Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Леле да си жив и здрав уште 100 години,кај го најде видеово со овој коментаторов од Арабија пукнав од смеење еј :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

И јас хахахахахахахахах:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Тие кога коментират, мислиш последен натпревар за шампион на универзумот:pos2::pos2::pos2: сигурно после одат на инфузија :pos2::pos2::pos2:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
Абе гроб да нема мамата да му ја ебам:nerv:


Тоа и го зборевме пред неколку дена, мора освежување од 2-3 играчи.



Даворе ако не е Тери не по 1 по 3 гола ќе примаме.
Проблем е што со Алекс соработуваат многу подобро отколку со потрошенматеријал Карваљо :toe:



Пак ли погоди пречка будалава бе цццццццц.... Неможам да го поднесам веќе :nenene:


Бев на школо и не ја гледав утакмицава, според вашите кажувања сме имале добро 2ро полувреме, и шо е најбитно победивме со пресврт (покажавме дека имаме гз) т.е. не сме паднале на психички план и по негатива од 1:0 :smir:


П.С. Поздрав до сите наши следни противници :)
те цитирам само за болдираново
тери беше кривецот што замижа пред да ја удри топката при првиот гол
тој и фереира се виновници за раната негатива(мое мислење)
треба алекс да игра на местото на карваљо со тоа мисалм дека и рикио ќе се стегни малце и ќе се подобри кога ќе осети конкуренција
реално кажано требаше реалне резултат 3:2 за челзи ама победа си е победа без разлика на резлутатот
п.с од коментаторот разбрав декакалу немало да оди на африкански куп
вистина е ова???:salut:
 
В

Вори

Гостин
Ќе видиме дали можеме без Дрогба..
Иако видовме и сами дека Челси без Есиен и Анелка не е иста екипа..
Анелка фали во нападот и тоа многу..
Пред една година да ми викаа дека Анелка би бил важен играч во Челси,ќе сум се утепал од смеење,а сеа..
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
abe bratce mojme i bez drogba ti so vikas ne mojme i jas imam golema doverba vo staridz i borini dobri se ne go gledase staridz ko vleze chelsea odma presvrt napraja samo kaj nego mu podavaja,drogba e mn dobar ama mojme da istrpime i bez nego dur trajt afrikanskiov kup a za esien ke ni falit ne vikam ne toj ja vodit cela sredina na chelsea toj e masinata zaedno so lampard
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
анелка нека се врати за нова год. и сокалу (евентуално ако не оди во африка)прва постава.мислам дека стариџ или борини исклучиво 2 полувреме да влегуваат дека така имаме повеќе свежина барем за против послабиве екипи
че биди одлично сеа да ги тепаме 5/5 ама реално 4/5 е доста задоволително:salut:

http://goal.com/en/news/1717/editorial/2009/12/29/1715186/goalcom-special-premier-league-worst-team-of-the-season
чех избран за најлош голман во премиер лигата досега
фостер можеби беше подобар:toe:
 
F

fantomX

Гостин
те цитирам само за болдираново
тери беше кривецот што замижа пред да ја удри топката при првиот гол
тој и фереира се виновници за раната негатива(мое мислење)
треба алекс да игра на местото на карваљо со тоа мисалм дека и рикио ќе се стегни малце и ќе се подобри кога ќе осети конкуренција
реално кажано требаше реалне резултат 3:2 за челзи ама победа си е победа без разлика на резлутатот
п.с од коментаторот разбрав декакалу немало да оди на африкански куп
вистина е ова???:salut:
Тери бар се најде себе си, бар имаше сигурност и одлучност во второто полувреме, за разлика од Карваљо, кој, да не спречеше Чех, ќе поклонеше гол за 0-2. Ама „најлошиот голман во Премиер Лигата“ спаси, веројатно нагрешка. :turn:

Калу ќе оди, односно заминати се веројатно, со Дрогба. Кој будала рекол дека нема да ој...?:raz:

Ќе видиме дали можеме без Дрогба..
Иако видовме и сами дека Челси без Есиен и Анелка не е иста екипа..
Анелка фали во нападот и тоа многу..
Пред една година да ми викаа дека Анелка би бил важен играч во Челси,ќе сум се утепал од смеење,а сеа..
Шмуљо и не беше толку важен, слободата која ја има во дијамантот го прај толку експониран. Секако, има подобри опции, со напаѓач ко Борини во напад, целосно гол-играч, ама тогаш зад напаѓачите ти треба играч од класата и калиброт на Кака. Ако зборуваме за дијамант конкретно.

http://goal.com/en/news/1717/editorial/2009/12/29/1715186/goalcom-special-premier-league-worst-team-of-the-season
чех избран за најлош голман во премиер лигата досега
фостер можеби беше подобар:toe:
Голманот со најмногу натпревари без примен гол и голманот со најмалку примено голови - интересни констатации за „најлошиот голман“. Каде е патетиката од Стивен Џерард, или Лукаш? Карагер, Бербатов? Стварно лош натпревар на Чех е тој со Манчестер Сити, и секоја чест ако еден натпревар е репер за најлош голман.

Борини во 17 натпревари за резервите сезонава има 12 гола. Лани имал 12 гола во првите 12 натпревари за младинците/резервите комбинирано. За ваков гол-играч ќе има време за шанса во прв тим, верувам оти наскоро ќе постигни и сениорски гол, па да е здрав и жив, и појќе.

Didier Drogba: Suspended from all first team football until the Club have completed 1 first team match for 5/10/15 cautions.
http://www.thefa.com/TheFA/Disciplinary/SuspensionLists.aspx
Сепак суспензјата на Дрогба ќе помини после Ватфорд, не важи за првиот дуел кога би се вратил (најверојтано со Арсенал дома).
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
stvarno
jas samo na 2 gola se sekavam deka bea negova vina
protiv villa i city
ova samo ce go motivira da se trudi poveke sto znaci deka bez veza vrsat pritisok mediumive vrz nego
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Мислев на 4 победи од следните 5 натпревари Чомбе :) :helou:

Чул те Бог пријателе :)

те цитирам само за болдираново
тери беше кривецот што замижа пред да ја удри топката при првиот гол
тој и фереира се виновници за раната негатива(мое мислење)
треба алекс да игра на местото на карваљо со тоа мисалм дека и рикио ќе се стегни малце и ќе се подобри кога ќе осети конкуренција
реално кажано требаше реалне резултат 3:2 за челзи ама победа си е победа без разлика на резлутатот
п.с од коментаторот разбрав декакалу немало да оди на африкански куп
вистина е ова???:salut:
Недај Боже :nesvest:

Нека иде по можност и на припреми за светско, одма после Африканскиот куп. Само да не дојде во Лондон.




Ќе играме со Анелка - Борини/Стариџ во отсуство на Дрогба :toe:



_____________________________________________________________


Сеа го видов видеото што го постира Чомбе.


Иванович - златно дете, кој го донел да е жив и здрав уше 50години.

Калу - пред малку (како и секојпат досега) го критикував, гледам имаше 2-3 солидни нафрлувања (особено онаа акција за постигнување на 2риот гол) добро се заврте и шутна (за жал погоди пречка)
така да со оглед на неговите 21-22 години, можда и ќе го биде, којзнае :toe:
(ама шо е шупак шупак е)

Карваљо - за жалење.

Дрогба - од каде таа сила, шут, техника во овој човек незнам. Му симнувам капа


Фантом чера прашуваше кој ги собра на крајот на утакмицата, забележав Тери ги повикуваше сите и им мавташе со раката да дојдат.





Да се вратат Алекс, Босингва, Есиен и Анелка, не се плашам ни од Интер ни од Барса ни од никој!

Можда и во право е Анчелоти кога изјави дека нема да купува играчи (иако рака на срце ни фали некој офанзивен играч од средниот ред)
И заебано е тоа што може сепак да ни стават забрана за трансфери.:nesum:

___________________________________________________________________


http://www.chelseafc.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=301&Itemid=1
Читај краен пасус - заминаа Микел, Дрогба и Калу (Есиен е повреден, нормално) така да сепак не останува никој.

П.С. Да не облекол погрешна тренерка Анчелоти (фиди фото) :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Можда и во право е Анчелоти кога изјави дека нема да купува играчи (иако рака на срце ни фали некој офанзивен играч од средниот ред)
И заебано е тоа што може сепак да ни стават забрана за трансфери.:nesum:
Ни фали и тоа како...јас би за Пјанич од Лион...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom