Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Расчепкајте тука малку и пријатно ќе се изненадите од статистиката на Оби Микел (барем јас се изненадив). Не за џабе велат дека многу напреднал. Ќе видиме натаму како ќе биде...

Посебно ме радува фактот што 90.34% од пасевите му се прецизни (што е за 3% повеќе од Пол Сколс, и за малку (0.34%) повеќе од Есиен).
Мене не ме изненадија реално, бидејќи во секој натпревар што го имам гледано и коментирано во ниеден не сум го спорел дека е еден од најдобрите...
 
F

fantomX

Гостин
ama pak ste potrosile 27.5 milioni :)
Стварно многу, за срамота.

Нека прочита Фантом Икс,тој викаше дека не бива ништо од него:)))
Јас верував во Оби уште од првиот момент кога настапи за Челзи.Викав дека е млад и дека со тек на време ќе стане добар играч.
А,штом капитенот вика дека напреднал и те како му верувам.
Џон Оби Микел е страшно талентиран играч, то од секогаш го велев за него пошто беше многу млад. Ама веќе ги има полни 23. А со неговата несериозност преточена во неконстантност и честото менување на тренери во Челзи, реков дека тешко од него бидува салам играч. Тој е добар играч, и беше добар играч, не знам како сум бил разбран, ама од 18-годишник платен преку 15 милиони фунти во една срамна процедура очекувам да биди врвен играч, не само добар. Исто шо реков е то дека со оглед на фактот шо улогата на Микел треба да е слична на таа шо ја имал Анчелоти ко играч, очекувам токму под водство на Анчелоти да видиме шо бидува од црепот црн, покрај секако, и неговите скоро 24 години. После минатава сезона реков дека тешко оди, многу тешко, не бидува од него то шо очекувам, а и два добри дуели против Стоке и Виган нема да ме предомислат. Ќе видиме.

Овој тим што го поседува Челзи во моментов е многу ментално и физички силен,разберете го тоа,може да ги издржи сите напори и да игра со било кого,бар во наредниве 2 сезони минимум.
Ментално силен? Кој е бре ментално силен? Тери? Или Лампард можда, како и Есиен или Дрогба? Или да бе, Малуда!
А гледајќи го дуелот со Виган, почнувам да се сомневам и во физичката припременост која е (беше?) синоним за Челзи.

Вие сте еден од најдобрите тимови у Европа нема од што да се плашите.:)
Да бе.

Каков бекап имате, а ? :pos2::pos2:
Каков бекап? Има нешто врска со Челзи или си прајте приватна забава овде?
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Останува да се крстиме во Карлито...
Ако се врати оној Тери од старите денови,ако се врати Лампард кој им даваше голови од 30 метри.Дрогба,Чех,Есиен,Малуда,Алекс,Ешли Кол и Бане да издржат до крај а ќе издржат.
Микел да го покаже потенцијалот во него заедно со Калу.И да се распуца некој од малдите Рамирес,Калкута или Стариџ.
И да не заборавам рукиот Роналдињо ако научи англиски е тек тогаш може ќе освоиме Лш и Пл....
 
F

fantomX

Гостин
Околу наводното ангажирање на Аитор Чики Бегириштајн место Френк Арнесен, добро е Абрамович ако со сиот ум го прај то прво да читни шо вика Мурињо. Иако во то шо „се соочил три пати со Барселона - еднаш отпаднал и еднаш поминал, а третиот пат не присуствувал“ се гледа неговата гнасна манијачка страна, човекот сепак е тактички гениј и покрај се. Читајте сето, на накосеното и зголемено обратете посебно внимание. Ова особено важи за Роман Абрамович, ако чита де.

П: Проблемот е што Barcelona ја препознаваат по добар фудбал, а Guradiola го нарекуваат “филозоф“, додека вас ве викаат “тврд човек“. И фановите на Real Madrid веруваат во вас поради тоа. Ве гледаат како лек против Barcelona.
ЈМ: Видте, јас знам како се игра против Barcelona. Го знам тоа на памет. 11 против 11. Понекогаш против 10, но и тогаш знам како да преживеам. Barcelona можеш да ја деактивираш само ако играш ти командуваш со твојот стил. Ако сакаш да играш како нив, губиш. Тоа ми е многу јасно. Они сакаат да ги натераат ривалите да играат како нив, зошто тогаш те убиваат, зошто со тој стил на игра се подобри индивидуално и колективно. Јас се соочив со нив три пати во три елиминации. Добив една со Chelsea и изгубив друга. Третиот пат, кога не присуствував јас сите знаеме што се случи со норвешкиот судија. Затоа не играа во финале. И ги сретнав со нив со Inter и ги елиминирав.

А ние го бараме Чики за ????
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Околу наводното ангажирање на Аитор Чики Бегириштајн место Френк Арнесен, добро е Абрамович ако со сиот ум го прај то прво да читни шо вика Мурињо. Иако во то шо „се соочил три пати со Барселона - еднаш отпаднал и еднаш поминал, а третиот пат не присуствувал“ се гледа неговата гнасна манијачка страна, човекот сепак е тактички гениј и покрај се. Читајте сето, на накосеното и зголемено обратете посебно внимание. Ова особено важи за Роман Абрамович, ако чита де.

П: Проблемот е што Barcelona ја препознаваат по добар фудбал, а Guradiola го нарекуваат “филозоф“, додека вас ве викаат “тврд човек“. И фановите на Real Madrid веруваат во вас поради тоа. Ве гледаат како лек против Barcelona.
ЈМ: Видте, јас знам како се игра против Barcelona. Го знам тоа на памет. 11 против 11. Понекогаш против 10, но и тогаш знам како да преживеам. Barcelona можеш да ја деактивираш само ако играш ти командуваш со твојот стил. Ако сакаш да играш како нив, губиш. Тоа ми е многу јасно. Они сакаат да ги натераат ривалите да играат како нив, зошто тогаш те убиваат, зошто со тој стил на игра се подобри индивидуално и колективно. Јас се соочив со нив три пати во три елиминации. Добив една со Chelsea и изгубив друга. Третиот пат, кога не присуствував јас сите знаеме што се случи со норвешкиот судија. Затоа не играа во финале. И ги сретнав со нив со Inter и ги елиминирав.

А ние го бараме Чики за ????
Еми да си го земеме Овребо :toe:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Ни се здивел Бенајун, постигнал три гола за Израел у квалификацискиот натпревар против Малта.
 
В

Вори

Гостин
Спартак Москва го барале Жирков.Ја би го дал,за замена наредна година би го зел Џагоев.И сите среќни и весели.
И така никогаш нема да добие Жирков кај нас шанса,секогаш ќе биде втора опција.А,и таа шанса што ја доби не ја искористи ко што треба.
 
A

Auditore

Гостин
Спартак Москва го барале Жирков.Ја би го дал,за замена наредна година би го зел Џагоев.И сите среќни и весели.
И така никогаш нема да добие Жирков кај нас шанса,секогаш ќе биде втора опција.А,и таа шанса што ја доби не ја искористи ко што треба.
Што си запнал со тој Џагоев, не е потребен, го имаме Какута, а Жирков ќе игра ко лев бек.

--- надополнето ---

http://www.chelseafc.mk/nova/index.php?option=com_content&view=article&id=507:2010-09-03-07-18-43&catid=50:2010-08-08-22-46-08&Itemid=108
Убедливо водиме, а?
 
В

Вори

Гостин
Гарант не си го гледал,збориш на невидено за Џагоев.
Жирков не е за во Челзи,кратко и јасно.
Мислев дека ќе биде добар,али човекот се изгуби.Смертин втор дел!
Иначе русов од ЦСКА игра плеј,а Какута игра крило така да...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.117
Поени од реакции
8.186
Гарант не си го гледал,збориш на невидено за Џагоев.
Жирков не е за во Челзи,кратко и јасно.
Мислев дека ќе биде добар,али човекот се изгуби.Смертин втор дел!
Иначе русов од ЦСКА игра плеј,а Какута игра крило така да...
Нели ти лани го величеше Жирков ? како најдобро изиграл на Европско или сум грешка ?
Така ке биде исто како Џагоев....Само бразилец у тим или аргентинец ништо друго...
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Речиси 100% сум сигурен дека ако Жирков добие права шанса (минимум 5 натпревари во континуитет), ама шанса како лево крило, има да прави попара. Не знам зошто, но убеден сум во тоа. За лев бек не го бива...
 
В

Вори

Гостин
Нели ти лани го величеше Жирков ? како најдобро изиграл на Европско или сум грешка ?
Така ке биде исто како Џагоев....Само бразилец у тим или аргентинец ништо друго...
Го величев,зошто во ЦСКА играше ептен добро,а и во Русија.
Бразилец или аргентинец и за 2 сезони да замине во Сити за 90 милиони,велејќи дека од мал му било сон да игра за Шити.
И не можеш да знаеш за Џагоев како би играл,ниту пак да знаеш дека бразилци и аргентинци ќе бидеме појаки.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
На Жирков треба да му е јасно дека нема место за во првиот тим...ако сака да си оди нека си оди...ако не,ке седи на клупа ( за на клупа арен е.)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Околу наводното ангажирање на Аитор Чики Бегириштајн место Френк Арнесен, добро е Абрамович ако со сиот ум го прај то прво да читни шо вика Мурињо. Иако во то шо „се соочил три пати со Барселона - еднаш отпаднал и еднаш поминал, а третиот пат не присуствувал“ се гледа неговата гнасна манијачка страна, човекот сепак е тактички гениј и покрај се. Читајте сето, на накосеното и зголемено обратете посебно внимание. Ова особено важи за Роман Абрамович, ако чита де.

П: Проблемот е што Barcelona ја препознаваат по добар фудбал, а Guradiola го нарекуваат “филозоф“, додека вас ве викаат “тврд човек“. И фановите на Real Madrid веруваат во вас поради тоа. Ве гледаат како лек против Barcelona.
ЈМ: Видте, јас знам како се игра против Barcelona. Го знам тоа на памет. 11 против 11. Понекогаш против 10, но и тогаш знам како да преживеам. Barcelona можеш да ја деактивираш само ако играш ти командуваш со твојот стил. Ако сакаш да играш како нив, губиш. Тоа ми е многу јасно. Они сакаат да ги натераат ривалите да играат како нив, зошто тогаш те убиваат, зошто со тој стил на игра се подобри индивидуално и колективно. Јас се соочив со нив три пати во три елиминации. Добив една со Chelsea и изгубив друга. Третиот пат, кога не присуствував јас сите знаеме што се случи со норвешкиот судија. Затоа не играа во финале. И ги сретнав со нив со Inter и ги елиминирав.

А ние го бараме Чики за ????
не го разбрав ова. шо сакаше да кажеш?
инаку не го спомнувајте мурињо. секое спомнување ми носи лоши емоции за тоа дека не е повеќе со нас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom