Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Абе како па да не.
Библијата вели дека не било грев.
И точка.
А мајмуните нашите прадедовци како се размножувале.. пошто нели дарвин вика човеколиките мајмуни се наши предци..
 
S

smart ass

Гостин
А така. Бравос.
Излезете, претепајте некој педер, скршете му ја муцката.

Да видат другите колкави патриоти сте. Македонци, синови на Александар.

Абре, во која глувчешка дупка бевте вие 2001 година?
Ма не бее...зошто.

Јас не сум за контрапротест,но парадата не ја поддржувам....налет ама може ќе биди едно добро фрик шоу...може ќе биде подобро и од џери спрингер...:vozbud:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
ми смета поделбата на народот која ја прави Религијата ...
наместо да проповеда за љубов, хармонија, соживот со сите и секој со секого ..
погледни го подфорумот религија и ќе видиш ..
муслиманите на христијански теми на кои ја потценуваат библијата ..
христијани на муслимански теми на кои го потценуваат куранот ...

бетер од политичари се :tapp:
и ти поради тие навреди на подфорумот си рече да ги ГЕНЕРАЛИЗИРАШ сите ВЕРНИЦИ??????......знаеш што и ЈАС сум верник(не сум закоравен но колку толку сепак верувам)...и сепак ги почитувам сите религии,па дури и муслиманите,будистите,протестантите итн да организираат протест против геј парадата јас СЕПАК ќе излезам ќе им дадам подршка,иако не сум муслиман,будист итн,туку ДЕКА СУМ ПРОТИВ ГЕЈ-ПАРАДАТА!!!!!!!!!значи ЗНАМ ШТО САКАМ,ПРОТИВ ШТО СУМ,КОЈА МИ Е ЦЕЛТА,а не кој организира,зашто мора тој/тие итн...........
 
S

smart ass

Гостин
ПРОТИВ ХОМОСЕКСУАЛНОСТА СУМ и ќе излезам,па дури и да имам шанса ќе го претепам............тебе ти пречи тоа??????
не сум како вас "пацифист,либерал,проевропски и мултиетнички настроен".....................т.е. НИ САМИТЕ НЕ ЗНАЕТЕ ШТО СТЕ
а што има врска 2001 со парадата и контра парадата:tapp:
А зошто да го претепаш???

По кој основ,со кое право???


Да станеш како тие четниците во белград ли што тепаа и лезбејки и гејови


ако тепаш нема да бидеш ништо подобар од овие:toe:
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Така така... на почетокот Мојсеј го создаде бог... како средство за држење на рајата под контрола. Еве сега и Гвујо преку бандата на Стефан сее раскол и фашизам меѓу рајата, за да ја зачува власта.

Македонците со здрав разум си кажаа што мислат.
А вие религиските фанатици и националисти, излажани од вашите верски и политички водачи, продолжете со сеење на омраза. Оти уште малку време ви останува.



Ај читни два реда погоре.
Човек кој ќе прељубодејствува со мажена жена, кој ќе изврши прељуба со жената на својот ближен, нека биде казнет со смрт и прељубникот и прељубницата.

Кога било на сила ова?
za koj kogo sozdal imas drugi temi...ne si nov za toa , i ne gnavete se so isto vo site temi... ako ne veruvas vo Bog...ok nikoj ne tera so sila...
I koj ti spomna religiozni vodaci?Koj se povika na organizirana crkvena istutcija... jas se obrativ na poedinci...
Seto toa bilo na sila kaj Evreite...
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
А зошто да го претепаш???

По кој основ,со кое право???


Да станеш како тие четниците во белград ли што тепаа и лезбејки и гејови


ако тепаш нема да бидеш ништо подобар од овие:toe:
Оправдано по ников ти се гледа дека се штанцаш со некој сличен на аут бој:pos2::pos2: па кога си бара рогови нека го претепа зш??
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
А зошто да го претепаш???

По кој основ,со кое право???


Да станеш како тие четниците во белград ли што тепаа и лезбејки и гејови


ако тепаш нема да бидеш ништо подобар од овие:toe:
па нели ова е демократија.................ако грешам ќе ми судат надлежните иснтитуции:toe:
а ако не тепам ќе станам како хомсексуалците во Амстердам(според твојата логика за четниците)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
и ти поради тие навреди на подфорумот си рече да ги ГЕНЕРАЛИЗИРАШ сите ВЕРНИЦИ??????......знаеш што и ЈАС сум верник(не сум закоравен но колку толку сепак верувам)...и сепак ги почитувам сите религии,па дури и муслиманите,будистите,протестантите итн да организираат протест против геј парадата јас СЕПАК ќе излезам ќе им дадам подршка,иако не сум муслиман,будист итн,туку ДЕКА СУМ ПРОТИВ ГЕЈ-ПАРАДАТА!!!!!!!!!значи ЗНАМ ШТО САКАМ,ПРОТИВ ШТО СУМ,КОЈА МИ Е ЦЕЛТА,а не кој организира,зашто мора тој/тие итн...........
вистинските верници поради тоа шо го пиша „колку толку“ не те сметаат за верник ... тоа значи дека имаш сомнеж ...

како и да е ... религиите прават само раздор и поделби на народот а не збратимување и соживот ..

и дали ако претепаш како шо велиш ќе бидеш поголем верник или со тоа правиш грев?

и замисли верници како тебе ако фанат да претепуваат на парадата ...
каква слика еј ...
Верници Vs Геј`с
Гејс на чело со Фуере
Верници на чело со некој поп/владика или шо ја знам со џип од 50 000 евра (лапнат од некоја хипотека и од народот - верниците).. ауффф
 
S

smart ass

Гостин
Не беее....ако тепаш,значи дека си лоботомиран,и дека се плашиш т.е дека се сомневаш во твојата машкост.:toe:
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
А така. Бравос.
Излезете, претепајте некој педер, скршете му ја муцката.

Да видат другите колкави патриоти сте. Македонци, синови на Александар.

Абре, во која глувчешка дупка бевте вие 2001 година?
Nikoj ne rece da krsi glavi i ne znam sto... Rekovme na miren nacin da se sprotivstavime... Ako kutime ke dojde den ke ni dojdat u crkva i ke recat morate da ne vencate...Ama nie sme vernici, treba se da trpime neli!!!
 
S

smart ass

Гостин
Оправдано по ников ти се гледа дека се штанцаш со некој сличен на аут бој:pos2::pos2: па кога си бара рогови нека го претепа зш??
Што вели џошуа???


Треба ли гејој да се тепаат???

Nikoj ne rece da krsi glavi i ne znam sto... Rekovme na miren nacin da se sprotivstavime... Ako kutime ke dojde den ke ni dojdat u crkva i ke recat morate da ne vencate...
чекај мааа...није ово ПАХОМИЈЕ децојебачот....

ОВА е МПЦ и како таква никогаш...ама НИКОГАШ нема гејови да мажи....
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Што вели џошуа???


Треба ли гејој да се тепаат???



чекај мааа...није ово ПАХОМИЈЕ децојебачот....

ОВА е МПЦ и како таква никогаш...ама НИКОГАШ нема гејови да мажи....
Јок..треба да им се понуди..спасение..другото е на нив..
 
O

Out Boy

Гостин
...а овај аут бој ама се распалил на секоја тема поврзана со педерите што се чуствува толку мокен не ми јасно?- пак уште нашол да врега светители и личности нека си ја чукне педерската глава малце јас би можела да дозволам да ме навредиш мене или било која друга личност на форумов ама да ми јадиш гомна за мојата вера и да ја искривуваш тоа не би го дозволила али ипак твое право крај краева јас нема да плаќам за твоите гревови...
Госпојце:
жалам што со користењето на моето право за дискусија, те иритирам.
Ја ете, ама ич не се нервирам кога пишуваш за пикинејзери и ангорски мачки...

Вака сега: каде навредив некој твој светител?
Чукни ја главата твоја малце за придонесот на твојата религија во развојот (заостанувањето) на цивилизацијата: инквизиции, пуританци, крстоносци...

И да, секој ќе си плати за своите гревови.
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211

Ја бих следела овај пример се разбира не во буквална смисла :) ја бих во некоја поблага форма ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom