Супер коли низ Македонија

C

cige

Гостин
го имам начекано масеративо еднаш и го имам снимено , ама можеш да замислиш како е кога снимаш со мобилен...да го најдам сега масератито ке му мавнам едно видео само за тебе :D :nesvest:

Стои паркирано на пералната спроти сервисот од кај што испадна на клипов.
 

JerryMK

Sexy Girls in your town for night
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
Eve nesto od pred saat dva vo stip porsche cayenne turbo steta sto ne mozev da izvadam poveke sliki

 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
4 од 5 Порше возила кои се возат кај нас се со ST таблички.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
во битола има 2 со бт таблички, еден џип и кајман е мислам другото кабрио, кајманот има бт911xx табличка а џипот незнам како му е таблицата
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Николабен сигурно го има документирано ST 121 BH денес се возикаше низ Кавадарци. Кафено Порше кабрио, прилично нов модел појма немам име на модел. Ова истото го имам видено и во Неготино кај Ѓаволот и пред хотел Карпош во Скопје.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Само што снимив оддалеку Lamborghini Murcielago ...ама тоа жолтото што сите го знаеме :baeh:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
DSCN0337.jpg

Може да се вметне G-класава тука? :)
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Со оглед на тоа колку ги има кај нас (т.е. колку ги нема) јас би го сместил. Плус, како што гледам на крилото пишува V8 а и онака е понов модел.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас денеска одма до пазарчето Буњаковец пред Житолукс видов паркирана црна Porsche Panamera али не успеав да видам што регистрација беше бидејќи во кола бев,а по Партизанска се вози малку побрзо и затоа не успеав да ја видам редистрацијата.
Морам да признаам дека беше прекрасна Панамерата иако само 2-3 секунди ја видов.





Ако сакате да се изнагледате од оваа кола, дојдете кај новата зграда позади веро 2 (Комплекс Македонија). Секој ден е тука, спремна за фотосесија. Али, од напред е прејака, внатре перверзии, само од назад не ми прави ич, ама ич мерак. Ебате караван дизајнот. :)

Странски таблички е ова, не знам чиво точно, можеби е на некој од синовите на Борис Стоименов. Знам дека еден од нив има и Порше 911 ГТ2, бело.

http://img852.imageshack.us/img852/9269/img0567m.jpg
 

JerryMK

Sexy Girls in your town for night
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
Kafenoto porse kabrio go imam videno i slusnato zvuk vade perfekten ima nekakov body kit mislam techart bese ne sum siguren inaku vo kocani imase eden cayman siv so stranski tabli mozebi nekoj ima sliki od nego eptem jako izgleda vo zivo
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5






Снимено вчера на влезот на Арачиново :D
 
Член од
7 април 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
На таткоми џипот,но не се вози низ Мк. мислам, за некои си година па и две ќе се вози здравје :)







 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Со оглед на тоа колку ги има кај нас (т.е. колку ги нема) јас би го сместил. Плус, како што гледам на крилото пишува V8 а и онака е понов модел.
пишува V8 ама не е ,, само беџ е ...

--- надополнето ---

Николабен сигурно го има документирано ST 121 BH денес се возикаше низ Кавадарци. Кафено Порше кабрио, прилично нов модел појма немам име на модел. Ова истото го имам видено и во Неготино кај Ѓаволот и пред хотел Карпош во Скопје.
:) да да , го имам снимано многу одамна :) ... еднаш дури беше паркирано до R8 но не ми дадоа да снимам бидејки беа во пералната кај ПОРШЕ МАКЕДОНИЈА...ако начекам праам ново видео ,многу боље :) ... иначе не се слагам со тоа 4 од 5 поршиња се со ST таблици ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom