Арена...

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Сакам некој да ми објасни која е поентата во турбофолкот?
Која е поентата на текстовите?
Што ни укажуваат тие?

Имам видено девојчиња шо плачат на турбофолк, не треба турбофолкот да е за веселење?

И зашто турбофолкот го има само на балканот?

сакам убави одговори, не само да тропате.
Темава си ја утнала малце.
Девојчиња плачат на се, не е крив турбофолкот.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Сакам некој да ми објасни која е поентата во турбофолкот?
Која е поентата на текстовите?
Што ни укажуваат тие?

Имам видено девојчиња шо плачат на турбофолк, не треба турбофолкот да е за веселење?

И зашто турбофолкот го има само на балканот?

сакам убави одговори, не само да тропате.
Во една турбо-фолк песна има повеќе филозофија него у пинг-понг топче.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ќе ти каже дада кога ти ќе и кажеш на неа зожто мушките кинат кошуљи на Аца Лукас.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
„Живна“ Колосеум во саботата...дури полупразно на little louie vega.

Неофицијално е дека Колосеум повторно ке се отвори, откако ке најде простор кој маскимум ке собира до 600луѓе, што ке биде наменето исклучиво за клаберите. :)
Од каде инфово :toe: јас знам дека требаше ама ништо не излезе,а како што слушам се задоволни од моменталниот пазар така да незнам зашто им било место за клабери :jaj:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Аренава инаку, како што разбрав, не била продадена на газдата на Гранд. Истите газди на поранешниот Колосеум се, само што повеќе им одговарало на таа локација да има ноќен клуб за турбо-фолкери. (Со исклучок ете, за прв пат - Луи Вега).
А им одговарало затоа што не им се исплати да ги викаат светски познатите диџеи, а истата вечер да не профитираат. Бидејќи кога доаѓа еден транс, техно диџеј какоидае, на 90% од присутните не им е потребен пијалок кога веќе се снабдени со дрога. А со тоа, нема профитирање од побарувачка на пијалоци.
А вака, турбо-фолк ...Чаше ломим, руке ми крваве..или како и да одеше... Буквално сите шабани локаат цела вечер ко ненормални. Газдите не ги интересираат останатите нормални, трезни 10% присутни кои се дојдени за журкање и забава, туку ги интересира да земат пари како-така.
Малку доцна им текна по толку години традиција со носење се подобри и подобри диџеи на сценава.. Ама тоа е тоа. :toe: Сега наместо Колосеум ќе одиме во клуб 69 и ќе се стискаме, ама барем бил клуб со светски стандарди викаат. Ни останува сами да оцениме :helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Беше некој на трибјут у четвртокот ??? да каже шо како било ?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Убаво е да се одвојат местата каде ќе се пушта турбо,за да нема миксови на други места.Вака си имаш б2,гранд и еве арена и нема мешање.Добро би било кога секое кафуле би се определило за свој тип на музика да не ме мава срце од некои раперски миксови и слично.Треба да има точно определени места,ова е за рапери,ова е за комерцијала,ова е за рок,ова транс,она турбо,метал и слично.А не калакурница внатре,не се знае што музика иде во позадина.
Сега навистина фали место за журки,а се појави вишок турбофолк.Гледам цел град изналепен е со постери со гранд ѕвезди,а јас мислам дека нивното место е во кафана.Певајките избегаа од кафана во дискотека,која трансформација :)
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
92
Поени од реакции
0
Дали знае некој кога е Tribute to RHCP ?? или помина веќе..
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ај нека каже некој од кога е tribute to Queen во четврток. На тоа мора да се иде!!!!
 
Член од
19 април 2009
Мислења
58
Поени од реакции
1
следен викен гансенроузис мислам, па после ејсидиси :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom