Навивачи од Косово го запалија знамето на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
како што кажав погоре
го запалија албанското знаме пред пола година
а немаше никаква причина за тоа
:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
И шо мислиш, сега мене ми е гајле кој го запали?
Важно запалено е. На нивно место знамиња на ВМРО-ДПМНЕ.

Маме да им ебам на сите тие што палат знамиња, се женско дома, се што му моча клечејќи, дали тоа биле Албанци, Македонци, Роми, Срби, Хрвати, Грци итн...

Се што претставува иницијална каписла за меѓуетнички немири!
Kолку „индикативно“ :) Човек да мозга да се мисли дали се едните препаметни, другите преглупави или третите курнази, па пак не може да ја реши рубиковата коцка на сменати знамиња, проследена со соодветен „декоративен пиромански обред“.

Во секој случај, на вакви работи не смее да се гледа како случајни, испровоцирани...туку строго диригирани. Да се гледа од повисоко, од коректен агол. Поентата е што можноста да се согледаат така, воопшто не е привилегија, иако некој така би помислил.

Господ на помош.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Риалити чек:
Сите будали што се палат на „18-те запалени албански знамиња“ и тоа како им било „вратено“ - нека погледнат поубаво.
„Новоста“ на А1 е од 2002 година.

Не се палете, смирено, дишете.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ко што глуп човек и уште поглупа изјава можат да попалат страсти, на паметниот никогаш нема да му успее...
Можевте сите да се согласите дека е многу ретдирано било какво палење. Се што е поврзано со деструктивно однесување завршува со примитивните племенски облици. Живееме во 21-ви век!

чекаме бура.....сакаме бура...се спремаме за бура:vozbud:
WTF??!?!
Што зборувате луѓе, свесни сте?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Уште фали да го запалат знамето у четврток кога ќе имаат протест...и тогаш ако прејдеме преку тоа, не треба да постоиме!
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ima nekoi reakcii za zapalenite Albanski znaminja?

A chekaj da ve prasham... Shto baraat da se veat Albanski znaminja vo Makedonija?
Ne sme vo Albanija belkim?
Nema vrska.. najtragichnoto e shto mozokot na "golemite" Albanci ne im raboti kako shto treba.. ne znaat ni samite shto kje bide i shto mozhe da bide i da se desi....
:smir:
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
И шо мислиш, сега мене ми е гајле кој го запали?
Важно запалено е. На нивно место знамиња на ВМРО-ДПМНЕ.

Маме да им ебам на сите тие што палат знамиња, се женско дома, се што му моча клечејќи, дали тоа биле Албанци, Македонци, Роми, Срби, Хрвати, Грци итн...

Се што претставува иницијална каписла за меѓуетнички немири!
Еј немој така,ќе ти се налутат сонародниците твои,тие не се спремни на таков културен напредок да прекинат да палат знамиња.Ке бидеш отфлен од твоите ако продолжиш да имаш здрав разум и совест кон оваа држава. Сепак имаш подршка од мене во ебењето.:smir:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ima nekoi reakcii za zapalenite Albanski znaminja?

A chekaj da ve prasham... Shto baraat da se veat Albanski znaminja vo Makedonija?
Ne sme vo Albanija belkim?
Nema vrska.. najtragichnoto e shto mozokot na "golemite" Albanci ne im raboti kako shto treba.. ne znaat ni samite shto kje bide i shto mozhe da bide i da se desi....
:smir:
Кои албански запалени, ало? Тоа е од пред 7 години вест.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Да им е*ем племето планинско!!Ќе им се врати за ова дупло!!Нека реагираат и овие од владава мајкаму,кај се видело у Скопје главен град на Македонија да се запали Македонското знаме.
 
S

smart ass

Гостин
добро значи согласно рамковен договор птреамбулата се смени и наместо македонскиот народ и малцинствата...

преамбулата е Република Македонија е Држава на македонскиот народ,Албанците И останатите етнички заедници(вкључително и браќата роми).

јасно се гледа дека албанците имаат статус на државотворен етникум исто како македонците а и другите заедници....Т.Е драги албанци ТИ СИ МАКЕДОНИЈА важи и за вас веќе.

или наједноставно Македонија е и ваша држава,па оттука горењето на нејзиното знаме значи газење врз неа и нејзиниот устав и граѓани.

е сега имам едно прашање до членовите албанци на форумов?

зошто проблемот го гледате како внатрешно-политички однбосно како дуел македонци версус албанци

кога всушност треба да биде македонци(ги вбројувам и албанците овде) версус Косовари.


таа логика е ако газат на уставот газат на преамбулата,на рамковниот и на се што е постигнато.....зарем не би требало овој чин од косоварите да се осуди јавно и тоа??:smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ех вака е подобро!
Сега да не ти слушнам глас, ако уште еднаш очекуваш од албанците да те почитуваат.
Ајде сеа:drk:!

Не очекувам да ме почитуваат,кога пред тоа не не почитувале,ни не почитуваат,ниту пак во иднина ке не почитуваат !!!

Штом до сега никој од албанските партии не се изјасни за запаленото знаме-факт повеке дека не не почитувате !!!
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
да да сите македонци се кренавте на нозе затоа што го запалиле македонското знаме
го запалија и македонци од струга албанското знаме и клипот го ставија на јутуб без никаква причина
вие викате дека албанците не ве сакаат вас а тие обратно
односно ни вие ни албанците не се сакате .. се мразите и никогаш нема да има соживот
и што треба сега да се прави војна од ова да страдаат невини луѓе
заради некој македонски и албански патриоти ???
Проблемот е во тоа дека луѓето кои се населени од Косово овде се кажуваат како Албанци а не како Косовари или Македонци, јас не гледам причина Албанија да се лути на тоа што го запалиле нивното знаме бидејќи тие луѓе го избрале Албанското знаме да биде нивно во недостаток на свое? :toe:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
хахахахаха некој неарикулиран племенски водач запалил наше знаме...да ти кажам прао...она бакљана у гз може да си ја стаи шо се однесува до мене...а ке има камбек наш...нема туку така да помине...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom