Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Немавме среќа :toe:,на 3-3 да не погодеше пречка Фереира готови ке беа :S
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
многу јака утакмица. ван анхолт еден даде, еден намести, а два дозволи да примиме. акмак.
анелка одличен ама треба да е внатре да ги дочекува нафрлените не он да нафрла.
фереира - да го даеше голот... не знам... ќе се фалеше до крајот на животот
брума - нека стане метлар, за фудбалер не го бива
тери не знам зошто го извадија
калу не видов како се повреди, тоа да ми каже некој.
стариџ - 2 кила урда
мек екран - одличен. ќе треба само да ојачи тоа шутот
рамирез - шо знам.
голманот - на слободниот, брани зад живиот зид. па зошто го ставаш тој зид ебате
бенајун - шо знам.

анчелоти - не беше јаден
алекс - одлично изглуми пенал, и беше пенал

нју касл - одлични беа. така и ни треба кога не даваме голови

инаку ЛУДА УТАКМИЦА ЧОВЕЧЕ, ЛУДА
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Поооооооооооооооооо луда утакмица ама немавме ич среќа...не ми се верува дека прво коло испаднавме...:kesa:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Карлинг Куп е...смири живци.Не е Лига на Шампиони..
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Како што прогнозирав. Али ок , мање више , Карлинг куп. Зошто да се мачиме со Карлинг , кога може да се освои ФА , со што автоматски доаѓа исто ко и Карлинг да си освоил , пошто ФА купот е неколку нивоа на Карлинг , али за куповите друг пат. Него што испаднавме од купов лошо е само што ќе имаат помала шанса младиве да се докажат. Пошто и вака и така никој не очекува да се освои купов , а и никогаш не игра прв тим значи не влијае на одмореноста на првотимците.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ajde be holem K.. za utakmicava denes ... zasluzuvate da osvoite sve godinava :) Pozz
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не ја гледав утакмицата, мака ми е само што отпаднавме и ќе неможат младите да играат фудбал на повисоко ниво од она на резервите
 
В

Вори

Гостин
Поради приватни обврски не бев во можност да ја глеам утакмицава,но го пратев резултатот,секако.

Искрено да ви кажам мене ме боли кур што е Карлинг Куп,затоа што испаѓаме во прво коло од една класа послабиот од нас Њукасл(сета почит кон нив).
Резултатот според мене е патетичен.Не знам од кога не сме примиле 4 гола на Стемфорд Бриџ...од пред 3 сезони мислам од Вила,коа Бери даде пенал 1 минута пред крај.
Младиве,не знам стварно.Бараа шанса,ја добија шансата,ама за жал не ја икористија,т.е. ја испосраа.
Немој после да се буните зошто Анчелоти не им давал шанса...ете баш затоа!
Плус 4-те примени голови на Стемфорд,може да влијаат де-мотивирачки за играчите.

Исто така Манчестер и Арсенал играа со млади и искомбинирани состави па ги декласираа противниците и тоа на гостински терен.

Некој добар да даде хајлајц би му бил вечно благодарен,а и некој да даде кратка анализа на играчите,исто така.

п.с.Се истураме врз Шити во Сабота,сигурен сум(под истурање подразбирам 2 комада,ништо појше)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
pa i od mladite vasi zboram za tie od mladincite ne za mikel ramirez samo onoj leviot bek vredi neznam kako se vikase ama moze toj e so go dade golot
staridz ne mi se sviga a bruma go nemam gledano ama ne mi se veruva deka e nesto

--- надополнето ---

eee i kakuta go zaboraviv dobar e i on treba da mu dava sansi carlo i vo premier ligata po malce
 
В

Вори

Гостин
It was a testing night for Chelsea. Having put out a young side, Ancelotti then had to watch as Gael Kakuta, Yossi Benayoun and Salomon Kalou all picked up injuries.
'We had three problems,' said Ancelotti. 'Kakuta had a problem on his back, Benayoun on his calf and Kalou had a tight muscle
Значи Калу,Какута и Бенајун се здобиле се повреди.
Исто така Калу и Бенајун нема да бидат спремни за утакмицата со Шити.
Дополнителен проблем,освен поразот.

....почнуваат несреќите со повреди.

едит:гледам Трнбал бил flop of the match,мислам дека треба да му се спакуваат куферите на овој вол и да се прати негде на Сибир.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Оххххх Трнбал.... Ако сака нека го земи и Фабијански, ве молам...:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom