Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.
S

smart ass

Гостин
Првин јавни куќи, па лесни дроги па после нека дефилираат педерите
Првин си ги сакам моите права!
За болдот..излегувам на протест:vozbud:

Не ги подржувам дури ми се одвратни. Би го подржал контра протестот.
На кој начин??
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
i jas sum za kontra protest a ako ima kontra protest kje ima i navivaci (krv) a togas da vidime dali navivacite se pederi kako sto rece nekoj pogore hihi
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Дали некој можи да ме информира кога е, геј геј парадата ?

Т.Е. Геј парадата на педерски начин.
 
S

smart ass

Гостин
Ќотек...или фрлање вишок земјоделски производи или јајца???
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Слушај сега дада да ти каже нешто.Преиспитај го твоето воспитание,кога на одговор реплицираш со навреди.Ако го симнам моето ниво,ќе плачеш по сите администратори и модератори.Затоа ако се сметаш за дама,помини го основното образование уште еднаш ќе ти се најде некогаш за добра комуникација.

А сега во врска со албанците и демократијата.Албанците ти се исти како хомосексуалците,секогаш бараат права.И како што гледаш се што сакаат добиваат.Значи формулата во државава е откриена,протест за барање права.За разлика од нив,овие бараат само цивилна унија,форма на брак за да не се руши „светоста“ на тој поим,а го бараат за решавање на имотно-правни односи.И не го бараат сега,го бараат многу години.Но за некого може,за некого неможе.Затоа ти ја истакнав паралелата,бидејќи одлично ја постави во контекс на ова прашање.Демократија е остварување на човечки права,а правото на заедница мора да го има секој човек,без разлика на верска,етничка,социјална,сексуална и незнам каква припадност.
А дека има мали деца на форумов,има.И тие мали деца треба да видат дека по сексуална ориентација не треба да има поделби.А моралистите оддамна исчезнаа од овие простори,тие се појавуваат само по вакви дебати,за се друго се кријат под перница.

Е сеа веќе ме исплаши. :) Добро дадичке извини многу. Може смир-смир? :smir:
 
S

smart ass

Гостин
i jas sum za kontra protest a ako ima kontra protest kje ima i navivaci (krv) a togas da vidime dali navivacite se pederi kako sto rece nekoj pogore hihi

Епа вистински навивачи навиваат(не саати)за нивниот омилен клуб....изгледа и геј клубот има навивачи:pos2:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
На 17 ноември туча меѓу навивачка група Розеви Газиња и Криви Стапови :aplauz::vozbud:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
i podebeliot kraj go izvlece navivackata grupa rozevi gazijna :helou::salut:
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Против против... Не заслужуваат да живеат според мене не пак уште да им се дозволи групно пиздење по улици.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Не ви го контам проблемот ама ви си имате проблем :toe: а кој си има проблем си има проблем :pos2: Не е фер да се забранува собирање на луѓе поради ни една причина освен да се спречи соборање на други луѓе :-D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom