NBA сезона 2009/2010

P

PewDiePie

Гостин
Бостон ѕверки!!! :tv:

Ајде сега Орландо е на ред.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Како симпатизер на Лејкерси би сакал да освојат тие... но има време ќе видиме што ќе се случи :)
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
В ред е Перфекто знам се што пиша.Слична е ситуацијата и сега.Коби беше 26 годишник во најдобрите денови од кариерата по 3 освоени прстени.ЛАЛ доминираше годините наназад.Никој од нив не очекуваше да го играат предланското финале (2003/04) но да не играат плејофф???
И годинава исто.Видоа дека ЛеБрон газеше и очекуваа сам да стигне до финале.Неможе едно е регуларен дел друго е плејофф.Знам за тие експерти на ЕСПН дека во сите симулации очекуваа Кливленд да игра финале.Реално брат јас не сакам да се контрам сотебе но Коби никогаш го немал притисокот што го има Џејмс.Секогаш претисокот бил распореден.Или со Шек или со Одом,Гасол и остали.И Коби беше успоруван.И него таа иста година (2004) му трубеа на глава дека се што освоил било поради Шек.И тој беше под секаков притисок да мора да докаже дека може тој тим да биде респектабилен и без Шек.И вероватно доказот за тоа е таа мизерна сезона... Значи се е у контекст дека една птица пролет не праве.Зошто Гарнет не успеа со Минесота,Ален со Милвоки,Пирс сам во Бостон,Вејд сам во Мајами???Кога соиграчите ти се влекачи противничката одбрана може сите 5 играчи да ги насочи на тебе пошто знае дека другиве се труби.Така беше синоќа
Оаа што Бостон го направи е МНОГУ големо изненадување. Ги изненади играчите, тренерите, фановите а и сите експерти. Зошто? Затоа што овој тим на Кливленд беше преполн со талентирани,добри искусни играчи.

Ако мислиш дека овој тим на Кливленд е само составен од 1 човек, не гледам причина да дискутирам повеќе. Тим од 1 играч не победува 60 натпревари од 82 изиграни. Но ако таа теза ви помага да спиете полесно навечер, ок нека ви биде.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Оаа што Бостон го направи е МНОГУ големо изненадување. Ги изненади играчите, тренерите, фановите а и сите експерти. Зошто? Затоа што овој тим на Кливленд беше преполн со талентирани,добри искусни играчи.

Ако мислиш дека овој тим на Кливленд е само составен од 1 човек, не гледам причина да дискутирам повеќе. Тим од 1 играч не победува 60 натпревари од 82 изиграни. Но ако таа теза ви помага да спиете полесно навечер, ок нека ви биде.
Пост на место МАЈ МЕН !
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Мислам дека Леброн нема веќе што да бара во Кливленд. Најубо за него а и за еден голем град би било тој заедно со Шекил (ако игра уште?) и Паркер од Спарс да се преселат во Никс, па да видиш како во година ќе ја освојат. Сега кога продолжуваат утакмиците? Утревечер ќе има нешто пренос?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Убаво кажа некој над мене,ЛеБрон не беше сам,ама изгледаше како да е така...донекаде сите во овој тим на Кливленд се звучни имиња,а само Џејмс докажа дека не е таков само на хартија,па донекаде и Мо иако многу себично играше на последната,а рака на срце и тренерот не е баш сјаен дозволи на 9 разлика тимот да се откаже,да видите да беше некој од калибарот на Мајк Крижевски дали ќе беше така.

Утре очекувам Орландо да изиграат доминантно и да докажат дека се доволно моќни да освојат шампионски прстен.Иначе ќе даваат на МТВ?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Време е да му се нанесе првиот пораз на Орландо:tv:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
UTRE POCINJA GOLEMOTO ISTOCNO CONFERENCISKO FINALEEE:ORLANDO-BOSTON!!!

Ma ja bi tipuval NEW YORK,deka e najdobro da ja prodolzi karirata,
duri gradonacalnikot na NY mu dava zemjiste naj ubavo mesto za
zivenjee,za nego i familijata,ali ostanuva na LeBron,da odluci,
nekoj citam ne mozat da se pomirat so porazot uste,uste e
iznenaduvanje,pa da de BOSTON,edna potprosecna ekipa,nema
veza,kako i da e vakov BOSTON,kako do sega ja go gledam vo
FINALE na NBA,pa i da se krene uste edno znamence gore na
TD GARDEN,ili 2009-2010 BOSTON CELTICS NBA WORLD CHAMPIONS,pocnuva klanicata i borbata utre,da bide ludiloooo.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
според сликата оваа сезона во полуфиналињата ќе се памти дека само Бостон имаше мал проблем со кливленд, другите се прошетаа до финалињата :tv:

--- надополнето ---

Те пратам од синоќа дркаш нешто.Незнам дали памтиш но колку за поцетување...Кога истиот тој што го спомна имаше тиња тим не успеа ни да го доведе до плејофф(11 место на Запад) затоа не дрнкајте.Коби е легенда и ми е криво поради такви како вас да го мешам во гомна но да ми објаснуваш дека во моментов Коби е подобар од Леброн е залудно и неосновано
чекај малку ти статистичар си или оној кој следи НБА?! во што е подобар Леброн од Коби... во бројки а? еххх да може за мала нијанса за 2 поени поефикасен е и за 3 скока подобар... да тоа така кажува статистиката ама Коби научи да е тимски играч и бројките не му значат веќе тие си доаѓаат сами по себе, а не ко шо убаво кажа еден дечко баш на послениот натпревар:
http://maknba.com.mk/blog/archives/2966
кога некои работи ги научи леброн, и кога тимот нема да очекува за да победи да мора да даде ко шо беше Коби по 40 коша е тогаш Леброн ќе е на исто место со Коби, а некои просечни статистики не го прават играчот играч... и плус едниот е крило а другиот бек шутер!!! но сепак многу треба да јаде корки леб да стигне до моменталниот Коби, пошо ако бараме статистики Коби бил подобар и во поени од цел тим(пр. Далас 61-Кобе 62 за само 3/4 завршени а во четвртата не се ни појави јануари 2006) и многу други индивидуални работи ги знаеме за кои иако леброн е таков (играч за бројки) ги нема ни приближно... но да се разбереме сето тоа шо го прави е за респект и го правеше тоа да, ама виде дека од такви негови партии тимот не профитираше еве уше еден пример со Оклахома даде само 13 поени сега на 5 тата утакмица ама не ни шутираше 5/9 а никој не рече слаба утакмица изиграл!!! (освен статистите де)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Најавата за Орландо..


И мало исмевање на играчите на Бостон :)))




 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе вечер Орландо ќе ги згази на Бостон, они секогаш првата утакмица дома ја победуваат. А во втората можеби ќе биде неизвесно.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
сеуште си стојам на тезата дека оваа година Орландо има шампионски тим, може и од ЛА Лакерси подобар... али ќе видиме со Коби никогаш не се знае и не го задевај, ќе се изгориш :pipi:
само да прашам ако играат Орландо - ЛА финале ЛА има предност на домашен терен нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom