Норвешка-Македонија

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па што сакаш ти?Толку ни е силата..доста е и ова.:wink:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Moze e tapa ama kaj nas e najdobar da ne e toj nema koj da povlece ili proigra eden pas.Da ne zboruvame za defanzivnite obvrski koi odlicno gi zavrsuva.
Не се сложувам со ова. Шуми веќе долго време игра во репрезентацијата и тоа во првите 11, а баш тоа време средината ни е крш. Сега барем од кога дојде Деспотовски па и Георгиевски нешто се подобри. Мора да се проба и без Шуми у средина.
А за дефанзивните обврски не ни коментирам, ако го виде вчера вториот гол што го примивме, треба да знаеш.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Имаме шанси сеуште за пласман:vozbud: Ако ги тепаме Норвежаните а Шкотите да изгубат ќе има збрка во групата:vozbud::vozbud::haha::xD:
 

novstofar

Makedonec vo dusata
Член од
5 август 2009
Мислења
116
Поени од реакции
0
После се онаа играа и промашувања против Шкотска,не ми се веруе дека може да ја победимо Норвешка,и плус нашиве нема да бида толку мотивирани као дуелот со Шкотска,али ај надата после умира!!!:oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Moze e tapa ama kaj nas e najdobar da ne e toj nema koj da povlece ili proigra eden pas.Da ne zboruvame za defanzivnite obvrski koi odlicno gi zavrsuva.
Конкретно против Шкотска скоро и да немаше добар пас, во прво полувреме два паса во аут му отидоа, и изгуби многу дуели со противниците, му фали повеќе цврстина. Знае некогаш да одигра добра партија, но често е тапа. Да сум јас селектор би пробал со Деспотовски и Георгиевски како подефанзивни во средниот ред и со Ндерим Неџипи како креативец во средниот ред.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
И да тепаме џабе ни е се кога се посрамотивме против Шкотска.


Каде виде дека ние се посрамотивме???Стварно не ми е јасно..Цел натпревар игравме супер правевме шанси за гол,но јбг не можевме да постигнеме .. Но во никој случај не се посрамотивме...
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
не во право си е тимче ако победиме во среда а шкотска ако изгубат имаме шанси за пласман и да не победи северна ирска дома.дали ке ги дават на сител во среда?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Ако ништо друго барем трети да бидеме, ама тешко.Кога се игра без морал е уште потешко.Мислам дека ќе ја тупат на 0-0 и од кај 60'+ ќе ни закачат некој ефтин гол и ќе си изгубиме поштено 1-0.За жал :toe:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
а на сител ке има ли пренос од македонија-норвешка?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Да не кобам али мислам дека не би не пуштиле нас втори во оваа ситуација.И да ја тепаме норвешка што тешко веројатно со Гоце и Митре во одбраната.Карев ке биде најопасен ја тепаа Шкотска 4-0 да ве потсетам.Мислам дека Шкотска-Холандија ке си играат нерешено и толку од приказната на Македонија и ваљда ке завршиме трети.Дај боже да не сум во право али попрво би одела Шкотска во бараж него ние.После мечот со Шкотска жал ми падна колку ли незнаат да шутнат кон гол да промашам голот од 14 метра па треба да сум анти талент барем голот ке го погодам
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Да не кобам али мислам дека не би не пуштиле нас втори во оваа ситуација.И да ја тепаме норвешка што тешко веројатно со Гоце и Митре во одбраната.Карев ке биде најопасен ја тепаа Шкотска 4-0 да ве потсетам.Мислам дека Шкотска-Холандија ке си играат нерешено и толку од приказната на Македонија и ваљда ке завршиме трети.Дај боже да не сум во право али попрво би одела Шкотска во бараж него ние.После мечот со Шкотска жал ми падна колку ли незнаат да шутнат кон гол да промашам голот од 14 метра па треба да сум анти талент барем голот ке го погодам
се согласувам со ТЕНК!размислете која е Шкотска која е Македонија, за нас секогаш на прво место е Македонија ама големите сили не мислат така.Холандија може и да испадне со втората постава и да и поклони бод на Шкотска.
како и да е ние ке навиваме ке се молиме и шише зејтин у црква ако треба ке оставиме само да испадне како што треба ама кога фудбалериве наши не сакаат да биде нема да биде:kesa:

а на сител ке има ли пренос од македонија-норвешка?
ке има! сител уште од лани ги откупи сите права за пренесување на Македонија.А и на Македонско радио ке има !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom