Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
"Mikel has been learning for one year and in that time he has managed one word - andiamo. :pos2:

"I'll have to stay for 50 years if they're to learn Italian. I'd have to beat Alex Ferguson's record."
 
F

fantomX

Гостин
Баш сакам да освоиме ЛШ,да му видам коментар на ФантомХ кога ќе го дига Тери трофејот,што ќе каже тогаш.Или тогаш ќе треба добри голови да сме давале од поголема далечина.Не знам зашто толку го потценуваш Челзи,во секој коментар,буквално. :toe:
И јас сакам да го видам то. За жал, не гледам како тоа ќе се случи.

И пред некое време го пишав ова. Карактерот го нема поради недостатокот на самодоверба. А со освојувањето на двојната круна , и со супер почетокот на сезонава , во тој поглед се подобривме. И Анчелоти пред неколку дена имаше изјава во која кажа дека овој состав има сила да освои ЛШ , и мислам дека Анчелоти може да се справи со проблемот и да ја врати самодовербата ( карактерот ).
Сега Анчелоти подобро го знае составот , а и веќе и играчите имаат голема желба за осојување на ова натпреварување. Најтазе пример изјавата на Малуда која може да ја најдете на официјалната страна на клубот.
Покрај сево ова , и Анчелоти не е за потценување. Има освоено ЛШ и предходно , и тоа не во многу далечно минато.
Прв добар обид за дискусија на темата која ја започнав, ама искрено, само тоа шо Анчелоти подобро го знае составот оди во прилог на тезата дека Челзи е способен за титула во ЛШ сезонава. Никакви изјави, дали Анчелоти освојувал ЛШ и слични глупости.

А што се другите тимови повеќе од нас ? Кој КУР се Барса,Реал,Баерн и остали....Зошто да не се сметаме за фаворити?

Јаки сме,нека ни го пушат сите...

:bip:
Врз основа на што - можат да ни го пушат?

Тимот игра доста долго заедно, има квалитетни играчи во Дрогба, Лампард и пред се Есиен и сл, има квалитетен стручнак кој знае како се освојува ЛШ и тоа е тоа... Тука се рецептите за успех.. Е сега, едино, она кое што ве ставам на второ место е само потанката клупа за разлика од Барселона... Од Реал не очекувам битка во ЛШ.... Па можно е и да гледаме повторно англиско полуфинале, или можеби полуфинале како она пред неколку години, кога бевте поуспешни од нас...
Вака јас ги гледам работите од страна, како ненавивач на Челзи, а навивач на Арсенал...
Фантон, можеби е скептик, бидејки го знае подобро тимот од мене, но мора да се признае дека сте фаворити... Па и кладилницте ве ставија на прво место за освојување на ЛШ... Заедно со Барса имавте по 4.50 чинам, коефициент за освојување или играње во финале...
Поздрав
Тимота игра доста време заедно, точно е, само повеќе отколку шо треба - прочитан е насекаде и од секого и нема шо ново да понуди. То е проблем. Лани новината беше Анелка со неговото плејмејкерство. И не помина, ни одблиску. Годнава шо е новината? Какута? Ај да не се заебаваме. Квалитетни играчи - Лампард е легенда на Премиер Лигата, најконстантен играч години наназад, го рангирам и над Гигс, колку и да скокаат природњаците од Јунајтед. Но неговите квалитети многу тешко поминуваат во европски рамки. Дрогба - ти треба само едно физички гледано чудовишти да се залепи до него, ништо друго. Есиен - уште памтам колку очајно ја исфрли топката од работ на шеснаесетникот, не напред или во аут, туку до Иниеста.....останатото е историја. Есиен е бизон, ама се сомневам во неговата ментална спремност и капацитет воопшто. Зошто од Реал да не очекуваме битка за ЛШ?
Зошто мора да се признае дека сме фаворити? Оти кладилниците така пишале? Па и јас прашувам - зошто е то така? И не можам да најдам реален одговор.

Челзи оваа година има највеќе шанси за освојување на ЛШ од кога било, без разлика на тоа дека имаме "слаба клупа" и "малку сме се засилиле".
Не знам до кога ќе ви ги читам скептичниве коментари али едно морате да сфатите дека сезонава не сме ослабнати, туку сме појачани и тоа доста. Зошто? Не се правам многу паметен али доста непотребни фудбалери се продадени, кои едвај добиваа шанса(освен Балак) и изгубивме на брзина а добивме на техника. Сезонава сме поуиграни од кога било и самодовербата ни е качена со оглед на двојната круна и стартот за кој секој тим сонува.
И Фантом немој да збориш мадиња сите знаеме дека поголеми мадиња од Есиен, Дрогба, Кол, Лампард и Тери нема никој во фудбалов.
И на крај Анчелоти не е луд и се што се прави се прави врз стратегија, не го составува тој тимот од денес за утре, да разјасниме.
И не се споредувајте го тогашен Милан со овој Челзи, срамота е како вие фанови на Челзи можете да правите таква компарација.
Да се надоврзам, зошто правите компарација?
Она што отсекогаш му фалело на Челзи во ЛШ е среќата, која никогаш не ни била наклонета, Ливерпул не отиде во финале затоа што беше многу јак(сите знаевме дека не беше, туку тогаш беше позади нас на табелата во ПЛ).Милан беше далеку поискусен од тогашен Ливерпул(и со Анчелоти на клупата), со играчи кои знаат како се игра во финале, а сега сме ние во таква ситуација и едниствен противник кој може да ни се носи сезонава во ЛШ е Барселона, мислам дека е доволно јасно зошто Челзи и Барса се фаворити.
Како бе едвај добиваа шанса? Деко беше нашиот најталентиран играч убедливо, сметам дека со Малуда беше клучен во победата на Олд Трафорд (победа за титула) со неговата улога на средината.
Тери, Есиен и Дрогба можеби покажуваат мадина на Стоке и слични, ама ги немам видено против европјаниве. Ајде Тери добро, горе-долу, ама црнциве? Катастрофа.
Искуството, тоа в ред, ама од друга страна пак, какво е искуството на Челзи во ЛШ? Сам кажа - јас би го парафразирал како фрустрирачко, очајно. И тоа го покажуваат играчите во секој натпревар со појаките екипи во ЛШ.

На денешниот тренинг Хиларио го повредил грбот...сеуште нема никакви информации дали повредата е сериозна.

не знам сигурно дали на тренинг или ...
Изгледа сериозно е, в болница бил однесен одма ѓомити.

http://www.guardian.co.uk/football/2010/sep/17/chelsea-manchester-united-alex-ferguson
Ко да ги слушам навивачине на Манчестер,исто!
Ко вчерашен да е сер-лово ебаго, аман од него, ко да не знајме досега оти ко ќе ти гледаат в грб не зависи ништо од нив.

Epa drugarce za ova ke pisuvam na mojot blog za nekoja nedela (ne mozam sega iam problemi so netot) togas istata statija ke ja postiram tuka i ke praime muabet na ovaa tema! Inace siguren sum deka CHELSEA e na ramnisteto na Barca i Real, a pricinite ke gi objasnam kako sto rekov za nekoja nedela. Inace mojte stavovi se sekogas objektvni bez razlika sto sum fan na chelsea!
PS: Blogot mozes da go vidis kako moj potpis:salut:
Повели, тоа чекам јас. :smir:

Ќе игра Бенајун, односно бар на клупа, празникот бил до вечер - според официјалниот ни сајт.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
@fantomX
Што не му се јавиш на Абрамович да го водиш клубов? И како трењер,скоут,лекар се ти да им бидеш?
 
F

fantomX

Гостин
@fantomX
Што не му се јавиш на Абрамович да го водиш клубов? И како трењер,скоут,лекар се ти да им бидеш?
Тренер, фала богу, не - ги мразев моментите со Сколари кога многу јасно гледав (и не само јас очиглендо, по резултатите) какви грешки се прават. Сега некои работи од поставувањето на Анчелоти не ги разбирам, и поарно е шо е така.
Скаут, не ми оди таа работа.
Лекар па ич, отсекогаш сум ги мразел медицинските работи, иако многу ги ценам.

Би му се јавил да ми обезбеди авионски превоз до Лондон, сместување во хотел и влезница за Стемфорд Бриџ за секој натпревар - можам да прифатам да плаќам за влезниците за стадион. :icon_bigg
 
В

Вори

Гостин
Анчелоти вади ноншалантен состав против Блекпул.Мислам дека не треба толку да ризикува,ипак 4-то место се,дојдоа од втора лига,не знаеме што сорта на екипа се.
Како и да е,мислам дека ќе им стегнеме едно два-три комада и ќе напрајме 15 бодови од 5 утакмици.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Одличен почеток. Не ги потценувајте Блекпул, сигурно не без врска се четврто место иако е само почеток. Знаеме како често завршуваат таквите тимови на крајот, што на почетокот се погоре, а во меѓувреме се дојдени од втора лига. Се надевам лесно ке ги минете.
 
F

fantomX

Гостин
Анчелоти вади ноншалантен состав против Блекпул.Мислам дека не треба толку да ризикува,ипак 4-то место се,дојдоа од втора лига,не знаеме што сорта на екипа се.
Како и да е,мислам дека ќе им стегнеме едно два-три комада и ќе напрајме 15 бодови од 5 утакмици.
Оти ноншалантен, кај е кажан составот конечен? Се знај само дека Лампард не игра и дека Босингва се уште не е во комбинација, можеби против Њукасл. Не би рекол дека враќање на Дрогба и Кол во првите 11 е нешто ноншалантно.
 
В

Вори

Гостин
Есиен на клупа.Бенајун и Рамирес стартери со Микел ко задњи везни.Фереира десен бек,Стариџ лево крило.
Ова за мене не е нешто многу озбилен состав.Иако тимовите не се официјални.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Есиен на клупа.Бенајун и Рамирес стартери со Микел ко задњи везни.Фереира десен бек,Стариџ лево крило.
Ова за мене не е нешто многу озбилен состав.Иако тимовите не се официјални.
Кај го виде ова?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom