Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Alexander Nevsky

Гостин
^ За повеќет фанови на двата клуба ова е финале. Очекувам фер плеј од двете екипи освен црнците ако не се зафатат:pos2: Како и да е нека победи тој што ќе заслужи.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
A зош да не одличен ден на Рос..:wink:
Него..сум сонуел сон дека ќе ги тепаме Интер 3-1,и тоа на полувреме ќе сме губеле 0-1,и во последни 15 минути ќе ја свртиме.
Дај боже да ми се оствари..!
Е, ја друго сонував, како ќе се утепаме од напаѓање у прво полувреме, а у второ ќе ни дадат 3 гола. И сите ќе плачат, а навивачите ќе дивеат на теренот, еден од нив ќе моча на центарот :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Е, ја друго сонував, како ќе се утепаме од напаѓање у прво полувреме, а у второ ќе ни дадат 3 гола. И сите ќе плачат, а навивачите ќе дивеат на теренот, еден од нив ќе моча на центарот :)
Јас па сонував дека ќе влезат жестоко во дуел лусио и дрогба и ќе настане масовна тепачка помеѓу Дрогба,Тери,Бане,Малуда,Балак,Луцио,Самуел,Камбиасо,Мунтари,Мота,Мурињо:pos2::pos2:..Каде подебелиот крај ќе го извлечат ето и ањелка(бидејќи ќе делат) и двете екипи ќе бидат дискфаликувани а на нивно место во 1/4 ќе влези реал Мадрид(уефа ќе му се смилува поради финалето што се игра во Мадрид) :pos2: ..
 
F

fantomX

Гостин
Единствената новост е дека Карваљо е спремен за игра. Нема нови повредени, нема ни други повратници - според Анчелоти.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Единствената новост е дека Карваљо е спремен за игра. Нема нови повредени, нема ни други повратници - според Анчелоти.
Оу шет, само да не го стаи дебелиот во стартни 11 место Алекс :se_ molam

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=3465606f-b636-4e02-a4d4-bcf6828abdca&ln=3&typeBack=default

Меѓу другите - 1:17 :icon_lol:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Оу шет, само да не го стаи дебелиот во стартни 11 место Алекс :se_ molam

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=3465606f-b636-4e02-a4d4-bcf6828abdca&ln=3&typeBack=default

Меѓу другите - 1:17 :icon_lol:
Деко не е многу сменат,Лампард колку дебел беше ко мал :pos2::pos2: ,да не пишеше немаше да го познам дека е Шмуљо :pos2:, Чех--учениче :)
 
F

fantomX

Гостин
"Everybody knows Mourinho doesn't lose at Stamford Bridge," Mourinho told the Sun.
И Мурињо паѓа на кондиција, истата работа ја кажува што ја кажуваше по првиот дуел. Како и да е, ми смета шо Анчелоти не е поголем лајнојадач од него, па да му врати дека единствениот пораз на Мурињо на Стемфорд Бриџ се случи токму во оваа рунда на ЛШ (од Барселона, ако сте забораеле) и треба да се продлжи таквата традиција; ама сепак, јас сум јас, Анчелоти е Анчелоти. :toe:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Со Трнбул на гол.... Балотели хет-трик прави. Ај може нема да игра. А гледам некои викаат да се даде гол и после само одбрана. А ако бидне како лани , даваме гол и пред крај примаме и испаѓаме ? Е сеа лани што имаше 2 пенала во најмала рака тоа друго е. А во последно време Алекс е подобар од Карваљо , па може и он да игра. Најдобро за утре според мене

------------:toe:Трнбул:toe:------------
Иванович-----Тери----Алекс/Кар.----сеедно само не Малуда
-----------Балак---------Лампард-------
-------------------Деко-----------------
Џо/Калу/Анелка-------------Малуда-----
------------------Дрогба----------------
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
Ај и кај вас промово, интересно е:

 
В

Вори

Гостин
Не можам да гледам,ме фаќа трема и некаков страв.
Чисто сумњам дека ќе спијам вечер.

Едвај чекам,ако победиме ќе бидам најсреќен,ако изгубиме тогаш ќе бидам крајно разочаран...

-------------------------------:pop:-------------------------
:pishtoldz----------------:je:---------:wink:--------------------------:ija:------

-----:shok:----------------------------:icon_mrgr-----------------------------:kickbox:


--------------:pos:------------------------:zver:--------------------:cuc:

Вака би изгледал тимот според мене ама со емот-икони.

Трнбал,Бане,Тери,Алекс,Фереира(веројатно),Микел,Лампард,Балак,Малуда,Анелка и Дрогба.
Не се по редослед,но толкувајте ги како сакате.:pos2:
 
В

Вори

Гостин
Не!
Трнбал е тој на гол.

Затоа иам стаено поп.
Господ нека ни е напомош.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom