Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Кој ги дал тие изјави немаш напишано.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Кој ги дал тие изјави немаш напишано.
За изјавите, ок, но линковите што ги бараш се предифинирани од страната на изворот, а најверојатно водат кон историјата на клубовите, пошто гледам има hyperlink само кај Арсенал, Сандерленд, Барселона и Челзи.
 
F

fantomX

Гостин
Кој ги дал тие изјави немаш напишано.
За изјавите, ок, но линковите што ги бараш се предифинирани од страната на изворот, а најверојатно водат кон историјата на клубовите, пошто гледам има hyperlink само кај Арсенал, Сандерленд, Барселона и Челзи.
http://www.tribalfootball.com/denilson-arsenal-far-better-ageing-chelsea-1127021
Еве линк, иако можи да се нај на многу места истово.

"You can't expect to win at Sunderland," he said.
Со должна почит за Сандерленд, ама се уште не можам да разберам како ова го вели еден млад (за разлика од старците наши) шампион во создавање кој игра како Барселона. :tv:
 
A

Auditore

Гостин
http://www.tribalfootball.com/denilson-arsenal-far-better-ageing-chelsea-1127021
Еве линк, иако можи да се нај на многу места истово.

"You can't expect to win at Sunderland," he said.
Со должна почит за Сандерленд, ама се уште не можам да разберам како ова го вели еден млад (за разлика од старците наши) шампион во создавање кој игра како Барселона. :tv:
Абе остај го детето, мало е.
 
В

Вори

Гостин
Тој може да не полни пак во сабота,ама Тери му ја полнеше жена му.
Просто ко грашок!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Тој може да не полни пак во сабота,ама Тери му ја полнеше жена му.
Просто ко грашок!
Ме боли мене Ташко дали Тери ја полнел жена му. Се додека јас не ја полнам, ја сакам титулата и победата над Сити!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
"We have the players and we have the touch. Chelsea have very strong players but they are old."
"You can't expect to win at Sunderland," said Denilson.

:pos::pos:

--- надополнето ---

Малуда: Ќе им покажеме на Сити и Арсенал зошто сме шампиони

Најдобриот стрелец на Челси до овој момент, Флоран Малуда изјави дека Сините не се плашат од ниту еден противник и ќе го покажат тоа во наредните два.Тимот од Стемфорд Бриџ ја започна новата кампања на одличен начин, со тоа што славеше во сите пет натпревари од Премиер Лигата а беше подобар и во дуелот со Жилина од Лигата на Шампионите, во сите овие натпревари, сините постигнаа вкупно 25 погодоци.
„Многу луѓе го омаловажуваат нашето постигнување, со оглед на тоа што тврдат дека сме имале многу лесни противници. Ние сме спремни за новите тестови. Сакаме да докажеме зошто сме шампиони, уверени сме во нашите квлаитети и ќе се бориме со сите сили“, изјави Млауда кој има 6 погодоци во првенството.
„Сакаме да го подобриме скорот од минатата сезона. Знаеме дека тоа ќе биде премногу тешко, со оглед на фактот дека сега притисокот е врз нас, но имаме искуство да се справиме и со тоа“, дополни тој.
„Атмосферата на предстојниот натпревар ќе биде одлична, бидејќи фудбалерите на Сити, кој не победија два пати минатата година, скаат да покажат дека можат и тие да се борат за титиулата, а од друга страна ние сакаме да ја одбраниме круната“.
„Сезоната е премногу долга и во септември ништо не се освојува. Едноставно мораме да ја зачуваме концентрацијата. Ќе биде тешка сезона и сум сигурен дека повторно ќе се реши во самиот крај“
, заврши Малуда
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Имаме и сила и квалитет , а иако не бев сигурен , по изјавава на Малуда , изгледа дека има и желба , за победи против Сити и Арсенал. Во Сити уште не се уиграни играчите , што ни дава предност. Ама со оглед на тоа како изигравме минатата сезона , каде што не поразија и на домашен терен после повеќе од 1 година , и на истиот тој натпревар примивме највеќе голови во цела сезона може се да се очекува.

Во Арсенал многу играчи се повредени. Волкот и Ван Перси нема да играат , а за Фабрегас не сум сигурен. Кога на ова ќе го додадеме фактот што играме на домашен терен , шансите за поволен резултат не се мали.

После следува уште едно тешко гостување кај Астон Вила. Имаат нов тренер , а и продадоа некои клучни играчи како Милнер. Почетокот на сезоната не им тргна добро , така да би можело да се очекува и таму победа. Сепак уште е многу рано да се зборува за Астон Вила.

Поентата е , следните 3 натпревари се многу тешки и можеби ќе бидат едни од клучните оваа сезона. Според мене најтешкиот ќе биде против Сити. Значи во сабота мора да се оди на победа. Мора играчите да бидат максимално подготвени и да се излезе со најсилен состав.

Како што кажа Анчелоти , во Карлинг купот ќе се ризикува со млади играчи. Да бидам искрен , не очекувам победа против Њукасл. Во секој случај , доколку Анчелоти ги искомбинира играчите , може да ги добие и двата натпревара.

За среда : Трнбул , Жирков , Брума , Иванович , Ван Анхолт , МекЕкрен , Рамирес , Бенајун , Какута , Борини , Стариџ.

За сабота : Чех , Кол , Тери , Алекс , Фереира ( Иванович ) , Есиен , Микел , Лампард , Малуда , Анелка , Дрогба.

Со овој состав ако искочиме во сабота би било најдобро , поготово ако ниту еден од играчите не игра во среда.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Како сте момци?
Немав нет 10тина дена и не сум баш во тек со настаните на форумов.

Ќе коментирам само за натпреваров со Блекпул, уште еден гол да дадевме/примивме ќе беше супер (онака 5+ последна утакмица на лифче) али ајде...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Како сте момци?
Немав нет 10тина дена и не сум баш во тек со настаните на форумов.
Ќе коментирам само за натпреваров со Блекпул, уште еден гол да дадевме/примивме ќе беше супер (онака 5+ последна утакмица на лифче) али ајде...
Па нема и некои нови настани,освен тоа што Френк Лампард ќе отсуствува најмалце уште утре во карлинг куп натпреварот со Њукасл,заради операцијата од хернија.Во сабота играме со Сити и ќе биде жустро,бидејќи наредните утакмици ни се среда - сабота и играме со Арсенал,Марсеј,Вила,Спартак,па ако ги добиеме тие мечеви во такво темпо,екипиште сме.Ние и вака сме екипиште,ама при термин среда - сабота да се победат овие екипи кои минимум се 2 класи повисоко за разлика од тимовите кои игравме до сега...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Имаме и сила и квалитет , а иако не бев сигурен , по изјавава на Малуда , изгледа дека има и желба , за победи против Сити и Арсенал. Во Сити уште не се уиграни играчите , што ни дава предност. Ама со оглед на тоа како изигравме минатата сезона , каде што не поразија и на домашен терен после повеќе од 1 година , и на истиот тој натпревар примивме највеќе голови во цела сезона може се да се очекува.

Во Арсенал многу играчи се повредени. Волкот и Ван Перси нема да играат , а за Фабрегас не сум сигурен. Кога на ова ќе го додадеме фактот што играме на домашен терен , шансите за поволен резултат не се мали.

После следува уште едно тешко гостување кај Астон Вила. Имаат нов тренер , а и продадоа некои клучни играчи како Милнер. Почетокот на сезоната не им тргна добро , така да би можело да се очекува и таму победа. Сепак уште е многу рано да се зборува за Астон Вила.

Поентата е , следните 3 натпревари се многу тешки и можеби ќе бидат едни од клучните оваа сезона. Според мене најтешкиот ќе биде против Сити. Значи во сабота мора да се оди на победа. Мора играчите да бидат максимално подготвени и да се излезе со најсилен состав.

Како што кажа Анчелоти , во Карлинг купот ќе се ризикува со млади играчи. Да бидам искрен , не очекувам победа против Њукасл. Во секој случај , доколку Анчелоти ги искомбинира играчите , може да ги добие и двата натпревара.

За среда : Трнбул , Жирков , Брума , Иванович , Ван Анхолт , МекЕкрен , Рамирес , Бенајун , Какута , Борини , Стариџ.

За сабота : Чех , Кол , Тери , Алекс , Фереира ( Иванович ) , Есиен , Микел , Лампард , Малуда , Анелка , Дрогба.

Со овој состав ако искочиме во сабота би било најдобро , поготово ако ниту еден од играчите не игра во среда.
За Фабрегас е сигурно дека не игра... Од 2 до 3 недели е аут... Исто не се знае ниту за Диаби, ниту за Вермален... На подолго се повредени Волкот и Ван Перси, а Бендтнер и Ремзи не ни почнаа сезонава... Еве еден кратко рапорт за тоа шо е кај нас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom