NBA сезона 2009/2010

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Покрај играчи како Џејмисон,Делонте,Паркер и легендата која намногу ја ценам но факт е дека веќе има 38 години не се може ништо...Заборавија едно дете кое израсна со Кливленд, Хиксон за да играат некој клошар не виден,издишана пичка,Џејмисон... На почетокот кога се кршеше резултатот Делонте прави 3 грешки во серија.Отидоа на +10...А Џејмисон константно цела утакмица.Поарно да не го земевме воопшто.Не мора да ме поцетувате знам дека ги фалев овие кошаркари и ги величев.Тоа беше моја грешка проценка...Сум навивал во фудбал во кошарка но по ланската елиминација и годинешнава на Кливленд не сум жалел...
Судењето како во македонска лига.Ајде една одлука во корист на Кливленд.Катастрофа

А Џејмс??? Кажете ми што може?Јас ќе ќутам

Не можев да слушнам што скандираа кога Џејмс шутираше слободни.Ако знае некој нека каже
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.738
Поени од реакции
44.019
^ New York Knicks, New York Knicks, New York Knicks, New York Knicks :tv:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Значи кои лузери се овие Кливленд ауууу :tapp:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Се наежив сеа на крај,кои шупаци за соиграчи ги има тоа е чудо.
Само на него му ја додаваат топката,притисокот е кај него 100 % ,под таков притисок јас оваа партија ја гледам како одлична,Џордан имаше подобри соиграчи,Коби има/ше подобри соиграчи,се надевам дека во иднина и Леброн ќе ги има!!
Со среќа на Бостон во финалето на истокот,за нив сум до крај...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ете на прошлата еј ален беше решавачки на оваа не се виде, додека гарнет и пирс беа доста добри а изненадувањето за мене беше рашид волис кој даде неколку решавачки топки кога нападот кочеше. еве рондо слободни беше тапа и не беше нешто посебн окако на претходната ама даде свој допринос. Тоа е тоа кога имате клупа и 4 играчи кои ако на некој не му иде на другиот му иде, ако им иде на сите тогаш е мелење
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Сега чекам само едно.Што ќе се случи помеѓу Селтикс и Меџик?Тоа ќе даде одговор дали Кливленд играа многу отепано или Бостон си ја заврши работата перфектно.

Честитки до сите фанови на Бостон и со среќа
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
честитки за Бостон и за играта шо ја прикажаа, сепак иако Џејмс даде 27 п.19ск.10ас. цела утакмица беше жива катастрофа а па да не зборам за неговите соиграчи... тоа е тоа Њујорк,Чикаго,Њу Џерси или некој сосема четврти тим ќе биде Џејмс наредната сезона, али претходно да догледаме две екстра финалиња пред се исток Орландо-Бостон...
камооооооон ЛА ЛАКЕРС!!!!
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Сега чекам само едно.Што ќе се случи помеѓу Селтикс и Меџик?Тоа ќе даде одговор дали Кливленд играа многу отепано или Бостон си ја заврши работата перфектно.

Честитки до сите фанови на Бостон и со среќа
Па нели гледаш колку лошо всушност играа Кливленд со толку изгубени топки, немоќ во нападот, лоша одбрана, никаков скок, Бостон играше колку што треба за да победи, ништо посебно, на моменти преку Рондо делуваа супериорно ама Бостон е тим за разлика од Кливленд каде сите чекаат еден човек да ја заврши цела работа
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Да ти ебам и Кливленд и све. Нека си иде побрзо ЛБ иначе го јаде цел живот со бедниов тим:zid:
Иначе сум фан на ЛБ така да кај да иде, идам и јас:)

New York Knicks со Wade:vozbud:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
VO NEDELA od 21:30 FINALE na ISTOK vo FLORIDA:ORLANDO-BOSTON vo ist stil GAZENJE!!!

BOSTON-CLEVELAND edno von serisko 1 poluvreme,edna neverovatna
kosarka,3 i 4 cetvrtina,BOSTON ja resava serijata vo
svoja korist,cela sezona BOSTON,igra naj slaba 3 i 4 cetvrtina gi zagubija
skoro site utakmici,derbi normalno pa i poraz od NEW JERSEY uste si go pamtam :), a CAVSI igraat strasna sezona ili ,BESVREDNO prvo mesto,DOC RIVERS go cuvase timot zdrav bas za PLAY OFF,edno strasno
unistuvanje na MIAMI,WADE umirase po terenot za sto za edna pobeda,isto
go gledavme i so CLE,se maci L.J.sam, baska pritisok od medumi,od ,od konferencii,pa cela sezona vamu ke ja prodolzi karirata,voj
tim osloboduva selari kap,vo mu e drugar najdobar,itn....toa e za dete od
25 godini strasen pritisok,kako i da e moite nemaa son vecerva:),po sreken
od mene neznam dali ima,go gazime CLE,milina za DUSA,striktno za
6 utakmica MVP KG,covek cto ke go sakam cel zivot,nemam zborovi za
KG,MVP na serijata RONDO,"OoOoO MaMa"ali KOLEKTIVOT na BOSTON
ja ubi individulnosta na CLE,kakva lekcija,kako se i koga se igra REAL NBA,i vo FINALE na ISTOK.Samo od sto se plasam da im ja zatvorime
igrata za 3 ki,SUPERMEN neka leta imame za nego supe zameni,sut od
dalecina povtoruvam,i da se povtori FINALETO so L.A. od 2008 ili 39 ra.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Сега барем леброн ќе може на раат да го гледа господарот на прстените Коби Брајант, вистинскиот крал на кошарката:tv:
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Сега барем леброн ќе може на раат да го гледа господарот на прстените Коби Брајант, вистинскиот крал на кошарката:tv:
Шо убаво го кажа ова, Коби е вистинскиот крал нормално.

А на Бостон со среќа во финалето на истокот иако сметам дека ќе загубат, Орландо и Лејкерс сепак ги имаат најкомплетните состави и заслужуваат финале, не дека треба да се потцени и Феникс ама верувам во реприза на минатогодишното финале и тиа реприза во потполност, пак со победа на ЛАЛ :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сега барем леброн ќе може на раат да го гледа господарот на прстените Коби Брајант, вистинскиот крал на кошарката:tv:
А баш сакав да одат Кливленд понатаму, за Коби да му го отвори гзенцето на ЛеБрон :)
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
А баш сакав да одат Кливленд понатаму, за Коби да му го отвори гзенцето на ЛеБрон :)
И јас сакав ама така повеќе ќе го болеше лебронче, многу ќе плачеше, а може и ќе му влијаеше на понатамошната кариера :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom