Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7

Ова веќе наликува на обид за да добијат психолошка предност. Демек лани 2 пати ве победивме , знаеме како да ве победиме...

Не ми се верува дека ќе има влијание врз Челзи. Можеби нив ќе им ја крене самодовербата.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ах имате среќа Сити има доста повредени играчи, но тоа не го оспорува фактот дека во сабота ќе има интересен и неизвесен натпревар. :)
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
45
Поени од реакции
4
со нетрпение го чекам натпреварот со челзи. ќе биде тежок натпревар иако лани ги тепавме два пати.
сепак искрено се надевам на 3 бода од овој натпревар со оглед на тоа дека ни одговара играна на челзи.
утакмицава ќе се следи групно во кладилницата спорт лифе во карпош 3 повикани се сите фанови на сити...мора едно ливче да стаам сингл 1 за да ми биде уште поинтересна утакмицата

да разјасниме овде не сум дојден да провоцирам само си го бодрам клубов да не дојде до некоја забуна.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
со нетрпение го чекам натпреварот со челзи. ќе биде тежок натпревар иако лани ги тепавме два пати.
сепак искрено се надевам на 3 бода од овој натпревар со оглед на тоа дека ни одговара играна на челзи.
утакмицава ќе се следи групно во кладилницата спорт лифе во карпош 3 повикани се сите фанови на сити...мора едно ливче да стаам сингл 1 за да ми биде уште поинтересна утакмицата
да разјасниме овде не сум дојден да провоцирам само си го бодрам клубов да не дојде до некоја забуна.
И јас со нетрпение го чекам мечот со Сити дека ги мрзам многу и сакам да ги направиме сол.И бодри си го клубот во својот фан клуб,не во фан клуб Челзи.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ги мрзам зашто се екипа која може да изгуби 3-0 од Сандерленд или од Вулверхемптон,а може на пример Јунајтед,Арсенал или Челзи да ги тепа.Таквите тимови многу ги мразам,како Евертон или Тотенхем..
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Абе џабе се силат "граѓаниве",ќе си го примат и тие без гајле!:vozbud:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Ги мрзам зашто се екипа која може да изгуби 3-0 од Сандерленд или од Вулверхемптон,а може на пример Јунајтед,Арсенал или Челзи да ги тепа.Таквите тимови многу ги мразам,како Евертон или Тотенхем..
Можи ке звучам офтопик, ама баш заради тоа, Премиер Лигата е најинтересна, секој може да победи секого, без разлика дали било домашен или гостински терен... Евертон секогаш е цврста екипа, а Сити е екипа, од новата ера.. Исто важи и за Вила и Тотенхем...
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Ах имате среќа Сити има доста повредени играчи, но тоа не го оспорува фактот дека во сабота ќе има интересен и неизвесен натпревар. :)
Прогнозирам повредените играчи ќе ви биде изговорот, по дебаклот што ви следува во сабота :tv:.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Можи ке звучам офтопик, ама баш заради тоа, Премиер Лигата е најинтересна, секој може да победи секого, без разлика дали било домашен или гостински терен... Евертон секогаш е цврста екипа, а Сити е екипа, од новата ера.. Исто важи и за Вила и Тотенхем...
Точно, Евертон, Тотенхем и Вила се цврсти екипи, а Сити сеуште не е екипа, а не се ни цврсти. Имаат само 2-3 жонглери и праат лом во нападот. Така и не добија лани вториот пат, на глупостите на Фереира, Хиларио и Белети, а првиот пат со раката на Адебајор и утнатиот пенал на Лампард (иако ако добро се сеќавам требаше да има 2 пенали за нас). Од Сити едино ги поштувам Џонсон и Ричардс.

--- надополнето ---

Ова веќе наликува на обид за да добијат психолошка предност. Демек лани 2 пати ве победивме , знаеме како да ве победиме...

Не ми се верува дека ќе има влијание врз Челзи. Можеби нив ќе им ја крене самодовербата.
И знаат. Зависи кој ќе игра десно... Додуша, сега не знам кои играчи им играат лево (не ме ни интересира, затоа не ни знам), но лани па таа лева (наша десна) страна не направија лом. Ако игра Фереира, ќе ќутам, ќе ме кара fantomX. Ако игра Бане, зависи каков ќе му е денот... Чех нека не брани денес, оти сме го наебале со Турбуљ на гол (во случај ако Чех брани денес и се повреди)...

--- надополнето ---

Кој последен се смее, најслатко се смее.
Кој лета високо, ниско паѓа.

Така да, остај ги, нека се надеваат, ко што се надеваме и ние ;) Има и за ова поговорка (факултетска- електрашка, за другиве не знам дали важи)- Надежда последна умира, ама и таа умира пред сесија.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
F

fantomX

Гостин
Манчестер Сити е многу компликувана работа. Која црна среќа шо имале повредени играчи ко ги имаат 30 сениори на располагање? Тешко стварно, ако пак дојди Мансур да ги гледа ќе биди уште потешко. Прво Тери и Алекс немаат доволно агилност да се носат со песот Тевез ако се растрча, а ќе се растрча, знајме како трча против Челзи бем`му грдата фаца.

Само да ги остајме нив, да видиме за вечер. Пошто Лампард го нема пак (ја па сериозно мислев ќе се опорави за два сати ко Керик пред Комјунити Шилд), МекЕкран веројатно ќе биди на клупа со голема шанса да влези во игра.
Интересни зборој за него...
McEachran was spotted, aged eight, playing for Garden City Boys Club in the Oxford junior leagues. He joined the Chelsea academy and for several years juggled his football education with his more formal schooling at Marlborough School, Woodstock. Lesley Malloch, head of PE at Marlborough, said McEachran was a modest boy who rarely spoke about his life with Chelsea.
"He was a phenomenal player, a different class to everyone else," she said. "But Josh is quiet, I guess he is a bit shy. But he was also incredibly modest and never spoke about football unless you asked him."
"He scored from the half-way line with semi-regularity, or could dribble round the opposition to score but only if we were losing. He never showed off unless the team really needed him."

--- надополнето ---

Мислев дека МекЕкран ќе има шанса денеска против Њукасл, ама сега видов оти денеска резервниот тим игра против Фулам. Со оглед на то шо Били Клифорд и Џејкоб Мелис се спомнати како резерви, јасно е дека МекЕкран, како и Борини веројатно (ако не е повреден нешто) ќе играат за резеврите.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе заборавив да спомнам, некни со Блекпул коа игравме се загледав у Брума, многу кошаркарски став има кога игра во одбрана (без топка, нормално) :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom