил.
Како темата е покрената од верник и се однесува ислкучително на верниците..чудно...што ќе ни е таков таргет профил..мислев дека се работи за нешто гледано од точка на религиите..но ајде..
Едно прашање и до тебе..дали верниците имаат право да излезат против геј парадата во Скопје..оти сите зборувате за конзевативност и строгост..никако некому да му падне на памет дека можеби се работи за право...плус дека можеби верниците се' во право..обавезно се се мери од агол кој повеќе наликува на снобизам(се извинувам) отколку на мислење кое произлегува од сопствени видувања ...развиени според искуства и стилот на живеење
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
@Новинарка јас на пример сакам да тепам и осакатувам луѓе кои имаат различни ставови од моите.
Треба да ме прифатите, не треба да се плашите од мене што сум различен од вас.
Разноликоста е таа што го прави светот поубаво место за живеење, што би било кога сите би биле совршени и би се однесувале кул.
Досадно би било, нели?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Едно прашање и до тебе..дали верниците имаат право да излезат против геј парадата во Скопје..оти сите зборувате за конзевативност и строгост..никако некому да му падне на памет дека можеби се работи за право...плус дека можеби верниците се' во право..обавезно се се мери од агол кој повеќе наликува на снобизам(се извинувам) отколку на мислење кое произлегува од сопствени видувања ...развиени според искуства од животот
Верниците апсолутно имаат право да излезат на протест, се додека тоа е вернички протест. Кога ќе премине во протест ко на колегава од погоре, каде што ,,ќе маваат" оти им се може, тогаш пиши пропало на сета индоктринација на ,,љуби го ближниот свој". Со ваквиот протест, ако јас се прашувам (а се, во случајов:)) се бара хомосексуалците да не излегуваат на улица и да не ја пропагираат нивната сексуалност јавно. Тоа е кршење на човековите права. Место протести од двете страни, треба да си го наместиме мозокот на пауза и да сфатиме дека не треба да си пречиме едни на други. Поточно, НЕ ТРЕБА НИ ДА СЕ ДЕЛИМЕ НА ХОМОСЕКСУАЛЦИ И ХЕТЕРОСЕКСУАЛЦИ, ПОШТО ТОА НЕ Е НИКАКВО МЕРИЛО ЗА ЧОВЕЧНОСТ ДРАГИ МОИ РЕЛИГИОЗНИ ПРОТЕСТАНТИ.
@ Избраниот
Драг хетеросексуален Избран,
Ако си ти тепач, условно кажано, тогаш законски повредуваш мои хумани права (доколку ме повредиш). Ако сум ја педерка, не повредувам твое право да легнеш некоја.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.182
Поени од реакции
4.822
А кој рече дека ќе има парада?
Нека пробаат да излезат на парада....
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Овие "вернициве" некако многу насилни ми станаа. Првин на плоштад па сеа ке тепаат и хомосексуалци...

Некако прво за верник ке сметам хомосексулец него некој тепач на луѓе што му сметаат зашто се поинакви од него.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
И ти дечки, се нарекуваш себеси хомо - сапиенс?:pipi: Ќе одиш и ќе маваш? Е голем подвиг ќе напраиш... Ќе им го спуштиш либидото. Оди бе, бркај жени, шо те боли за хомичите! Овакви линчери ко тебе, мислам дека треба да се покажат во војска. Таму дури и ќе те платат за да маваш. Остани ми поздравен и хетеросексуален.
За педерчињата ич к*** не ме боли,ама парадирачки педерчиња се друга работа.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Мене ли најде да ми попуваш инквизиции :pos2::pos2: па све то је педерлана брате папите тоа педерастија на мртво се криеле зад крстот само, исто како тоа вашата црква овај секта англосанксонците лажни ...кое заостануванје преку вера црни брате ами да не беше Тесла кој беше православен ке немаше каде да ги постираш навредите... Ке мораше у темница да се штанцате :pos2:
Инаку и тоа е христијанство госпоѓице.
А и христијанството како религија ги признава другите религии и пропагира...пааа љубов и простување а не бодење на кол.А што те прави тебе поголема христијанка од оние кои се криела зад крстот ако и ти ги имаш истите начела.
А примерот со Тесла .... Fail:back:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
А кој рече дека ќе има парада?
Нека пробаат да излезат на парада....
Одличен пример за религиозен христијанин кој ги сака луѓето какви и да се и е пример за пацифизам, доброделие, човекољубие и опростување на неправдите и гревовите во целиот свет. Амин.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Верниците апсолутно имаат право да излезат на протест, се додека тоа е вернички протест. Кога ќе премине во протест ко на колегава од погоре, каде што ,,ќе маваат" оти им се може, тогаш пиши пропало на сета индоктринација на ,,љуби го ближниот свој". Со ваквиот протест, ако јас се прашувам (а се, во случајов:)) се бара хомосексуалците да не излегуваат на улица и да не ја пропагираат нивната сексуалност јавно. Тоа е кршење на човековите права. Место протести од двете страни, треба да си го наместиме мозокот на пауза и да сфатиме дека не треба да си пречиме едни на други. Поточно, НЕ ТРЕБА НИ ДА СЕ ДЕЛИМЕ НА ХОМОСЕКСУАЛЦИ И ХЕТЕРОСЕКСУАЛЦИ, ПОШТО ТОА НЕ Е НИКАКВО МЕРИЛО ЗА ЧОВЕЧНОСТ ДРАГИ МОИ РЕЛИГИОЗНИ ПРОТЕСТАНТИ.
@ Избраниот
Драг хетеросексуален Избран,
Ако си ти тепач, условно кажано, тогаш законски повредуваш мои хумани права (доколку ме повредиш). Ако сум ја педерка, не повредувам твое право да легнеш некоја.
Мозокот на пауза...интересно..мене ми изгледа дека оддама е така..

Инаку од хомосексуалците прво се бара да го направат она што и секој нормален човек..јас на улица никаде не пропагирам што се случува кај мене дома во кревет..уште помалку правам фешти од тоа..
второ и многу поважно од гледна точка на разните религии.односот помеѓу припандици на ист пол е грев...репродукцијата би била решена поинаку ако за тоа не се потребни жени..или обратно(во случај на лезбејки)
THE_CHOSEN_ONE..мислам дека упоребуваше сарказам..
Не верувам дека вистинските христијани би се обиделе да ја решат работава со ќотек..тоа не екарекатеистично за следбениците на Исус...
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Верниците апсолутно имаат право да излезат на протест, се додека тоа е вернички протест. Кога ќе премине во протест ко на колегава од погоре, каде што ,,ќе маваат" оти им се може, тогаш пиши пропало на сета индоктринација на ,,љуби го ближниот свој". Со ваквиот протест, ако јас се прашувам (а се, во случајов:)) се бара хомосексуалците да не излегуваат на улица и да не ја пропагираат нивната сексуалност јавно. Тоа е кршење на човековите права. Место протести од двете страни, треба да си го наместиме мозокот на пауза и да сфатиме дека не треба да си пречиме едни на други. Поточно, НЕ ТРЕБА НИ ДА СЕ ДЕЛИМЕ НА ХОМОСЕКСУАЛЦИ И ХЕТЕРОСЕКСУАЛЦИ, ПОШТО ТОА НЕ Е НИКАКВО МЕРИЛО ЗА ЧОВЕЧНОСТ ДРАГИ МОИ РЕЛИГИОЗНИ ПРОТЕСТАНТИ.
@ Избраниот
Драг хетеросексуален Избран,
Ако си ти тепач, условно кажано, тогаш законски повредуваш мои хумани права (доколку ме повредиш). Ако сум ја педерка, не повредувам твое право да легнеш некоја.
Koi se tie prava vi se molam? Do tolku ni stana svetot izvitoperen sto ne se znae veke nisto... Nema da mi e cudno ako skoro i pedofilite pocnat da gi baraat nivnite seksualni prava... spored vas treba site da si kutime i da se pravime budali, te demokratija e... kakva demokratija toa e anarhija bre luge...
Sto me zasegalo mene/tebe? Pa kako ne?!Sto moze treba da pocneme da si gi vospituvame decata deka i homoseksualnosta e vo red. normalna, moze da izbere?!I moze uste preporaka treba da mu dademe da odi na gej paradata? Vie vasite deca taka gi vospituvate (ke vospituvate)? Ili se e ok, za drugite, ama Bog da go cuva mojto dete!
Vi se molam ne bidete pristrasni!
Ne mi e idejata da se tepaat tie luge! Toa nema da im pomogne!A ni pa lekar zasto ne se za na lekar! No, da se najde nacin da im se pomogne da izlezat od toa, a ne da gi tapkame i da im velime OK e, normalno e da si takov!

Овие "вернициве" некако многу насилни ми станаа. Првин на плоштад па сеа ке тепаат и хомосексуалци...

Некако прво за верник ке сметам хомосексулец него некој тепач на луѓе што му сметаат зашто се поинакви од него.
Po stoti pat ke kazam nikoj ne povikuva na tepanje homoseksualci!
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Само Бог може да каже што е добро, а што е зло.
Смртниот човек е само трева која утре нема да ја има.
Ако не постои Бог кој е вечен нема апсолутна вистина ако нема апсолутна вистина се е релативно ако се е релативно тогаш и јас сум во право и ти си во право ако и двајцата сме во право тоа е парадокс што значи дека муабетот и докажувањата ни се залудни и без поента.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom