Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Победник Анчелоти,јајца мислам дека нема фудбалер со поголеми јајца од Тери на прво место а потоа дрогба ,лампард,кол и есиен, до некаде и микел ама ми есумњив оваа сезона на почеток перфектно игра без компромис...друго Анчелоти според мене освои ЛШ со многу понеквалитетни играчи од сега што ги има во милан, едниствено за издвојување беа кака и сидорф, додека во Челси го има Дрогба место Инзаги,Есиен место Амброзини, Тери место неста...Чао довиѓења...
of lele drugarce kako mozam da ti pomognam? moze so edna tepcija burek a?


--- надополнето ---



--- надополнето ---

hehe :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Па тогаш Милан беше најдобар бе... И не прави глупави споредби....
Mуабетот ми беше дека Анчелоти може да извади повеќе од 100% од играчи....а дали мислите дека тој милан имаше поуигран тим,појаки фудбалери,појака клупа од Сегашен Челси...ја не мислам така и негледам зошто не би можеле да ја освоиме ЛШ, сега тоа е фудбал и не се знае треба да се присутни повеќе фактори од овие погоре што ги набројав...како и да е мислам дека имаме квалитет за ЛШ...
 
В

Вори

Гостин
Кака во најдобра форма,Пипо ко најбољи напаѓач заедно со Шева,Гатузо најдобар копач,Пирло најдобар везњак во свет,Дида најдобар голман.
Тоа коа ги победија Ливерпул во Атина.А,пред тоа со Руи Коста,Кафу,Серџињо да не праам муабет.

Искрено појаки играчи имаше тогаш Анчелоти во Милан,одколку сега во Челзи.
 
A

Auditore

Гостин
Челзи оваа година има највеќе шанси за освојување на ЛШ од кога било, без разлика на тоа дека имаме "слаба клупа" и "малку сме се засилиле".
Не знам до кога ќе ви ги читам скептичниве коментари али едно морате да сфатите дека сезонава не сме ослабнати, туку сме појачани и тоа доста. Зошто? Не се правам многу паметен али доста непотребни фудбалери се продадени, кои едвај добиваа шанса(освен Балак) и изгубивме на брзина а добивме на техника. Сезонава сме поуиграни од кога било и самодовербата ни е качена со оглед на двојната круна и стартот за кој секој тим сонува.
И Фантом немој да збориш мадиња сите знаеме дека поголеми мадиња од Есиен, Дрогба, Кол, Лампард и Тери нема никој во фудбалов.
И на крај Анчелоти не е луд и се што се прави се прави врз стратегија, не го составува тој тимот од денес за утре, да разјасниме.
И не се споредувајте го тогашен Милан со овој Челзи, срамота е како вие фанови на Челзи можете да правите таква компарација.
 
A

Auditore

Гостин
Да се надоврзам, зошто правите компарација?
Она што отсекогаш му фалело на Челзи во ЛШ е среќата, која никогаш не ни била наклонета, Ливерпул не отиде во финале затоа што беше многу јак(сите знаевме дека не беше, туку тогаш беше позади нас на табелата во ПЛ).Милан беше далеку поискусен од тогашен Ливерпул(и со Анчелоти на клупата), со играчи кои знаат како се игра во финале, а сега сме ние во таква ситуација и едниствен противник кој може да ни се носи сезонава во ЛШ е Барселона, мислам дека е доволно јасно зошто Челзи и Барса се фаворити.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
На денешниот тренинг Хиларио го повредил грбот...сеуште нема никакви информации дали повредата е сериозна.

не знам сигурно дали на тренинг или ...
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
На денешниот тренинг Хиларио го повредил грбот...сеуште нема никакви информации дали повредата е сериозна.

не знам сигурно дали на тренинг или ...

Ништо страшно нека се челиче малце :pos2:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Лампард ќе го пропушти и дуелот со Блекпул.
 
В

Вори

Гостин
http://www.guardian.co.uk/football/2010/sep/17/chelsea-manchester-united-alex-ferguson

Ко да ги слушам навивачине на Манчестер,исто!

Иначе Марин освен што играл крило,играл и како везњак или плеј како сакате...со оглед на тоа што јас давам зелено светло за секој добар,млад везен играч,би сакал да го земеме,зошто да не..
 
A

Auditore

Гостин
Никаков Марин не е потребен на Челзи, Марин го пратам некое време и тоа не е фудбалер за ПЛ.
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Никаков Марин не е потребен на Челзи, Марин го пратам некое време и тоа не е фудбалер за ПЛ.
I jas taka mislam, mislam deka ne bi se snasol vo chelsea i opsto vo PL

--- надополнето ---

Делумно си грешка, делумно не.
Јас не го правам Челзи „ко тим кој што едвај се изборил за пласман во групната фаза“, јас всушност на Челзи му давам шанси за полуфинале, какви такви. Поентата е шо многу, многу често - на фудбалските сајтој на интернет, при муабети за фудбалов во група ко ќе се гледа, а последно (воедно и инспирација за ова шо го пишав) и коментарот вчера на тој на Канал 5 кој ги стави Челзи и Барселона како ПРВИ фаворити, а цела емисија не се сеќавам да беше сериозно спомнат Челзи и неговата игра. Од дркањето на Мурињо, до „кај е топката, кај меси кај чави - не, в гол е“.
Значи, Челзи е главен - прв/втор фаворит. Мене ме интересира од каде тој заклучок? Врз основа на - ШТО? Реал не поминал осмина 7 години. Па шо е битно? И Челзи лани не помина, се посрамоти ко и Реал. Реал очигледно го гради тимот, вака или онака. Баерн Минхен? Мислам дека барем за нив нема потреба да зборувам.

Не, јас не го правам Челзи ко Вардар. Јас во Челзи гледам четвртфиналист или евентуален полуфиналист со многу среќа. Но не гледам победник. И затоа ме интересира каде другите го гледаат Челзи како освојувач на ЛШ догодина на Вембли. Зошто не гледам победник? Безрбој пати имам пишувано, сега ќе спомнам само една причина пак - пошто играат ко јајцата да им останале во......при......не е битно то ајде. Или накратко, не е најквалитетен тим (втор или трет можеби), менталитет далеку од потребното.
И пак, јас според претходново, не гледам победник. Ме интересира каде го гледаат победникот во Челзи, тие што го гледаат секако?
Epa drugarce za ova ke pisuvam na mojot blog za nekoja nedela (ne mozam sega iam problemi so netot) togas istata statija ke ja postiram tuka i ke praime muabet na ovaa tema! Inace siguren sum deka CHELSEA e na ramnisteto na Barca i Real, a pricinite ke gi objasnam kako sto rekov za nekoja nedela. Inace mojte stavovi se sekogas objektvni bez razlika sto sum fan na chelsea!
PS: Blogot mozes da go vidis kako moj potpis:salut:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611



Blackpool
Stamford Bridge
17:00
Sunday 19 Sep 2010

И со оглед на тоа што и Френк ќе го пропуштни овој дуел со Блекпул,не им бегаат 6-7 гола на фенерџииве..

- Cech -
Bane - Alex - Terry - Ashley
Ramires - Essien - Obi Mikel
Malouda - Drogba - Kalou
Клупа : Трбуљ,Анелка,Рамирес,Јоси,Жирков,Стариџ ..​
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Кака во најдобра форма,Пипо ко најбољи напаѓач заедно со Шева,Гатузо најдобар копач,Пирло најдобар везњак во свет,Дида најдобар голман.
Тоа коа ги победија Ливерпул во Атина.А,пред тоа со Руи Коста,Кафу,Серџињо да не праам муабет.

Искрено појаки играчи имаше тогаш Анчелоти во Милан,одколку сега во Челзи.
Па нормално дека е така, тогаш имаја доста добар состав, но затоа сега неможат да се најдат себеси, бидејки немаат замени за таа генерација на играчи кои заминаа или кои се остарени во Милан...

--- надополнето ---

Да се надоврзам, зошто правите компарација?
Она што отсекогаш му фалело на Челзи во ЛШ е среќата, која никогаш не ни била наклонета, Ливерпул не отиде во финале затоа што беше многу јак(сите знаевме дека не беше, туку тогаш беше позади нас на табелата во ПЛ).Милан беше далеку поискусен од тогашен Ливерпул(и со Анчелоти на клупата), со играчи кои знаат како се игра во финале, а сега сме ние во таква ситуација и едниствен противник кој може да ни се носи сезонава во ЛШ е Барселона, мислам дека е доволно јасно зошто Челзи и Барса се фаворити.
Немаат врска тие две натпреварувања... Не значи дека ако не ти оди во ПЛ, ке ти оди во ЛШ или обратно.. Но затоа и можеш да освои се, ако имате добар тим... Еве види и друг пример... Ние во 2006 до последно коло се боревме за 4-то место и успеавме благодарение на поразот на Тотенхем во последно коло... Но истата таа сезона игравме финале со Барселона, кое „несреќно“ го изгубивме... Истото беше со Ливерпул...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom