Навивачи од Косово го запалија знамето на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
за комитите не знам така да не би коментирал....но албанците се должни барем благодарност да изразат кон македонија(и косоварите и албанија-која кога е без струја првен кај нас се обраќа!!)...а и секако албанците во македонија-поради тоа што македонија е прва земја која презема таков чекор како рамковниот договор...Грција Бугарија или др.земји мислите би се согласиле на такво нешто??

така да не е фер овој потег па не од навивачи и пази имало и транспаренти конкретно за енциклопедијата па палење знаме=организирано-да не мачкаме очи сега со делии партизани гајле ми е за нив...
Rekov ne se soglasuvam , ne deka sum vo forum tuku onaka licno od mene ..
Zasto vie Gospoda ednaska ne se prasuvate , so site komsii ste vo belja , sto vi trebase uste so nas , ?
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Чекај те ова е само заглевање за во Четврток тогаш ќе палат знаме пред Влада овие.
Море сега и јас ќе и пишам една ендиклопедија па да видат Бога Свога. :baeh::pos2:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Johan celo vreme go gledame na A1 koga igra vardar.I sea sto ako zapalile zname,ko bozem navijacite na mkd poarni da ne se.I temava bi trebalo da glasi Navijacite a ne civiliziranite albanci
ти ќе ги осудиш мајмуниве од косово што го запалија знамете??????
 
?

..........

Гостин
Фрустрациите и комплексите кај населението на една група со пречки во рајзвој е рак рана на модерното општество.....така да ако модерното општество(во овој случај македонците) падне на вакви провокации тогаш ракот има ефект на ширење......ете како фунционира ова:helou:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
кај се сега ВМРО и Гујо да се јават.да кажат нешто.или зафатени се со отварање на спорткси сали.ебате државата што ја имаме.а ВМРО е на власт со сите сме скарани.лесно им е нив.сите имаат по уште еден бугарски пасош во џебот.што да кажеме ние обичните смртници.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Rekov ne se soglasuvam , ne deka sum vo forum tuku onaka licno od mene ..
Zasto vie Gospoda ednaska ne se prasuvate , so site komsii ste vo belja , sto vi trebase uste so nas , ?

ОК си е тоа , но зашто еднаш Албанците не се обидат еден проблем да го решат со дијалог...Знаеш ли ти колку провокации има од ваша страна и тоа многу поголеми и пострашни...На пример на таблата пред ДТУ има спомен плоча за студентите загинати во протестите на која пишува „убиени од славомакедонскиот диктатор„...За жал ниту една институција во Македонија не реагирала на оваа провокација и безобразие...
Потоа читаш ли деновите какви историчари и со какви тези се јавуваат по медиумите , еве ти пример само:

Историчарот Веби Џемаили рече дека енциклопедијата е копирана од српската академија. Тој вели дека Албанците се најстариот народ во Балканот.

“ Кога се направил договорот на Скендербег во Скопје воопшто не се спомнуваат Македонците, туку само Албанците. Тука воопшто не фигурирало ниту името Македонец, ниту државата Македонија, туку оваа територија одсекогаш била територија на албанското население која се викала Источна Албанија“

АЛСАТ-М


Сега се поставува прашањето што навистина сакатат Албанците дали да се сменат одредниците каде што на некој начин се осеќат навредени или да се смени енциклопедија и во неја да стои Македонија држава на Албанците кои во 16 век исчезнале (според пописите) и потоа пак се вратиле...

Инаку за вакви и слични провокации ние имаме многу поголемо право да палиме знамиња...

Навистина штета што на дел од вашите политичари единствено средство за комуникција е оружјето, провокациите , палењето на знамиња и слично...

И јас сум да се промени таа несреќна енциклопедија затоа што и мене како Македонец не ми се допаѓат некој работи , но моите права ќе ги барам на друг начин ...
 
S

smart ass

Гостин
Rekov ne se soglasuvam , ne deka sum vo forum tuku onaka licno od mene ..
Zasto vie Gospoda ednaska ne se prasuvate , so site komsii ste vo belja , sto vi trebase uste so nas , ?
зошто во беља...другите не палат знамиња едноставно одат дипломатски,сега треба македонија и албанија заедно да ја притиснат грција ем за македонците ем за албанците во чемерија наместо тука во место да се тапка:toe:


патем кои комшии ние немнаме белја со нив-ОНИ со НАС кај беа за време југославија да им сметаме...нееее..

туку независна суверена Република Македонија им смета поконкретно стравот од букурешт а на грците геноцидот врз македонците и употребата напалм врз истите.


така да не би рекол дека ние имаме проблем,едноставна логика е имаше ли војни во цела екс-ју имаше....ете тие имаат проблеми и се омразија тука е различно не знам но би требало до сега да стане јасно дека македонија игра на друга карта.(спротивна на тие кои се прават јаки и сакаат проблеми):toe:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ne sme nie taka , ako mislis za Albanija kako drzava , apsolutno ne sme , ni so Italia , ni so Crna Gora , ni so Makedonija ni so Grcija ne se ..
Чекај сеа ти од каде си Македонија, Косово, Албанија да знаеме за што дискутираме како што знам тоа се три различни држави.
кај се сега ВМРО и Гујо да се јават.да кажат нешто.или зафатени се со отварање на спорткси сали.ебате државата што ја имаме.а ВМРО е на власт со сите сме скарани.лесно им е нив.сите имаат по уште еден бугарски пасош во џебот.што да кажеме ние обичните смртници.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
ОК си е тоа , но зашто еднаш Албанците не се обидат еден проблем да го решат со дијалог...Знаеш ли ти колку провокации има од ваша страна и тоа многу поголеми и пострашни...На пример на таблата пред ДТУ има спомен плоча за студентите загинати во протестите на која пишува „убиени од славомакедонскиот диктатор„...За жал ниту една институција во Македонија не реагирала на оваа провокација и безобразие...
Потоа читаш ли деновите какви историчари и со какви тези се јавуваат по медиумите , еве ти пример само:

Историчарот Веби Џемаили рече дека енциклопедијата е копирана од српската академија. Тој вели дека Албанците се најстариот народ во Балканот.

“ Кога се направил договорот на Скендербег во Скопје воопшто не се спомнуваат Македонците, туку само Албанците. Тука воопшто не фигурирало ниту името Македонец, ниту државата Македонија, туку оваа територија одсекогаш била територија на албанското население која се викала Источна Албанија“

АЛСАТ-М


Сега се поставува прашањето што навистина сакатат Албанците дали да се сменат одредниците каде што на некој начин се осеќат навредени или да се смени енциклопедија и во неја да стои Македонија држава на Албанците кои во 16 век исчезнале (според пописите) и потоа пак се вратиле...

Инаку за вакви и слични провокации ние имаме многу поголемо право да палиме знамиња...

Навистина штета што на дел од вашите политичари единствено средство за комуникција е оружјето, провокациите , палењето на знамиња и слично...

И јас сум да се промени таа несреќна енциклопедија затоа што и мене како Македонец не ми се допаѓат некој работи , но моите права ќе ги барам на друг начин ...
1.So dialog vikas , zasto vo taa encilopedija ne ucestvuvale Albanci , isto e prasanjeto , znaci dialogot go izbegnavte so cel da MANU da gi dostigne nivnite celi ..
2. Najveke sto mrzam , e toa na ulica da protestirame..
Zatoa sto nekoj go koristi narodot za nivni politicki celi , a za drugo k... ne im boli .
 
E

emission

Гостин
Сите барања им се задоволени па дури и го признавме косово. Па сега ако сакаат нека плачат, нека викаат нека се пењават, нека провоцираат може само да изгубат. Не можат сите да ги влечат за нос.

Генералниот секретаријат на Обединетите нации не и овозможил на косовската делегација влез во салата за време на заседанието на Генералното собрание на светската организација.
Тие влегле на повик на делегацијата на Албанија, изјави портпаролот на генералниот секретар на ОН Брендон Варма.
Тој повтори дека Косово не е членка на ОН и оти според тоа косовската делегација не учествувала официјално во работата на Генералното собрание.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
зошто во беља...другите не палат знамиња едноставно одат дипломатски,сега треба македонија и албанија заедно да ја притиснат грција ем за македонците ем за албанците во чемерија наместо тука во место да се тапка:toe:


патем кои комшии ние немнаме белја со нив-ОНИ со НАС кај беа за време југославија да им сметаме...нееее..

туку независна суверена Република Македонија им смета поконкретно стравот од букурешт а на грците геноцидот врз македонците и употребата напалм врз истите.


така да не би рекол дека ние имаме проблем,едноставна логика е имаше ли војни во цела екс-ју имаше....ете тие имаат проблеми и се омразија тука е различно не знам но би требало до сега да стане јасно дека македонија игра на друга карта.(спротивна на тие кои се прават јаки и сакаат проблеми):toe:
Pametno ke bese taka , ali nekete vie so nas da gi stisneme Grcite , kratko receno drugar .. Ne ni davate sansi .

Чекај сеа ти од каде си Македонија, Косово, Албанија да знаеме за што дискутираме како што знам тоа се три различни држави.
prasuvase covekot , mislam za sosedite na Albanija ako dobro go razbrav druze Kapetane ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom