A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Фиксна, Интернет и BoomTV со најниска претплата

Овие празници станете корисник на ONE пакет со три услуги и добијте фиксна линија, интернет и дигитална телевизија со најниска месечна претплата од само 477 денари во првите 3 месеци.
Со пакетот промотивно добивате:

  • 3 месеци без претплата за фиксната линија
  • 6 месеци без претплата за BoomTV
  • 2 бесплатни BoomTV приемници на користење
ONE пакетите со три услуги, фиксна, интренет и дигитална телевизија, вклучуваат до 30 GB интернет месечно.
Претплатата со ДДВ изнесува 563 денари со тарифниот модел Fix/Net/TV M. Промоцијата важи до 31.01.2010.
Понудата важи со договор на 24 месеци.
563 denari so se internet fiksna i tv :nesum: ne mi se veruva, da ne e nekoja greska ili toa e za 10 giga, kolku kosta 30 giga...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.056
Поени од реакции
1.310
563 denari so se internet fiksna i tv :nesum: ne mi se veruva, da ne e nekoja greska ili toa e za 10 giga, kolku kosta 30 giga...
Пакетот ти е со 30 гига ама изгледа после плаќаш претплата за 2 та приемника
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Пакетот ти е со 30 гига ама изгледа после плаќаш претплата за 2 та приемника
Не плаќаш претплата и за вториот приемнки тој бесплатно ќе го користиш.Пакетите се евтини само ме нервира зошто нема со duo extreme.Јас имам duo extreme и сега не сакам да го откажам само да добијам уште еден приемник.Би требало понатаму да понудат опција и со duo extreme.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Значи прееска се јавив во ОНЕ и еве што е работата:
За нов договор:
За пакетот М односно со 10ГБ цената е:
-Првите три месеца 562ден. со се ДДВ (одбиваат фиксен и ТВ)
-Следните три месеца односно 4,5,6 месец од договорот се плаќа околу 750 ден. (Одбиваат само ТВ)
-После тие 6 месеци цената е редовна - 1099 денари без ДДВ
За пакетот Л односно со 30ГБ цената е:
-Првите три месеца околу 750 ден со ДДВ (одбиваат фиксен и ТВ)
-Следните три месеца односно 4,5,6 месец од договорот се наплаќа околу 1000 ден. (Одбиваат само ТВ)
-После тие 6 месеци цената е редовна - 1.599 денари без ДДВ

За постоечки корисници на ТВ/НЕТ/Телефон
-Само треба да се подигне вториот бесплатен ресивер и во следните 6 месеци цените се намалени (види погоре)...

ONE пакетите со три услуги, фиксна, интренет и дигитална телевизија, вклучуваат до 30 GB интернет месечно.
Претплатата со ДДВ изнесува 563 денари со тарифниот модел Fix/Net/TV M. Промоцијата важи до 31.01.2010.
Пакетите имаат само до 30 ГБ и тоа не значи дека пакетот Л е 563 ден

EDIT: Цените можеби не се до денар точни, но приближно се толку... :)
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
Шетајќи низ трговски центар во продавницата на ONE(бивша Коскофон) на еден од телевизорите на кои се приклушени ресиверите видов дека има и А1 телевизија. Се брзав па немав време да наминам да се информирам. Тие што веќе имаат Бум најверојатно ја гледаат и оваа телевизиска програма?
tocno taka i jas vidov A1 go imase bas u taa prodavniva i toa vcera vidov,go imase na eden niven televizor.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.574
Поени од реакции
732
Не плаќаш претплата и за вториот приемнки тој бесплатно ќе го користиш.Пакетите се евтини само ме нервира зошто нема со duo extreme.Јас имам duo extreme и сега не сакам да го откажам само да добијам уште еден приемник.Би требало понатаму да понудат опција и со duo extreme.
За вториот ресивер плакаш претплата од 90 денари јас вчера подигнав а го дибиваш само ресиверот бесплатно но за користење

Не плаќаш претплата и за вториот приемнки тој бесплатно ќе го користиш.Пакетите се евтини само ме нервира зошто нема со duo extreme.Јас имам duo extreme и сега не сакам да го откажам само да добијам уште еден приемник.Би требало понатаму да понудат опција и со duo extreme.
Јас сум исто корисник на Дуо ехтремот и не сум го откажал договорот а инаку после нова година ке го пуштеле и дуо ехтремот со некој пакет барем така ми кажаа во Оне
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
За вториот ресивер плакаш претплата од 90 денари јас вчера подигнав а го дибиваш само ресиверот бесплатно но за користење



Јас сум исто корисник на Дуо ехтремот и не сум го откажал договорот а инаку после нова година ке го пуштеле и дуо ехтремот со некој пакет барем така ми кажаа во Оне
Абе нема некој финта со скарт или преку s-video некако да се поврзат повеке од еден тв ?
Мора да можи кога има начин еден тв да се поврзи со еден приклучок зш да не и повеке јас мислам дека можи и преку кабелот кој оди од ресивер до тв со друг кабел некако да се поврзи и да се дели ама не ми е тестирано ако знае некој повеке нека пиши ? :toe::vozbud:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.415
Поени од реакции
6.048
Абе нема некој финта со скарт или преку s-video некако да се поврзат повеке од еден тв ?
Мора да можи кога има начин еден тв да се поврзи со еден приклучок зш да не и повеке јас мислам дека можи и преку кабелот кој оди од ресивер до тв со друг кабел некако да се поврзи и да се дели ама не ми е тестирано ако знае некој повеке нека пиши ? :toe::vozbud:
Абе има два скарт приклучоци(на ресиверот) одназад и ваљда ке може али не пробав пошто што к ке глеам на двата телевизори иста програма :toe:.

А едно прашање за интернетот -Знае некој колкава е брзината на пакетите од 10 и 30 гб ?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Абе има два скарт приклучоци(на ресиверот) одназад и ваљда ке може али не пробав пошто што к ке глеам на двата телевизори иста програма :toe:.

А едно прашање за интернетот -Знае некој колкава е брзината на пакетите од 10 и 30 гб ?
Брзината е до 10 mbps зависи каде живееш али испод 8 не може да биде
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Излитено прашање


ЈА ИМА ЛИ А1 И А2? И АКО НЕ ДАЛИ И ОД КОГА ЌЕ ГИ ИМА?
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
За вториот ресивер плакаш претплата од 90 денари јас вчера подигнав а го дибиваш само ресиверот бесплатно но за користење



Јас сум исто корисник на Дуо ехтремот и не сум го откажал договорот а инаку после нова година ке го пуштеле и дуо ехтремот со некој пакет барем така ми кажаа во Оне
А ти како си направил што си земал уште еден ресивер.Со duo extreme направи или зема од тие послабите пакети.И дај веќе нека го пуштат duo extreme зошто овие пакети се срање за некои што симнува повеќе од 100 гига.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.574
Поени од реакции
732
А ти како си направил што си земал уште еден ресивер.Со duo extreme направи или зема од тие послабите пакети.И дај веќе нека го пуштат duo extreme зошто овие пакети се срање за некои што симнува повеќе од 100 гига.
Со Дуо ехтрим зедов два ресивери појди во некој од продажниве салони или јависе на 181 ја имаа и таа опција но доколку си претходно корисник на дуо ехтрем
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
не е точно ова...се работи за wadsl , канопи технологија....1,5 мбит брзина
Пакетот ТВ/АДСЛ/Телефон домашен е АДСЛ не Wadsl и е со брзина од 8 мб.
Јави се на 181 и прашај ако сакаш :)
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.574
Поени од реакции
732
Абе има два скарт приклучоци(на ресиверот) одназад и ваљда ке може али не пробав пошто што к ке глеам на двата телевизори иста програма :toe:.

А едно прашање за интернетот -Знае некој колкава е брзината на пакетите од 10 и 30 гб ?
Вториот приклучок е за сосема друго тоа е влез доколку имаш ДВД можеш да го приклучиш на тој влез и да го ледаш тоа што се репродуцира од ДВД на дигиталниов ресивер

Излитено прашање


ЈА ИМА ЛИ А1 И А2? И АКО НЕ ДАЛИ И ОД КОГА ЌЕ ГИ ИМА?
Се уште ги нема.А кога ке ги има мислам најубаво да го прашаме Велија дали ке дозволи тој хехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom