Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Мислам незаслужено изгубивте (иако тоа ми одговараше), можеби не заслуживте ни да победите но сепак бод ви следуваше.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
како прво судијата што му беше катастрофа судењето му беше,али фудбалери што заработуваат толку многу би требало да победат и покрај судиските грешки ,па треба да разберете дека и тој е човек и има човечки вид како нас и неможе се да види и се да досуди.
уште од почеток имавме слаба игра,игравме неповрзано и неорганизирано, гол дадовме од чиста случајност а тие имаа за нијанса подобра игра од нас,поедницни би можел да ги издвојам само ивановиќ,есиен и тери други сите подпросечно .
карло што му текна да направи такви измени само он знае а да не го пушти џо при негатива од еден гол,на сметка на тоа го пушта малуда и уште полошо го остава деко во игра 90 минути а човекот беше некорисен од самиот почеток,малуда уште кога влезе се гледаше дека тој човек не е за во клуб како што е челзи по неговиот израз на лицето се гледаше дека кур го боли дали ке изгубиме или ке го добиеме натпреварот значи дека тој е тука само заради пари а не за да игра фудбал и да остави срце на терен (тери,ивановиќ,есиен,балак...),значи кога се ке собереш ке излезе дека ова ни е заслужен пораз и памет за друг пат(карло)патем и пред да почне натпреварот кога се загреваа го имав тоа чуство дека нешто ке заебеме и дека ке изгубиме ,исто ми беше чуството и за пеналот дека френк ке го промаши ама 100% бев сигурен дека нема да е гол истото чутво ми се врати од пред 2 години во финалето кога роналдо и анелка шутираа пенал незнам како да го опишам ама убеден бев дека нема да е гол.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Единствена грешка на Анчелоти му е што не го става Алекс во прв тим.. Многу е подобар од Карваљо, и подобро владее со топката и подобар шут има и каде каде е физички појак..... Формацијата е добра, на сите им се случува да имаат лош ден.. Наредното коло да го прегазиме Евертон!.


PS. Дали примате нов член во фан клубот :)?!
 
В

Вори

Гостин
А,ја сакам да се извинам за вчерашното мое однесување на фанклубов..
Сето тоа беше во афект и нервози..
Одсега коа ќе изгубиме не пишувам на форум 24 часа..:smir:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Единствена грешка на Анчелоти му е што не го става Алекс во прв тим.. Многу е подобар од Карваљо, и подобро владее со топката и подобар шут има и каде каде е физички појак..... Формацијата е добра, на сите им се случува да имаат лош ден.. Наредното коло да го прегазиме Евертон!.


PS. Дали примате нов член во фан клубот :)?!

Добредојде!:helou:

Анчелоти: Тери нема никогаш да замине
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
А,ја сакам да се извинам за вчерашното мое однесување на фанклубов..
Сето тоа беше во афект и нервози..
Одсега коа ќе изгубиме не пишувам на форум 24 часа..:smir:
Извинувањето е прифатено, а дали ќе пишуваш или не, не би требало да зависи од резултатот!

Добредојде за stef_12!
 
В

Вори

Гостин
Не џабе.
Нервозен кога сум после пораз,веќе не пишувам,ветувам.
Ќе пишам али коа ќе се смирам,на ладна глава.
Вчера бев тотално попизден.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Единствена грешка на Анчелоти му е што не го става Алекс во прв тим.. Многу е подобар од Карваљо, и подобро владее со топката и подобар шут има и каде каде е физички појак..... Формацијата е добра, на сите им се случува да имаат лош ден.. Наредното коло да го прегазиме Евертон!.


PS. Дали примате нов член во фан клубот :)?!
Добредојде!:smir:

А,ја сакам да се извинам за вчерашното мое однесување на фанклубов..
Сето тоа беше во афект и нервози..
Одсега коа ќе изгубиме не пишувам на форум 24 часа..:smir:
Немај гајле,само со помалку нервози во иднина...:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Даворе, седи уживај. :toe:


Прстов не е наменет кон Анчелоти, ама погледнете внимателно, дибеков не е подалеку од Анчелоти повеќе од 2 метра. Има среќа што Венгер не го зашлакал, не само да не се поздрави.

http://en.wikipedia.org/wiki/Barclays_Golden_Glove
Еве колку е битна одбраната, 20 натпревари од 38 без примен гол е минимум за една екипа да е шампион. Досега имаме 9 (8 Чех - 1 Иларијо) ако не се лажам.
 
В

Вори

Гостин
Има анкета на офијалната наша,дали со АПОЕЛ да ги пушти Карло младинците или да игра со прв тим..
Па гласајте..
 
F

fantomX

Гостин
Има анкета на офијалната наша,дали со АПОЕЛ да ги пушти Карло младинците или да игра со прв тим..
Па гласајте..
Ова го има на Мирор:
Boss Ancelotti said: “He will have an opportunity. The game at Blackburn was an experience for him. Yes, he missed but he will bounce back.” (за Какута).
Ancelotti’s men are through and he said: “We will use the same methods against Apoel as at Blackburn.

А болдираново би значело дека ќе играат Белети, Балак, Иларијо....
Можеме да бараме место за младинците во повредите на Тери и Калу, Фереира не е пријавен за ЛШ и одмор за некои доодени моментално (ко Деко).
Јас лично гледам реална можност да стартува Џефри Брума, за друг младинец, иако не е невозможно со оглед на околностите, малку веројатно.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135

Не знам дали го имате гледано видеото, сега случајно го видов на фејсбук :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom