Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

?

..........

Гостин
Абе ајде .....па нели децата на адам и еве се треселе шо е тоа нели е грев:uvo:
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Да бе, не викам ја дека нема.
Ама прашувам кој рекол дека е грев.
Исус не рекол, тоа сигурно.
Рекол некој кој се вадел на прикаската за “светиот дух“ (Holy ghost нели).
Kako prvo: NA pocetokot Bog gi sozdade Adam i Eva... a ne Adam i Sadam... i Eva i Mileva...
A niz cela Biblija se zboruva za "sramni nesta sto pravat mazi so mazi, zeni so zeni"
Site se pravite pametni i ako nekoj rece nesto kako vernik vednas se buntuvate, ne za drugo tuku oti e od verni...
Gi povikav "vernicite" zasto se naogam na forum za religija. A sekoj koj e so zdrav um i zdravi sfakanja moze da dade doprinos da kazeme deka ne go odobruvame homoseksualizmot, (ete) kako makedonci so zdrav razum!
Rekov tuka reagirate i se buntuvate...a da ve vidam kako reagirate (ke reagirate) ako dvajca mazi (par) vi se doselat vo sosetstvo...i vie izleguvate so vaseto dete i gi gledate se ljubat vo usta... Sto ke mu kazete na sinot... "Normalana rabota sine"?????
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Зошто да се спротиставиме-нивно право,шо сакаат нека прават.
ич не ме боли дали некој се треска со машко или со женско...
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
точно така ..
нели горниот на крај ќе суди ..
кои сте Вие (деби и верниците) да судите ... гледајте си верата и библијата .. и надевајте се .. ете мики1 кажа ќе сте оделе у рај во кој немало ни животни ни растенија ... само луѓе лебдејќи во празен простор ... која досада еј :tv:
Verata e 24 casa zivot, stil na zivot... a ne odenje u crkva dva pati vo godinata... I ne si go procital prviot post pa prasuvas...

Зошто да се спротиставиме-нивно право,шо сакаат нека прават.
ич не ме боли дали некој се треска со машко или со женско...
Ke te boli ke te boli... na tvoi godini i za nisto nisto ne ve boli!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Да бе, не викам ја дека нема.
Ама прашувам кој рекол дека е грев.
Исус не рекол, тоа сигурно.
Рекол некој кој се вадел на прикаската за “светиот дух“ (Holy ghost нели).
Во времето на Исус..на сила биле ..Левитските закони..
Левит 20:13
Ако маж легне со маж, како со жена, двајцата ќе направат одвратно и гнасно дело; нека и бидат предадени на смртта, тоа е крајна гнасотија.
Исус понудил спасение..
 
O

Out Boy

Гостин
Kako prvo: NA pocetokot Bog gi sozdade Adam i Eva... a ne Adam i Sadam... i Eva i Mileva...
A niz cela Biblija se zboruva za "sramni nesta sto pravat mazi so mazi, zeni so zeni"
Site se pravite pametni i ako nekoj rece nesto kako vernik vednas se buntuvate, ne za drugo tuku oti e od verni...
Gi povikav "vernicite" zasto se naogam na forum za religija. A sekoj koj e so zdrav um i zdravi sfakanja moze da dade doprinos da kazeme deka ne go odobruvame homoseksualizmot, (ete) kako makedonci so zdrav razum!
Rekov tuka reagirate i se buntuvate...a da ve vidam kako reagirate (ke reagirate) ako dvajca mazi (par) vi se doselat vo sosetstvo...i vie izleguvate so vaseto dete i gi gledate se ljubat vo usta... Sto ke mu kazete na sinot... "Normalana rabota sine"?????
Така така... на почетокот Мојсеј го создаде бог... како средство за држење на рајата под контрола. Еве сега и Гвујо преку бандата на Стефан сее раскол и фашизам меѓу рајата, за да ја зачува власта.

Македонците со здрав разум си кажаа што мислат.
А вие религиските фанатици и националисти, излажани од вашите верски и политички водачи, продолжете со сеење на омраза. Оти уште малку време ви останува.

Во времето на Исус..на сила биле ..Левитските закони..
Левит 20:13

Исус понудил спасение..
Ај читни два реда погоре.
Човек кој ќе прељубодејствува со мажена жена, кој ќе изврши прељуба со жената на својот ближен, нека биде казнет со смрт и прељубникот и прељубницата.

Кога било на сила ова?
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Така така... на почетокот Мојсеј го создаде бог... како средство за држење на рајата под контрола. Еве сега и Гвујо преку бандата на Стефан сее раскол и фашизам меѓу рајата, за да ја зачува власта.

Македонците со здрав разум си кажаа што мислат.
А вие религиските фанатици и националисти, излажани од вашите верски и политички водачи, продолжете со сеење на омраза. Оти уште малку време ви останува.



Ај читни два реда погоре.
Човек кој ќе прељубодејствува со мажена жена, кој ќе изврши прељуба со жената на својот ближен, нека биде казнет со смрт и прељубникот и прељубницата.

Кога било на сила ова?
Во времето на Исус..нели ти напишав..дека на сила биле Левитските закони..занчи пред ѕид..камен во рака..и...Кој рече дека законот се однесуваат исклучиво на хомосексуалците..сите кои грешеле пред закобот биле казнети..

Ти праша за Исус... јас ти реков што рекол тој...понудил спасение..
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
МАКЕДОНСКИ СИНДРОМ.........не гледа што се организира,туку гледа КОЈ ГО ОРГАНИЗИРА КАКО КОНТРА/ПРОТЕСТ.......................или освесте те се или не правете се за џабе "патриоти,националисти и македонци".......................што има врска ако го организираат и верници??????????Ви смета тоа!!!ако ви смета не излагајте,и не пишувајте дека сте ПРОТИВ хомосексуалноста!!!!!!!никој не гледа против што е ,туку гледај кој стои позади одредени манифестации:tapp:
 
S

smart ass

Гостин
Така така... на почетокот Мојсеј го создаде бог... како средство за држење на рајата под контрола. Еве сега и Гвујо преку бандата на Стефан сее раскол и фашизам меѓу рајата, за да ја зачува власта.

Македонците со здрав разум си кажаа што мислат.
А вие религиските фанатици и националисти, излажани од вашите верски и политички водачи, продолжете со сеење на омраза. Оти уште малку време ви останува.



Ај читни два реда погоре.
Човек кој ќе прељубодејствува со мажена жена, кој ќе изврши прељуба со жената на својот ближен, нека биде казнет со смрт и прељубникот и прељубницата.

Кога било на сила ова?

Еме еве и на атеисти:toe:

Шо фајде кога ќе парадирате...ајде и ние да испаднеме хетеро и ние да парадираме еееејј ние сме хетеро видете не ТУКА СМЕ!!!

Ами знаеме дека има гејој,не мора паради.

Маркус на гејој исус не им е бог...туку еден гејгад(штета за него...цццц)

 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Verata e 24 casa zivot, stil na zivot... a ne odenje u crkva dva pati vo godinata... I ne si go procital prviot post pa prasuvas...


Ke te boli ke te boli... na tvoi godini i za nisto nisto ne ve boli!
Џабе Деби тие попрво ке кренат бунт против верата и верниците отколку против педерите. Она што сакам да го кажам е кој кур сите ми се жалат дека земјава не чини па лугето ја прават земјата таква каква што е, слушам какви простаци се јавуваат на бел и или некој трет бумбар се срамат од тоа што се, се срамат од тоа што се словени, и ред други работи кои само ја надополнуваат простотијата на овој народ..Тешко дека некој има храброст да зборува за за вистинските проблеми јавно, критички или да застане да застапува одреден став ..нема ... аку треба глуп ке бидам ама ке се оградам од сите проблеми кои ја мачат нашата земјичка и ке си го топлам задникот на сигурно важно мене да ми е убаво и ке ги тупиме работите со некој глуп квази национализам... Јас велам Македонија заслужила што и е вака, со такви луге не се прави ништо ...а овај аут бој ама се распалил на секоја тема поврзана со педерите што се чуствува толку мокен не ми јасно?- пак уште нашол да врега светители и личности нека си ја чукне педерската глава малце јас би можела да дозволам да ме навредиш мене или било која друга личност на форумов ама да ми јадиш гомна за мојата вера и да ја искривуваш тоа не би го дозволила али ипак твое право крај краева јас нема да плаќам за твоите гревови...
 
O

Out Boy

Гостин
МАКЕДОНСКИ СИНДРОМ.........не гледа што се организира,туку гледа КОЈ ГО ОРГАНИЗИРА КАКО КОНТРА/ПРОТЕСТ.......................или освесте те се или не правете се за џабе "патриоти,националисти и македонци".......................што има врска ако го организираат и верници??????????Ви смета тоа!!!ако ви смета не излагајте,и не пишувајте дека сте ПРОТИВ хомосексуалноста!!!!!!!никој не гледа против што е ,туку гледај кој стои позади одредени манифестации:tapp:
А така. Бравос.
Излезете, претепајте некој педер, скршете му ја муцката.

Да видат другите колкави патриоти сте. Македонци, синови на Александар.

Абре, во која глувчешка дупка бевте вие 2001 година?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
МАКЕДОНСКИ СИНДРОМ.........не гледа што се организира,туку гледа КОЈ ГО ОРГАНИЗИРА КАКО КОНТРА/ПРОТЕСТ.......................или освесте те се или не правете се за џабе "патриоти,националисти и македонци".......................што има врска ако го организираат и верници??????????Ви смета тоа!!!ако ви смета не излагајте,и не пишувајте дека сте ПРОТИВ хомосексуалноста!!!!!!!никој не гледа против што е ,туку гледај кој стои позади одредени манифестации:tapp:
ми смета поделбата на народот која ја прави Религијата ...
наместо да проповеда за љубов, хармонија, соживот со сите и секој со секого ..
погледни го подфорумот религија и ќе видиш ..
муслиманите на христијански теми на кои ја потценуваат библијата ..
христијани на муслимански теми на кои го потценуваат куранот ...

бетер од политичари се :tapp:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
А така. Бравос.
Излезете, претепајте некој педер, скршете му ја муцката.

Да видат другите колкави патриоти сте. Македонци, синови на Александар.

Абре, во која глувчешка дупка бевте вие 2001 година?
ПРОТИВ ХОМОСЕКСУАЛНОСТА СУМ и ќе излезам,па дури и да имам шанса ќе го претепам............тебе ти пречи тоа??????
не сум како вас "пацифист,либерал,проевропски и мултиетнички настроен".....................т.е. НИ САМИТЕ НЕ ЗНАЕТЕ ШТО СТЕ
а што има врска 2001 со парадата и контра парадата:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom