Што забележуваат жените кај мажите и обратно?

Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
гледам прво у фаца онака да ми е симпатичен па тело раце ауф гради стомак
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Најчесто фацата и г'зот, потоа целото тело, подобро е да има добро обликувано тело (не некој билдер со мускули надуени ко балони) и очите исто така ги гледам. Инаку ова не е пресудно, што знам кога ќе го видам човекот така целосно ако ми се засвиѓа тогаш тоа е тоа, а погоре наведеното е пожелно да биде исполнето исто така за да ми го привлече вниманието некој. А да и карактерот е битен многу подобро е да биде некој со смисла за хумор и интелигентен, отколку некој што се прави нешто што не е и глуми интересен а уствари е глуп.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Од надворешен изглед прво што приметувам е насмевката.Незнам некако најважна ми е и најмногу ме привлекува.После се „селам“ на очите,а после нив гледам коса.:vozbud:
Внатрешност: да биде некој паметен,а не некој глуп 2 реда муабет да незнае да ти направи и да те бламира пред друштво,да знае да те насмее,ислуша и толку.Не ми текнува друго.:toe:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
najprvin telo pa posle faca
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Prvo go gledam onaka kako celina a posle pocnuvam da analiziram del po del, a pri detalnata analizata pocnuvam od liceto pa odam nadolu.
 

Мале4ка

Вештерка
Член од
1 ноември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
2
Во очите, а понекогаш и насмевката :wink:
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
hmmmmm pa jas najpoke sakam mashki so slatki faci... mn mi se privle4ni tie so detinesta faca :D poslem gledam da ima ubo t.e. ne mora da e kuznaj kakvo teloto ama da ne e polni4ok ili pak slabi4ok :D i treto ponevazno da ima stil na oblekuvanje :D
i kako posledno mrazam nabildani mashki uuuuuuf me iritiraat :D
 

Мале4ка

Вештерка
Член од
1 ноември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
2
A што поточно кај насмевката???:back:
Па... Убавината на насмевката и можеби усните, а во твојот случај, дупчињата на образите ја прават твојата насмевка прекрасна... :back:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Кај машко најпрво ја забележувам насмевката, а усните ми се многу важни, мора да бидат онака пополнички ммм. :kesa: а мора да е згоден :D
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
лице, газееееееее и нозеееееееееее =)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
prven nasmevkata pa gradite

--- надополнето ---

pa se spustam nadole kade so e pozesko

--- надополнето ---

Да мац. Неколку пати имам кажано дека обожавам да грицкам машки цицки и затоа гледам да се добри:)
jas sum samo za tebe
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
treba da e sarmanten za da go zabelezam
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
hmmmmm pa jas najpoke sakam mashki so slatki faci... mn mi se privle4ni tie so detinesta faca :D poslem gledam da ima ubo t.e. ne mora da e kuznaj kakvo teloto ama da ne e polni4ok ili pak slabi4ok :D i treto ponevazno da ima stil na oblekuvanje :D
i kako posledno mrazam nabildani mashki uuuuuuf me iritiraat :D
kako mislsi detsja faca

--- надополнето ---

Prvo ja gledam oblekata, ke recete deka ne e presudna no za mene masko sto ne e sredeno ne e kvalitetno masko :nenene:

A potoa gledam zabi i kosa, MRAZAM MASKI SO ISCUPANI VEGJI !

I ako veke gi poseduva gorenavedenite kvaliteti, togas obavezno gledam dali do nego ima devojka :pipi:
do mene nema mometnalno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom