A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
А добро на која друга телевизија си можел да ги гледаш овие филмови освен од торент да ги симнеш.

на Замунда Тв.

шала на страна баш топ е ова што ќе го гледаме ХБО на мкд превод ама чуму оваа попаленост? небаре 24/7 пред ТВ ќе седите и ќе гледате ХБО. :)
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
на Замунда Тв.

шала на страна баш топ е ова што ќе го гледаме ХБО на мкд превод ама чуму оваа попаленост? небаре 24/7 пред ТВ ќе седите и ќе гледате ХБО. :)
Aбе сигурно 24/7 нема да бидам пред тв и да гледам HBO ама пак подобро нешто отколку ништо.Некогаш кога нема што да правиш ќе си пуштитиш HBO и ќе гледаш добро филмче зошто се нови филмови даваат.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
На facebook one соопшти вечерва да се прескенираат каналите и дека ке може да се гледаат во темата one ви ги носи hbo i hbo comedy
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
НА БООМ ТВ ќе се емитува HBO Adria Macedonia(Movies,Comedy,Cinemax) но и сите Discovery со македонски превод.

HBO Adria Macedonia веќе започна, ако има некој сателитска нека побара:
Parametri:
Satelit: Amos 3
Frekvencija: 10806
Polarizacija: Horizontal
Symbol Rate: 27500
FEC: 5/6
Id: HBO Adria Macedonia
Kodiranje: Power VU
како што веќе пишав, почнаа со hbo, наскоро и други канали со македонски превод и сихронизација на boom tv.-и ќе имаат многу подобри канали од сите оператори во МК.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
На Бум ТВ, HBO каналите ќе бидат бесплатни? :pipi:
Aha, i edna plavusa da menja kanali davaat so besplatno :)
Ova ti e u pocetok zalazi narod deka e besplatno, vrzi gi so dogovor na 24meseci i posle deri gi po 1000den za televizija. 200% Hbo i tie poasalnite kanali ke gi opnat u nekoj paket premium za koj ke treba da se doplakja a za 500den nema da gledas ni A1 :)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
HBO kanalite ke bidat so pretplata ,i toa mozam da garantiram,
najmalku ke e da kaqzeme 300denari na mesec ,ama toa samo za HBO ili HBO Comedy,
ama vo sekoj slucaj vredat kanalite ,
samo se ne slozuvam so cenata bidejki vo site zemji kade sto se gledatHBO kanalite se doplaka po 5evra ne mesec najmalku,a znaci spored nasiot
standart tioa e malku preskapo,
ama toa e sto da pravime ,
zdravje zivi site pa da docekame podobro
pozz
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.066
Поени од реакции
1.323
Има ли некој инфо кои канали планираат да ги пуштат натака??:tv:
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Me interesira dali imate nekoja informacija za korisnicite na Duo Extrem dali ke mozat na ista pretplata da koristat i BoomTV ili pa nekoj paket so telefon+internet(neogranicen ili bar 100GB)+TV?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.588
Поени од реакции
738
Me interesira dali imate nekoja informacija za korisnicite na Duo Extrem dali ke mozat na ista pretplata da koristat i BoomTV ili pa nekoj paket so telefon+internet(neogranicen ili bar 100GB)+TV?
Друже јас веке ја користам услугата Дуо ехтрем во пакет со Боом тв и два ресивери бесплатно вториот ресивер е исто така бес преплата доколку сакам да земам трет тогаш тој ке ми наплатат 99 денари само за третиот барем така ми е кажано на 181 грижа на корисници
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Друже јас веке ја користам услугата Дуо ехтрем во пакет со Боом тв и два ресивери бесплатно вториот ресивер е исто така бес преплата доколку сакам да земам трет тогаш тој ке ми наплатат 99 денари само за третиот барем така ми е кажано на 181 грижа на корисници
Navistina??? Jas bev vo salon kaj niv, mi vikaat prefrli se na onoj so 30GB limit so e, se javuvam na 181 mi vikaat isto, prefrli se na onoj so 30GB limit.. Nikako ne mi dozvoluvaat da stavam BoomTV na ista pretplata. Neznam so e rabotava.. Tolku li ne se koordinirani.. Bogdacuva.. :tapp:
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Дали цела програма на ХБО и ХБО Комеди е со македонски превод или само одредени филмови
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Дали цела програма на ХБО и ХБО Комеди е со македонски превод или само одредени филмови
На Макс ТВ е целосно, дури и рекламите тој коментаторот на македонски ги зборува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom