Уште едно фијаско ?! -Посрамотени Македонските едриличари.

Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
The irony...те вреѓаат, те пљукаат, и уште ги сакаш.

И после се прашуваш зашто другите не те сакаат...
Расизмус.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Првин да изразам подршка до едриличарите што покажаа донстоинство.

Инаку симптоматично и прилично реално разочарувачки делуваше врз мене описот како шумадиските свињари правеле притисок и на крај филувале со ултиматум.

Поочајна нација нема од нив-Србите, свршуваат кога Грк ќе им рече браво. Просто живеет да им се додворуваат на јужните цигани.

Само не разбрав уште дали нашиве од амбасада т.е. Љубиша ќе реагира по службена должност.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Напротив, заради ваквите работи треба дополнително да се афирмира независноста на Косово, како нова држава и сосед, а кој ги ебе двете држави педерчиња. И србија и грција.
Treba da si terame nie naste i ic da ne ni cue za malokurefcite!
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Ма дааааа, дефинитивно поради Косово е. Претходно мед и млеко течеше. WAKE YOU, THEY DON'T LIKE YOU! Само ти ја сакаат државата. Без тебе во неа.
rymz, не сме се разбрале. Јасна ми е политиката на Србија во однос на Македонија уште од дамна. Само сакав да кажам дека признавањето на Косово сега ќе го користат како изговор за ваквите инциденти.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Bonus auspecis!
:back:
АУТОНОМНА ПОКРАЈИНА КОСОВО И МЕТОХИЈА ЈЕ САСТАВНИ ДЕО РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ!...а све остало је Holywood!
ЋЕРАЋЕМО СЕ ЈОШ!
На англиски ама мислам дека ќе ми опростат лидерите на нашиов форум, воедно кога може српски, може и англиски...Зевсе, морам ова...стварно морам, ми се пеналиш..

Stand up little girl
A broken heart can't be that bad
When it's through, it's through
Fate will twist the both of you
So come on baby come on over
Let me be the one to show you


ITS FUCKING OVER!!!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Ај што се лигават на Атињаните, ама пак што ги избркале буквално од таму е тоа веќе не педерски ами педерастично.

Баш во стилот на Аркан (и осталите гардисти, легионери, командоси, команданти, орлови од негов тип) кога ке начекаа село со жени и деца. А бе то борбен морал мх мх...секоја чест на момците што си заминале.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
А што сега се лутиме на некој?Па Србија не ни сметаше кога го прифаќавме тоа ФИРОМ.Самите си сме кумови.Изгледа повторно крив ние Цацко.

Ај што се лигават на Атињаните, ама пак што ги избркале буквално од таму е тоа веќе не педерски ами педерастично.

Баш во стилот на Аркан (и осталите гардисти, легионери, командоси, команданти, орлови од негов тип) кога ке начекаа село со жени и деца. А бе то борбен морал мх мх...секоја чест на момците што си заминале.
Не сум некој србоман но ако има нешто попедрастично од признавањето на Косово тогаш во ред.Но првиот валкан чекор го направивме ние.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Го призна и Црна Гора ,Хрватска..Атина им ги признава пасошите(што е исто горе долу) па не ги бркаат нив.И не дека сум и ја некој србофоб ама нивнава политика кон нас не е од вчера ниту пак од Косово навака.Ова е врв на сите глупости.Да избркаш некого заради тоа што е.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
746
Поени од реакции
35
не се лутете тоа се нашите мили браќа срби кој не ни ја признават црквата,си барат имот, не пишат како јужно србијанци па тие се исти со овие хелесовите.:salut:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Ne kontas deka si tapan....referencata e dolgoto the blablablabla , a ne kratenkata koja nikade ne smee da fikurira, JASNO!
И ти не си ми јасен... Кога се бунат, нека се бунат зашто не сме Македонија, а не дали сме биле ФИРОМ, ПЈРМ, БЈРМ , Б југоС репУ. Мк или што ти ја знам било комбинација.
Вака, ти се согласуваш со “Поранешна Југословенска Република Македонија“.

И... кој е тапанот сега?
 
B

Borg_Drone

Гостин
А што сега се лутиме на некој?Па Србија не ни сметаше кога го прифаќавме тоа ФИРОМ.Самите си сме кумови.Изгледа повторно крив ние Цацко.


Не сум некој србоман но ако има нешто попедрастично од признавањето на Косово тогаш во ред.Но првиот валкан чекор го направивме ние.
Карлос се сеќаваш ли кога дојдоа Србите во Македонија и не оставија без оружје, кога дојдоа тука и го собраа цело оружје и сите тенкови????Се сеќаваш ли кога Слободан Милошевиќ договараше поделба на Македонија со Атина??? И, сега кој прв ги направил тие "педерастични" потези???
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
А што сега се лутиме на некој?Па Србија не ни сметаше кога го прифаќавме тоа ФИРОМ.Самите си сме кумови.Изгледа повторно крив ние Цацко.


Не сум некој србоман но ако има нешто попедрастично од признавањето на Косово тогаш во ред.Но првиот валкан чекор го направивме ние.
- тоа како е прифатено тоа фиром и што значи за нас именувањето со таа референца добро знаат српчињата.и не ми ги оправдувај .
- инаку браво за нашата екипа која го напуштила натпреварувањето.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А што сега се лутиме на некој?Па Србија не ни сметаше кога го прифаќавме тоа ФИРОМ.Самите си сме кумови.Изгледа повторно крив ние Цацко.


Не сум некој србоман но ако има нешто попедрастично од признавањето на Косово тогаш во ред.Но првиот валкан чекор го направивме ние.
Првиот валкан чекор не е од нас...од нив е, одамна!

И ти не си ми јасен... Кога се бунат, нека се бунат зашто не сме Македонија, а не дали сме биле ФИРОМ, ПЈРМ, БЈРМ , Б југоС репУ. Мк или што ти ја знам било комбинација.
Вака, ти се согласуваш со “Поранешна Југословенска Република Македонија“.

И... кој е тапанот сега?
Ти!

Карлос се сеќаваш ли кога дојдоа Србите во Македонија и не оставија без оружје, кога дојдоа тука и го собраа цело оружје и сите тенкови????Се сеќаваш ли кога Слободан Милошевиќ договараше поделба на Македонија со Атина??? И, сега кој прв ги направил тие "педерастични" потези???
Кој колеше по Макеоднија во име нља српството?? Кој тврди дека граничи со Грција кај Битола??

А бе, и Војводина да им оди у курац!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom