Што му фали на Скопје?

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Eve edna kratka lista:
Zelenilo, Parkinzi (besplatni), igralista, cista reka, asalen gradonacalnik, pmalce gubre, pomalce dupki etc.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
coffee shop so asalen kvalitet i baska so nekoe cokoladce:vozbud::vozbud:
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
jas mislam nisto..iako ne sum od sk..mi se bendisva gradot 10ka e:) barem za mene:)
 

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
-Катни гаражи во центар и населбите што гравитираат кон центар, поради зголемување на број на паркинг места.
-Хигиена пред се од граѓаните/селаните ( ѓубрето од дома треба да се фрла во контејнер, да не се исфрлаат секакви предмети додека се движите во возило или пеш, граѓаните/селаните да си ги чуваат своите примероци за биопсија во најразличен облик во себе, а не ги исфрлаат на јавни места или влезови, поголеми обиди да се прават при погодувањето на контејнерот со кесата итн... )
- Кејот ургентно да се среди од Мепсо до Ново Лисиче , што Пластик Менот Трифун во комбинација со Аеродромскиот Градоначалник никогаш нема да го направат :toe: . Аларова ја критикуваат ама во комбинација со Пенов беа одличен тандем за Скопјани, барем имаат оставено нешто позади себе.
- Да се среди целиот лев кеј на Вардар од Обединети Нации до Ново Лисиче
- Да се исфрлат сите автобуси што добар дел има служеа како барикади на Србите, Хрватите и Босанците во војните од 90-тите
- Да се блокираат сите нови градби што го гушат Водно и да се култивизираат патеките на Водно
- Сообраќајот да се доведе барем во класа на Истамбул, ако неможе повеќе, а тоа би значело:
- не е срамота да се застане на пешачки премин со автомобил
- пешакот не треба да клима со глава и да кажува фала кога ќе му се случи тоа,
- семафорот е правосилен исто како и ракијата што ја маваат тие што не го почитуваат
- сите комуникации помеѓу возачите се одвиваат со трепкачи и останати светла за обележување, пантомима е за во театар
- при било какви изненадни промени на правец, запирања и сл се дава сигнализација соодветна итн итн
- Телекабел и останатите кабловски оператори да си го средат сигналот, звукот им е катастрофален, а има и доста брум

Ова ми текна на прво делење :helou:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
За почеток:
- да се подобри и модернизира јавниот превоз (катастрофа е , пред некој ден ќе загинеа луѓе возејќи се во автобус),
- да се дооформи плоштадот, срамота е ништо нема на него, како авионска писта е, најсличен е на оној во Тирана
- да се воведат приватни комунални служби, а не да биде само Комуналец (па тогаш ќе видиме дали е ѓубрето во Скопје заради нас граѓаните или заради некој што не си ја врши работата)....
И така...за почеток нека биде толку, а за понатаму има уште многу да се полемизира....
 

spm

Член од
12 јули 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
NA SKOPJE MU FALI PODOBRA INFRASTRUKTURA GRADOT E VO HAOS NA SEKOJ KOS SE GRADAT ZGRADI TOA NA NISO NE LICI
inrastrukturata na sk e dovolno dobra.ima shiroki ulici i bulevardi i shto-gode ulesnen trafik.ako iskash da vidish koshmaren trafik,trjabva da dojdesh v sofia ponedelnik sutrin.metro ne vi trjabva,skopjani,a i ne znam dali ima nujda i geologicheski uslovija zatova.gradskijat transport,obache ima kakvo da se jelae oshte:stari,razdrynkani avtobusi,mirishat na izgorjal dizel,a i ne e evtino-30den=0.50 E.a uslovijata ne otgovarjat na cenata.taka mislam.ne sum ot sk,ama mi e ubavo koga dojdam.ne znam zosh poweketo klupi pokraj wardar se iskrsheni,ama mora da se poprawat.poweke zeleno treba-drwe,cwekinja.stwarno ima duh wo skopje,ama i gjubreto treba da sobira i isfrla:)iskren pozdrav!
 

spm

Член од
12 јули 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
i edno super kafule ima pod zgradata na alsat-divan kafe.mnogu mi se dopadna tamu!ama toa e off topic. ;)))
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Еден убав,гоолем скејтпарк.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Na Skopje sto mu fali?
Edna nuklearna, pa do temeli!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Кој ви е проблемот бре? Грл, кој ти е проблемот па тебе? Мислев дека размислуваш со тоа глаата. Треба Лејди Мајуш да дојде да го пофали Скопје? Ако ти не го сакаш и не сакаш да го смениш треба некој од Марс да се симне?
:pusk: За секој на кој не му се допаѓа Скопје.

И ако некој мисли нешто дека му фали, нека напише, а не само да сере против Скопје!!!!!!!!!!! :nerv:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За почеток:
- да се подобри и модернизира јавниот превоз (катастрофа е , пред некој ден ќе загинеа луѓе возејќи се во автобус),
Со ова се согласувам.Дефинитвно се потребни нови автобуси.

И треба да престанат со градење згради на секој чекор.Ќе почне да се гуши градот.

Друго не ми фали ништо посебно.Ако има уште нешто ќе допишам.

*За чистотата и хигиената,не може никој да се жали,оти за тоа самите ние сме си криви.Треба да почнат казни да се пишуваат,па после друга ќе биде приказната,ама ај тоа е веќе друга тема на разговор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom