Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
значи ван дер варт бил достапен за 10 мил. и ние сме седеле со скрстени раце а ни фали таков тип на играч епа значи
дека абрамович дефинитивно пресушл..........
ama pak ste potrosile 27.5 milioni :)
 
A

Auditore

Гостин
Моли се да не ни паднат Барселона или Реал.
Или пак Милан,Интер или некои други итаљани,зошто ќе не ебат за сите пари.
А,ако евентуално до финале ги избегнеме овие екипи(што е невозможно),тогаш ќе освоиме ЛШ.
Друже, Челзи ќе биде компетитивен на сите натпреварувања, во ПЛ биди сигурен дека со Јунајтед ја предводиме битката за титулата како и секоја година, за ЛШ мислам дека ќе стигнеме подалеку затоа што имаме подобра воиграна екипа од мината година и да се паднат Барселона или Реал убеден сум дека ќе излеземе победници(сети се Анчелоти со Милан колку пати ги има тепано, и тоа со послаб состав од нашиот).
Не потера малер со повреди али како и да е ќе се вратат кога ќе бидат најпотребно али тоа не значи дека на секој нов пораз и повреда ние самите да се отпишуваме.
Само надевај се, немора секогаш црно да гледаш.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Расчепкајте тука малку и пријатно ќе се изненадите од статистиката на Оби Микел (барем јас се изненадив). Не за џабе велат дека многу напреднал. Ќе видиме натаму како ќе биде...

Посебно ме радува фактот што 90.34% од пасевите му се прецизни (што е за 3% повеќе од Пол Сколс, и за малку (0.34%) повеќе од Есиен).
 
В

Вори

Гостин
Нека прочита Фантом Икс,тој викаше дека не бива ништо од него:)))
Јас верував во Оби уште од првиот момент кога настапи за Челзи.Викав дека е млад и дека со тек на време ќе стане добар играч.
А,штом капитенот вика дека напреднал и те како му верувам.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Моли се да не ни паднат Барселона или Реал.
Или пак Милан,Интер или некои други итаљани,зошто ќе не ебат за сите пари.
А,ако евентуално до финале ги избегнеме овие екипи(што е невозможно),тогаш ќе освоиме ЛШ.
Даворе, доколку немаме повредени играчи (како во овој случај 4-5 стандардни првотимци) не се плашам од НИКОЈ, ама баш од НИКОЈ!

Незнам шо толку и се тресете на Барселона, па и сега на Реал со 7-8 повредени играчи на барем месец дена.

Сакам само да немаме повреди, па нека ни падне било кој
 
В

Вори

Гостин
Јас полека полека го менувам мислењето и одам во нагорна оптимистичка линија.
Верувам во Анчелоти,тој си знае зошто не купивме никој.
Ама криво ми е што ниеден играч што сум го посакал,не дошол во Челзи,затоа и се нервирам и ширам ''песимизам''.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ни јас не се плашам од никој.Кога можевме Барселона за влакно да ја избациме и тоа кога можеби беше најјака екипа од сите во светот,Челзи за влакно не ја избаци,ја прегазивме во Лондон,штета што не судеше друг судија.Овој тим што го поседува Челзи во моментов е многу ментално и физички силен,разберете го тоа,може да ги издржи сите напори и да игра со било кого,бар во наредниве 2 сезони минимум.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Од минатото финале во ЛШ до оваа сезона некои играчи во тимот се сменија , ама сепак костурот на тимот е истиот. Што мислите , дека Аврам Грант стигна до финале пошто е во рамниште со Мурињо , Анчелоти или Фергусон ? Не , таа година до финале стигнаа играчите , иако и он имаше улога. Оваа година тимот е ослабнат , но го имаме Анчелоти. Он има огромно искуство во ЛШ , ја има освоено и како тренер и како играч , значи во некои моменти може да се стави во улога на играч за да може подобро да процени одредена ситуација.
Плус тоа , овој тим на Челзи е многу сличен на тогашниот Милан.

Единствен проблем според мене имаме со самодовербата. Многу пати сме биле исфрлени од лигата на најлош можен начин. Но сепак треба да се има во предвид дека претходниве 3 години тимот кој го победувал Челзи , станувал шампион. Што значи дека 3 години наназад постои шанса да сме биле подобри од вицешампионот ( а и бевме од шампионот два пати ).

Оваа година знам дека нема да биде така. Лани се падна Интер со Мурињо , а Анчелоти сеуште не го познаваше тимот сосема доволно. Но оваа година и да се падне Реал , сигурен сум дека ќе победиме , бидејќи сега Мурињо ќе биде како Анчелоти лани. Со многу нови играчи и неуигран состав.

Интер , е ослабнат со новиот тренер , Милан не го рачунам. - Анчелоти го знае целиот тим. Баерн без Робен? Барселона има играчи , не и тренер. Во оние натпревари кога тактиките и стратегиите преовладуваат , Пеп никаде го нема. Арсенал не може против Дрогба.:)

Што значи дека единствен сериозен противник според мене би можел да биде Манчестер Јунајтед.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.989
Поени од реакции
1.941
ama pak ste potrosile 27.5 milioni :)
да бе пријателе потрошивме но задовме титула од премиер лига и фа куп
25мил од пл и околу 5-6мил од фа
знаци тоа се пари кои ги заработиле играчите а не ги дал абрамович

--- надополнето ---

еве и едно мое мислење за лш
во тоа натпреварување не е битен толку составот што го имаш тука треба да ти е наклонета среката и ждребот сами видовте лани дека лион
со речиси никаков состав го исфрли "големиот" реал или пак со неверојатен пресврт баерн го исфрли ман.јун. или барса го победи челзи во 93 мин.и уште еден сличен настан во москва
челзи го има тимот што е способен да го подигне победничкиот трофеј но нема доволно срека
оваа година пак ги исполнува условите за да одиме до самиот крај но пак велам треба малце и да ни е наклонет ждребот во никој случај да не ни се падне реал бидејки тие го имаат незгодниот мурињо и компанија звезди или пак барса тие според неме немаат добар тренер но имаат одличен состав од италианите воопсто не се плашам а од англија би го издвоил арсенал но ајде таму и така и така ман утд воопсто не го сметам за конкуренција оваа сезона ни во пл ниту пак во лш но со фергусон никогаш не се знае
најголема опасност доага од шпанија да се надеваме дека нема да налетиме на нив ниту пак на арсенал и дај боже да имаме срека повеке
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Вие сте еден од најдобрите тимови у Европа нема од што да се плашите.:)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
ANCELOTTI TALKS WITH COACHING ELITE

Posted on: Thu 02 Sep 2010
While many of his squad are away on international duty, Carlo Ancelotti is also abroad this week for a brainstorming session with other top-level managers.He is attending the 12th Uefa Elite Club Coaches Forum in Switzerland where he is joined by former Blues bosses Jose Mourinho and Claudio Ranieri, future Champions League opponent Didier Deschamps, Alex Ferguson and Roy Hodgson, plus Barcelona's Pep Guardiola, Auxerre's Jean Fernandez, Schalke's Felix Magath, Benfica's Jorge Jesus, Lyon's Claude Puel, Malaga's Jesualdo Ferreira, Basel's Thorsten Fink, Ajax's Martin Jol, Werder Bremen's Thomas Schaaf and Nikos Nioplias of Panathinaikos.
They are at Uefa headquarters in Nyon where they are will be discussing trends in and concerns about the sport at the highest level.The Forum began yesterday [Wednesday] and continues today with a press conference given at the conclusion.Ancelotti follows on from Mourinho and Luiz Felipe Scolari who were delegates at the Forum whilst Chelsea manager.

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2142588,00.html

:icon_bigg

--- надополнето ---

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2142335,00.html

Еве и едно интервју со Френк Лампард,од негов акпект,сегашната самодоверба на тимот,по освојувањето на двојната круна и сегашните игри,како и формациите на Челзи сега и во минатото,и неговата игра и супериорност во нив.Прочитајте го,интересен текст.
 
A

Auditore

Гостин
Расчепкајте тука малку и пријатно ќе се изненадите од статистиката на Оби Микел (барем јас се изненадив). Не за џабе велат дека многу напреднал. Ќе видиме натаму како ќе биде...

Посебно ме радува фактот што 90.34% од пасевите му се прецизни (што е за 3% повеќе од Пол Сколс, и за малку (0.34%) повеќе од Есиен).
Многу ми е мило за Микел.
Уште од кога дојде знаев дека многу ќе напредува а со текот на времето може и ја да добие неговата вистинска позиција(на местото на Лампард) сметајќи ги годините.
 
В

Вори

Гостин

Ќе повторам,штом еден Кончески ќе освојувал титули со Ливерпул и штом едни ебани Сити се сметаат за фаворити за титула,па што кој кур ќе се плашиме од другиве екипи!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom