Навивачи од Косово го запалија знамето на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
1.So dialog vikas , zasto vo taa encilopedija ne ucestvuvale Albanci , isto e prasanjeto , znaci dialogot go izbegnavte so cel da MANU da gi dostigne nivnite celi ..
2. Najveke sto mrzam , e toa na ulica da protestirame..
Zatoa sto nekoj go koristi narodot za nivni politicki celi , a za drugo k... ne im boli .

А што ако целта беше токму тоа, етнички тензии...
Зошто некогаш Албанците не разберат дека се инструмент во рацете на некој на кого му одговараат немири...
Лично мислам дека целта на енциклопедијата во потполно се оствари...
И убеден сум дека целата реакција беше посакувана...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
1.So dialog vikas , zasto vo taa encilopedija ne ucestvuvale Albanci , isto e prasanjeto , znaci dialogot go izbegnavte so cel da MANU da gi dostigne nivnite celi ..
2. Najveke sto mrzam , e toa na ulica da protestirame..
Zatoa sto nekoj go koristi narodot za nivni politicki celi , a za drugo k... ne im boli .
Ај прочитај тука
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
кај се сега ВМРО и Гујо да се јават.да кажат нешто.или зафатени се со отварање на спорткси сали.ебате државата што ја имаме.а ВМРО е на власт со сите сме скарани.лесно им е нив.сите имаат по уште еден бугарски пасош во џебот.што да кажеме ние обичните смртници.

ДПМНЕ ништо нема да кажат, ама знам дека СДС ќе ги поддржат радикалните Албанци,зошто нив не им е важна Македонија, туку власта :toe:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Jas koga ne mi se svidja nesto , otvoreno go kazuvam kako so protestite taka i so znameto sto go zapalija ..
A vie Gospoda Makedonci , nitu eden od vasite komentari ne vidovod nekoj , deka kako sogradjani nasi , ne bi trebalo da se ponizuvaat Albancite , tuku sprotivno ...!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
prasuvase covekot , mislam za sosedite na Albanija ako dobro go razbrav druze Kapetane ..
Па општо зборам и за Албанија и за албанците и за Косово.Со Србија си имате проблеми,со Македонија од 2001,со Грција си имате проблем.На балканот нема нација која нема проблем со сите свои соседи,ние не сме исклучок.Еве ја Србија,буквално со сите соседи за нешто е раскарана,Хрватска исто,Грција исто.
Македонија им ги гарантира сите малцински права на Албанците,албанците тука се застапени и во парламентот и во владата,Македонија го призна Косово(со што си нарушивме односи со Србија,а признавме непразнаена од ОН држава) и сега за една енциклопедија на која можете исто да одговорите со факти и книга вие палите знаме.
 
S

smart ass

Гостин
Jas koga ne mi se svidja nesto , otvoreno go kazuvam kako so protestite taka i so znameto sto go zapalija ..
A vie Gospoda Makedonci , nitu eden od vasite komentari ne vidovod nekoj , deka kako sogradjani nasi , ne bi trebalo da se ponizuvaat Albancite , tuku sprotivno ...!

избрзуваш малце со заклучоциве.

птем поентата ми беше албанија сега е во НАТО и има подобра политичка положба,од друга страна македонците се сепоактивни а и албанците во чемерија ако двете држави заедно притиснат ќе видиме дали има 98% грци

ДПМНЕ ништо нема да кажат, ама знам дека СДС ќе ги поддржат радикалните Албанци,зошто нив не им е важна Македонија, туку власта :toe:
ај шо пишеш пази малце вака набрзина да се обратам пак партиски ја упикувате работава..
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Jas koga ne mi se svidja nesto , otvoreno go kazuvam kako so protestite taka i so znameto sto go zapalija ..
A vie Gospoda Makedonci , nitu eden od vasite komentari ne vidovod nekoj , deka kako sogradjani nasi , ne bi trebalo da se ponizuvaat Albancite , tuku sprotivno ...!

Треба да се охрабруваат ваквите настани со уште едно палење на државно знаме.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
избрзуваш малце со заклучоциве.

птем поентата ми беше албанија сега е во НАТО и има подобра политичка положба,од друга страна македонците се сепоактивни а и албанците во чемерија ако двете држави заедно притиснат ќе видиме дали има 98% грци
Ja razbrav poentata , i mnogu dobra ideja ..
Kako sto znaes , sekoj Albanec e lut so vekovi na Grcite , kako vie sto ste Egejskite Makedonci ...
I ne samo chameti tuku i Arvanatiti , ludze koi go stvorija taa drzava deneska ne smeat da zboruvat na svoj majcin jazik .

Na toa i se odese , ali MANU ...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Jas koga ne mi se svidja nesto , otvoreno go kazuvam kako so protestite taka i so znameto sto go zapalija ..
A vie Gospoda Makedonci , nitu eden od vasite komentari ne vidovod nekoj , deka kako sogradjani nasi , ne bi trebalo da se ponizuvaat Albancite , tuku sprotivno ...!

Проблем е домино ефектот, што постојано се случува на Балканот и кој многу вешто знаат да го искористат одредени структури...
Затоа ти вика палење знамиња не е решение, затоа што после едно запалено знаме има многу голем револт и најлошото од се , се почнува со генерализирање...па потоа можеби ќе следат две запалени знамиња и така...
Затоа ти викам дека проблемите се решават на маса а не со провокации...
Секако те разбирам тебе дека не ти е сеедно кога те стават во исти кош со некој си дивљаци од приштина , ама сепак и ти треба да разбереш дека се работи за револт а некој луѓе едноставно неможат да го контролират...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ja razbrav poentata , i mnogu dobra ideja ..
Kako sto znaes , sekoj Albanec e lut so vekovi na Grcite , kako vie sto ste Egejskite Makedonci ...
I ne samo chameti tuku i Arvanatiti , ludze koi go stvorija taa drzava deneska ne smeat da zboruvat na svoj majcin jazik .

Na toa i se odese , ali MANU ...
Добро еве прашање зошто албанците ја отфрлаат инциклопедијата кога и албанци се вклучени во изготвувањето на истата ?
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
Че се пука еј ама боље не оти џабе умешат се 300 луге 500 држави и џабе па ништо ако се пука да се пука до трт за 48 саата да се има резултат плус колатералната штета ама вака...него за знамето тешко дека некој ке сносе одговорност у нашето катче Македонија а иначе барем имат муда не ко нас .........[/quote



Незнам дали знаете но во оваа недела оние поранешни војници или резервисти како што се викаа на големо почнаа да вршат подготовки.
Секој ден се оди од куќа на куќа и се собираат од страна на АРМ.
Доколку продолжат ваквите провокации и како што велат шиптариве дека пред влада ке палат знаме мислам дека ке има тепанје прво па после ако слезат од планина нивните планинци со калашникови е тогаш ке има гинење само да се знае овојпат 2001 нема да се повтори :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Тогаш или мие или тие ке биде ама едно е јасно дека има голема желба тие да си одат од тука позз:salut:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Jas koga ne mi se svidja nesto , otvoreno go kazuvam kako so protestite taka i so znameto sto go zapalija ..
A vie Gospoda Makedonci , nitu eden od vasite komentari ne vidovod nekoj , deka kako sogradjani nasi , ne bi trebalo da se ponizuvaat Albancite , tuku sprotivno ...!
Мене не ми е јасно со што МАНУ ве навредила.

Дали е омаловажување што напишала дека се нарекувате Албанци или дека турците ве нарекуваат арнаути?

Или пак омаловажување е што напишаа дека сте дошљаци? Но, сите ние знаеме кога и на кој начин сте дошле во Македонија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom