Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Немој да бидиш смешен сине, Милан беше казнет затоа шо контактираше со судиите. Со единствената разлика, шо во разговорите од Меани имаше поплаки за судењето на судиите веднаш по натпревари кај шо Милан беше оштетен. Во некој апсурден легислативен лавиринт Милан беше обвинет, меѓутоа гледано од морална страна, јасно е дека Милан беше единствената жртва на поткупувањето на судиите. Тоа сигурно не беше Интер кој се бореше за четврто место, како шо на крај се испостави.

На кратко, Моџи манипулираше со судиите Јувентус добиваше. Калчополи добро организиран од Морати очигледно не беше со единствена цел истерување на правдата, туку со примарна цел профитирање на Интер.

Ама да не наметнуваме вакви стари теми, ќе дојде ден вистината ќе излезе на виделина. Сега можи само да шпекулираме за симптоматичните моменти во одлуките во текот на Калчополи, намалувањето на казната на Јувентус по трансферот на најдобрите играчи (Ибрахимович и Виеира, кога знаеме дека Јувентус не продаде друг играч во Италија) во Интер, скандалозното доделување на 2 административни титули на Интер (без плејоф без никакви прашања), дискредитирањето на Милан кој е јасно ко ден дека беше единствената жртва на манипулирањето со судиите (според тоа што беше единствената екипа во борба за скудетото во тоа време и ниту една судиска одлука не беше во корист на Милан, ами напротив) и уште мал милион други симптоматични моменти за кои имам држено лекции тука на форумот своевремено.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
за Оксер
Abbiati, Amelia, Roma, Bonera, Jankulovski, Nesta, Papastathopoulos, Thiago Silva, Zambrotta, Yepes, Abate, Ambrosini, Boateng, Flamini, Gattuso, Seedorf, Strasser, Merkel (n. 52); Ibrahimovic, Robinho, Ronaldinho.
Giocatori indisponibili: Antonini, Oddo, Pirlo, Inzaghi, Pato.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Da sum na mestoto na Galiani, bi im platil na igracite na Twente namerno da zagubat :)

Ne deka ima potreba, ama za sekoj slucaj :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Da sum na mestoto na Galiani, bi im platil na igracite na Twente namerno da zagubat :)

Ne deka ima potreba, ama za sekoj slucaj :)
Аха, нема потреба, ќе видиш во среда дали нема :pos:
Него Миланези, некој "објективен" тип ако може, има шанси да тепа Милан во Франција? Премногу високи ми изгледаат коефициентите...
 
P

PewDiePie

Гостин
Аха, нема потреба, ќе видиш во среда дали нема :pos:
Него Миланези, некој "објективен" тип ако може, има шанси да тепа Милан во Франција? Премногу високи ми изгледаат коефициентите...
Според мене да,ќе тепа 0-1 ако не тепаат тогаш ќе мораат да го победат Ајакс дома така да..............најсигурно играј ја 0-2 и мирна глава.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Според мене да,ќе тепа 0-1 ако не тепаат тогаш ќе мораат да го победат Ајакс дома така да..............најсигурно играј ја 0-2 и мирна глава.
Сакам да го фатам коефициентот, ако тепаат Милан и Реал ќе биде џек-пот. Тоа да го фатам и ја уплаќам добивката на Твенте, фаќам добра пара и правам журка по повод отказот на Рафа! :vozbud:
Мора да признаеш дека е добар план... :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
, скандалозното доделување на 2 административни титули на Интер
Имаш грешка..ако толку се разбираш на Интер му беше доделена една административна титула и тоа под наредба на УЕФА а не дека ФИЦГ така сакаше..ама ајде нека ти биди!
 
P

PewDiePie

Гостин
Сакам да го фатам коефициентот, ако тепаат Милан и Реал ќе биде џек-пот. Тоа да го фатам и ја уплаќам добивката на Твенте, фаќам добра пара и правам журка по повод отказот на Рафа! :vozbud:
Мора да признаеш дека е добар план... :)
Што ќе им е на Реал да победат пласирани се веќе,таа мене накај икс ми иде а за интер нема што да ти зборам ќе си навивам со цело срце да го тепа Твенте а башка тоа што ќе ги играм 1 у кладилница. :tv:
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
за Оксер
Abbiati, Amelia, Roma, Bonera, Jankulovski, Nesta, Papastathopoulos, Thiago Silva, Zambrotta, Yepes, Abate, Ambrosini, Boateng, Flamini, Gattuso, Seedorf, Strasser, Merkel (n. 52); Ibrahimovic, Robinho, Ronaldinho.
Giocatori indisponibili: Antonini, Oddo, Pirlo, Inzaghi, Pato.
Две добри работи во составот Антонони ради повреда го нема (сигурно сам се повредил да не се резили и мачи по терениве) и Меркел кој е Злато што ги имаме само мислам дека нема да добие шанса земен е за недај боже.
Хендикеп е што Пирло не е опоравен можда не е во топ форма али добар е за од на клупа да почнит.
Според мене најдобро против французиве кои во Милано кажаа дека се заебани во контри и доста компакти треба се се истрча со.
................Абијати...........
..Абате...Неста.....Силва....Замбро
..Гатузо.....Боатенг......Амбро
..........Сидорф........
Робинјо......Ибра
Формација 4-3-1-2 која 6-7 утакмици вродува со плод со тоа што против Францускиве контри (Имаат мотив откако го тепаа Ајакс) ке мора да се игра со Два деструктивци во средина и со Боатенг да му помага на Сидорф во креирањето и хранењето со топки на Ибра и Робињо... мислам дека за овој меч профилот на Боа е подобар него на Фламини..кој секако ке ги замени на еден од Гатузо и Амбро.

--- надополнето ---

Што ќе им е на Реал да победат пласирани се веќе,таа мене накај икс ми иде а за интер нема што да ти зборам ќе си навивам со цело срце да го тепа Твенте а башка тоа што ќе ги играм 1 у кладилница. :tv:
мпре нека тепа Реал инече ке биде гадно за нас
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Сакам да го фатам коефициентот, ако тепаат Милан и Реал ќе биде џек-пот. Тоа да го фатам и ја уплаќам добивката на Твенте, фаќам добра пара и правам журка по повод отказот на Рафа! :vozbud:
Мора да признаеш дека е добар план... :)
2.20 коефициент ќе има кинење утре :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Аха, нема потреба, ќе видиш во среда дали нема :pos:
Него Миланези, некој "објективен" тип ако може, има шанси да тепа Милан во Франција? Премногу високи ми изгледаат коефициентите...
Коефициентот се одлучва главно по бројот на уплати за секој од типовите, така да ако многу луѓе уплаќаат 1 или x соодветно коефициентот за двојка ќе се крева и на овие другите ќе се намалува. И секогаш зависи од кладилницата, само едно е сигурно за секој тип, дека кладилницата апсолутно секогаш е ќар 8-12% од уплатата, барем овие сериозните онлајн кладилници.

Иначе шо се однесува до натпреварот и моменталната форма на Милан нормално е да се очекува победа, особено ко ќе земиш во предвид дека Оксер мора да брка победа за да обезбеди некаков позитивен пласман. Шо значи Оксер нема да се брани и ќе игра отворено шо му одговара многу на Милан. Плус Оксер се 9ти во Франција со само 4 победи, Милан во последните 9 првенствени натпревари има 8 победи. Па реално гледано не би требало да биди ништо потешко гостување од оние во Серие А каде Милан има 4 победи по ред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom