Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.
S

smart ass

Гостин
Ами чат пат се4 наоѓапо некој лоботомиран полицаец...пане можат да го програмираат...ама ретки се-во право си тука..туку да поднесеме петиција за промена на името на МВР:vozbud:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Ма каква субкултура,истите до 73 беа сметани за психички болни,и Во САД и во екс СССР(ете согласни се барем):vozbud:

Значи беа хормонски третирани,лекувани,а во СССР имаше и терапија со електрошокови.

Инаку еден од најпознатите случаи



Значи после 73лобито на гејој успеа да ја провлече нивната "субкултура"како нормална,а истата противречи на основните природни правила како и претставува директен АТАК врз темелот на секое општество....семејството.

Значи нема потреба од парадирање и кажување еејј јас сум геј...ниту ми смета,ниту пак поддржувам,ноистото е крајно да се изразам нерационално...а што ли ќе видат децата и младината...

Има студии кои потврдуваат дека сексуалноста се оформува до 25-та година...така да гејој уште имаат време да се вратат во нормала...нека купат плејбој...џена џејмисон-може ќе помогне.

Инаку се смета дека е ненормална појава и неприродна поради фактот што едниот доживува задоволство од болка...а вториот(активен) пак доживува задоволство нанесувајќи ја истата...анал секс е неприроден ТОЧКА.
Според СЗО и сите релавантни меѓународни психијатриски асоцијатации хомосексуланоста не е болест. Јеби га луѓето се сручњаци ваљда знаат... А до пред 20 години вадеа и крајници и слепо црево зошто го сметаа за вишок орган ама сега не медицината напреднува. и Тоа е тоа :toe: Се додека сексот се случува меѓу возрасни луѓе зад затворени врати со согласност и завршува со оргазам е ОК.
Инаку и со анален секс може да сврши тој што го прима само треба да се знае како се е до техниката. :helou:
Имаш и анален секс меѓу маж и жена јеби зар на тоа му фали нешто ти се молам :vozbud:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Za site podrzuvaci na ovaa pederska parada ako tatko vi bil peder a majka vi lezabejka dali kje ste se rodile? Ste se zaprasale dali kje ima smena na generacija ili nie sme pederi se pleskame vo gazeto i bas ni e ubavo sto kur ne boli za coveckata rasa ! Ako bese prirodna pojava kje mozese i mazot da raga a zenata da oploduva ! A i + site golemi bolesti se od niv mamu im jebem zivotni ! Denes pederite baraat prava i tolerancija dobar primer i kurvite da si pobaraat prava penzija i zdravstveno osigoruvajne posle od niv kje vidat i dilerite na droga ( sto ja truaat mladinata) i oni kje si pobaraat prava a od niv kje vidat i ubijcite od zatvorite i oni sakat prava i tolerancija zasto ako pederite uzivaat da se pleeskaat vo gaz oni pak uzivaat da ubivaat i si odat niz ulica im teknue vadat nos iskasapuvaat nekoj i nikomu nisto zosto dodat da lezat zatvor koga niv im e ubavo !

HOMOSEKSUALNOST = TEZOK ZLOCIN PROTIV COVESTVOTO!
ZATOA STOP ZA PEDERITE :nenene:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
јеби га и зар сексот има врска со разможување...нема ниедно животно не се секс поради тоа што планира да го продолжи видот туку бидејќи му е убаво и го тера инстинктот така и кај човекот. Како што и кај човекот има хомосексуланост така има и кај сите посложени животни. Така да тоа е сосема природно хомосекулност од секогаш постоеле и ќе постои.
И не е фер и е многу неправедно да се забранува јавното изразување на хомосексуланоста зошто тоа е дел од животот на многу луѓе. Како што јавно се собираат верниците за велигден или навивачите на Вардар така имаат право имаат имаат и хомосексулаците без разлика дали на некого тоа му се допаѓа или не т.е. ако навивна за Работнички или Шљога.
Тоа е права Демократија и слобода се друг е фејк и квазидемократија.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Abe drugar ne mi mesi babi i zabi navivaci i pederi neznam molku godini imas ali da receme imas dete i gleda pederi po ulica setaat polu goli i ti veli tato od denes jas sum peder sakam da me pleskaat vo gazot i se vrakas utre denta od rabota gledas vo dnevnata se sobrale pedercista i so kje reces so kje si reces samo
 
S

smart ass

Гостин
Имаш и анален секс меѓу маж и жена јеби зар на тоа му фали нешто ти се молам :vozbud:
Не сум имал анален секс,само вагинален...така да,не би ја должел,освен фактот што научно е докажано дека имаш рај за бактерии,понатаму микрокрварења....

Инаку и со анален секс може да сврши тој што го прима само треба да се знае како се е до техниката.
Ова..школата од планетата...

Инаку оргазам во права смисла на зборот,покрај останатите поттикнувачки фактори,се постигнува со стимулацијата на нервните завршетоци на пенисот...тоа е оргазам,а ова второто,предизвикува лачење на течност од простата,и тешко дека со анален секс се постигнува-оргазам,бидејќи вообичаено(согласно студиите и експериментите на невропсихијатрите)пасивниот геј маструбира додека го прима-значи не е до простата-та.
Исто така забележале дека оргазмот кај актив гејој е поинтензивен-ова го објаснуваат со фактот што кружниот мускул на гзот кај машките е посилен УРАА:pos2:(ова гејој за предност го сметаат,кој вели дека невропсихијатрите се лоши-освен сајнтолоџистс)



А аналниот секс го сметам за неприроден бидејќи нема намена...репродуктивна.:helou:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
А аналниот секс го сметам за неприроден бидејќи нема намена...репродуктивна.:helou:
А бе 99% сексот не води кон репродукција
Мастуирбација?
Кое животно имам секс со мисла продужување на видот НИКОЕ!!!
Ни човекот не е поразличен...
Инаку нема голема разлика помеѓу Аналниот и Вагиналниот секс ама е интересно да се проба :vozbud::helou:
 
P

Princ

Гостин
Уште и прашуваш.
Дечкото запнал дека животните немале секс само и исклучиво за продолжување на видот... не се ни мачи да го читаш понатаму.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Abe drugar ne mi mesi babi i zabi navivaci i pederi neznam molku godini imas ali da receme imas dete i gleda pederi po ulica setaat polu goli i ti veli tato od denes jas sum peder sakam da me pleskaat vo gazot i se vrakas utre denta od rabota gledas vo dnevnata se sobrale pedercista i so kje reces so kje si reces samo
Навивачи за спротивен клуб ти се исто како педерите. Или за мене ти се е исто дали си педер или навиваш за Манчестер Унијтед сакаш нешто што не сакам јас. Јеби га различни вкусови. Некој сака голи газови на Пинк некој сака голи газови и розеви паунски педуви на плоштад и двете работи не се нешто многу со вкус ама секој си знае за себе. :toe:
Абе треба да знаат децата што е навистаина хомосексуланост и што представува тоа во општествот е сега ако некој е педер од роѓење тој/таа е педер/лезбејка и тука неможе ништо да се направи не се лечи тоа ако преземеш нешто само можеш повеќе нови психичи проблеми да создадеш.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Пинк и плоштад....има разлика:toe:
Е да ако е на Плоштад помалку луѓе ќе го видат:wink:
Што е Боље 10.000 луѓе на концерт на Боки 13 или 10.000 луѓе на геј парада? Је би га барем овие вториве не се фејкери. Боље педери на сунце него да ти идат од позади тебе во темни улици.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
А бе 99% сексот не води кон репродукција
Мастуирбација?
Кое животно имам секс со мисла продужување на видот НИКОЕ!!!
Ни човекот не е поразличен...
Инаку нема голема разлика помеѓу Аналниот и Вагиналниот секс ама е интересно да се проба :vozbud::helou:
Па си дошол до добар залкучок дека нема продолжување на видот со секс меѓу чоек и животиња.Тоа е барем јасно.

За второто...зависи од кој агол посматраш...:pos2::pos2:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Е да ако е на Плоштад помалку луѓе ќе го видат:wink:
Што е Боље 10.000 луѓе на концерт на Боки 13 или 10.000 луѓе на геј парада? Је би га барем овие вториве не се фејкери. Боље педери на сунце него да ти идат од позади тебе во темни улици.
Само шо кажа дека е исто да ебеш и да глеаш порнич.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Само шо кажа дека е исто да ебеш и да глеаш порнич.
не те разбирам...Поентата ми беше дека многу луѓе во јавност прават работи кој се глупави и не ги сакаме. Ама тоа не значи дека треба да им забрануваме да го прават тоа се додека не ни спречуваат нас и ни ги ограничуваат слободите на изразување. Јеби га тоа е поентата на демократијата.
Има и уште една фина работа во врска со геј парадата. Барем ќе знаеш кој е педер вака неможеш да му веруваш на никого :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom