Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Со нетрпение чекам да видам што друго би правел....

Хехехе уште пред да почне натпреаворв со Манчестер Сити имав некое чуство дека ќе се деси вакво нешто. Тие во мизерна форма ништо не играат а ни Челзи не е ништо поарен и им напраја страшна беља, некој како што рече може и поразов да влијае малце позитивно и малце подлабого да ги разглаба Анечоти кај се сите грешки па и да се надеваме дека ќе се потсмири ситуацијата во клубот во наредните недели. Шутрациве само 5 шута на гол ( од кој и 1 пенал ) а постигнаа 4 гола, истото и со Интер само 3 шута на гол а дадоа 2 гола колку само е иронично очигледно дека Тери е во психолошка криза па мора малце да се соземе.

Гледам дека го кривите Анчелоти за Малауда што е ставен на левата бековска страна, па кој да стави кутриот кога нема ни еден што може приближно добро да ја заврши задачата. Малауда супер игра стварно ме изненадува човекот само неговите продори по левата страна и неговата брзина беа некаква опасност вчера а и против Интер. Па сигурно кога ќе се врати Жирков и Малауда да иде малце понапред ќе биде многу подобро.

А Балак битно ме убеди во што е најдобар да тепа по терен и од премногу фрустрација да си добие црвен, но некако мислам добро ќе им дојде на Челзи барем еден натпревар без него и без оној Белети ( што вие сакате да застане на левата страна ) мамлазон.

Ех само коа ќе ми текне во првиот дел од сезоната негде до Декември пред повредата на Есиен колку само Челзи беше јак, доминација на терен, топката во нивни нозе милина ми беше да ги глеам па дури и така ме освоиа да имам некој симпатии према овој клуб.

Има уште време, гледам распоредот на Челзи е најтежок до крајот на сезоната сигурно Анчелоти е свесен за тоа чим до сеа неможеа да направат солидна разлика веќе нема право на грешка и мора во секој натпревар да се влага многу внимателно.

Како викаат послем дождот има сонце, сигурно ќе дојде и за Челзи у брзо време.

Ептен се разочарувате и губите надеж иако до негде и имате право, незнам зошто плукате толку по Анчелоти кога моторот на тимот Есиен го нема веќе подолг период а и од тогаш почнаа сите проблеми на Челзи.

Уште Челзи е прв , пред полу-финале во ФА Куп и пред голем меч во Лигата на Шампиони 1/8 финале против Интер. И сегде имате ептен реални шанси да завршите со трофеј.


Али вие најубаво си знаете, камо среќа мојон Милан да беше приближно колку Челзи, али ај тоа е сосема друга прича. :smir:
Напротив, Анчелоти гледа да го заборави ова, барем според интервјуто за сајтот на Челзи. Се надевам дека е само блаблање за јавност таквото нешто, пошто мислам не е човек од случајности, ама не можам ништо да тврдам во моментов. Како бе да се заборај?!

Тој главојната мисли дека којзнај што е, од друга планета надчовекчо суштество, и почнува да мисли (доказ е „длабоката“ мисла кон Белами: тој што живеј во стаклена куќа не треба да „тркала“ камења, за изјавата, или „тркалањето“ камења од Белами кон него) , а не треба да мисли пошто е глуп коњ, треба само да игра фудбал.

Зависи, и јас едно време мислев дека е одлично Какута да игра, и Матич ама што знајш, можи Балак да го бараме место нив.

Челзи одамна нема право на грешка, па ги направи повеќе. Сега имаш и вонтеренски гомнарии кои се на терен, и Анчелоти нема никаква контрола врз нив.

Не е разочарување, револт е, аман по кој пат. Дел од овие дебили мора да заминат, можат да се гонат со нивните „најдобри години во кариерата“. Кога ќе заминат во различни клубови, не се сомневам дека ќе се поуспешни, ама заедно не можат појќе. Анчелоти е ДЕБЕЛО платен + вила на користење од Абрамович само за да работи на тимот на Челзи. И кога еден играч го нема, без разлика што тој е мотор, очекувам балансирање со другите. Негов проблем е сега што има појќе повредени, и ко што реков, некои работи кои се случуваат и влијаат врз Челзи не се во негова контрола ама ич - ќе видиме како ќе испадни.
И немој некој пак да рекол дека е крив што не нашол замена за Есиен (?!?!) во јануари (?!?!?!?!?!)!

Челзи е прв со бод пред вториот и три пред третиот и игра до крајот со екипи кои реално му правеа проблем во првите дуели (освен Блекбурн и Болтон, и до некаде Ливерпул). За разлика од Арсенал, кој игра подобро против помалите екипи, а до крајот игра само со такви (освен Сити и Тотенхем, ако овие вториве можат да се сметаат за такви). Јунајтед не го коменитирам, пошто нема потреба, познато е се.
Пред четвртфинале на ФА Куп е, јако достигнување, изедначивме со Карлинг сега засега.
Дуелот со Интер, реални опции за поминување? Ако научил Иванович уште некоја финта па да преземи како плејмејкер можеби, инаку не гледам друга опција во моментов.

Челзи има шанси за три натпреварувања, но никаде не се баш реални, а за „ептен реални“ не можиме ни да помислуваме, а камоли муабет да прајме.

Милан, па шо да кажиме за Милан, премиериштето е посвеетен на политиката, а и скржав е - и то е то. Но и натаму Милан е технички попоткован од црниве гниди од Челзи. :toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Знае си политиката човекот во Милан, не ко Абрамович , сака одма титули.... Тоа успеа само во лигата и во домашните купови со Мурињо, за Лига Шампиони е друга приказна.... Почести титули во ЛШ може само Милан, Реал, Барса... Кои имаат и послаби лиги за играње......
Манчестер со Фергусон ја освои ЛШ двапати, но на секој 10тина години, значи толку време му требаат да го добие вистинскиот тим... Нашиот тим се гради негде 7-8... значи сега му е мајката......:smir:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
За ЛШ и ПЛ има шанси , какви такви барем сеуште сме први. Моја прогноза , кога ќе се вратат Есиен и Босингва Челзи влага у формата која ја имаше на почетокот на сезонава.

А за ФА куп

Челзи - Стоук
Фулам - Тотенхем
Ридинг - Астон Вила
Портсмут - Бирмингем

Не би требало да има изненадувања ( евантуално Фулам ). Најповолен противник би бил Бирмингем. А најопасен Астон Вила. Со други зборови , ако ги победиме Астон Вила , или ако испаднат , го земаме купот 90%.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
За ЛШ и ПЛ има шанси , какви такви барем сеуште сме први. Моја прогноза , кога ќе се вратат Есиен и Босингва Челзи влага у формата која ја имаше на почетокот на сезонава.

А за ФА куп

Челзи - Стоук
Фулам - Тотенхем
Ридинг - Астон Вила
Портсмут - Бирмингем

Не би требало да има изненадувања ( евантуално Фулам ). Најповолен противник би бил Бирмингем. А најопасен Астон Вила. Со други зборови , ако ги победиме Астон Вила , или ако испаднат , го земаме купот 90%.
Ма можеме и подобро од тоа ние, со Хиларио на голот :icon_mrgr
И да, дури се вратат Манчестер ќе ни се одлепи минимум 3-4 бодови :smir:
 
F

fantomX

Гостин
Dan Jones, partner in the sports business group at Deloitte, said: 'Chelsea's revenue has dropped because last season was a bit worse than usual on the pitch, they had frozen season ticket prices and there was not a lot going on in big new commercial developments.

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1254759/Arsenal-leapfrog-Roman-Abramovics-Chelsea-footballs-rich-list-Manchester-United-toppled-Spanish-giants.html

Дали некој ќе ми кажи макар една причина зошто најмалку 5 до 7-мина в лето не би требало да си заминат? И тоа на клоци?! :toe:

Знае си политиката човекот во Милан, не ко Абрамович , сака одма титули.... Тоа успеа само во лигата и во домашните купови со Мурињо, за Лига Шампиони е друга приказна.... Почести титули во ЛШ може само Милан, Реал, Барса... Кои имаат и послаби лиги за играње......
Манчестер со Фергусон ја освои ЛШ двапати, но на секој 10тина години, значи толку време му требаат да го добие вистинскиот тим... Нашиот тим се гради негде 7-8... значи сега му е мајката......:smir:
Па да, Тери конечно созреа, со тоа и неговите колеги.... :kesa:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Dan Jones, partner in the sports business group at Deloitte, said: 'Chelsea's revenue has dropped because last season was a bit worse than usual on the pitch, they had frozen season ticket prices and there was not a lot going on in big new commercial developments.

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1254759/Arsenal-leapfrog-Roman-Abramovics-Chelsea-footballs-rich-list-Manchester-United-toppled-Spanish-giants.html

Дали некој ќе ми кажи макар една причина зошто најмалку 5 до 7-мина в лето не би требало да си заминат? И тоа на клоци?! :toe:



Па да, Тери конечно созреа, со тоа и неговите колеги.... :kesa:
Сите до еден во управата се глупи
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Dan Jones, partner in the sports business group at Deloitte, said: 'Chelsea's revenue has dropped because last season was a bit worse than usual on the pitch, they had frozen season ticket prices and there was not a lot going on in big new commercial developments.

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1254759/Arsenal-leapfrog-Roman-Abramovics-Chelsea-footballs-rich-list-Manchester-United-toppled-Spanish-giants.html

Дали некој ќе ми кажи макар една причина зошто најмалку 5 до 7-мина в лето не би требало да си заминат? И тоа на клоци?! :toe:


Па да, Тери конечно созреа, со тоа и неговите колеги.... :kesa:
Не те разбирам, зошто не го разбираш тери? Бидејки во зрели фудбалски години тој ебеше друга жена? Тоа е незрело???
Лугето низ цел свет си ебаат туги жени, само шо во англија тоа го прават како најголема грешка во животот на познатите.......

Немој ти се молам Тери да го резилиш за тоа.....оваа со пола тим се ебела, Тери е незрел....
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Дали некој ќе ми кажи макар една причина зошто најмалку 5 до 7-мина в лето не би требало да си заминат? И тоа на клоци?! :toe:
Eве го едниот...

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1254805/Deco-determined-quit-Chelsea-summer-finish-career-Brazil.html

Oд тие 105 милиони фунти што ги зема неделно, не заслужи ни 5.
Плус треба да плати што ги носеше клупските ракавици за да не замрзне сиротиот.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
ах бе дрогба бре:pos2:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Некни после натпреварот, за допинг контрола биле Дрогба, Иванович, Пандев и Станкович..... И докторите им дале по еден Хајнекен да се освежат, тие мавнале по 5-6..... Дрогба не сакал да си оди од собата, му се допаднало друштвото.... Дошол и Мурињо кој го викнал во Интер, му кажал дека оваа лига е само за него....
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
Некни после натпреварот, за допинг контрола биле Дрогба, Иванович, Пандев и Станкович..... И докторите им дале по еден Хајнекен да се освежат, тие мавнале по 5-6..... Дрогба не сакал да си оди од собата, му се допаднало друштвото.... Дошол и Мурињо кој го викнал во Интер, му кажал дека оваа лига е само за него....
И? понатаму шо?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom