Urban Dance Birthday Party - 29.08.2009

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
супер журка, ама за жал не седев до крај да видам казар шо направил..ама што да се прави. Иначе слушнале дека има журка влез free и ајде сите ке одиме, го видов цело Ѓорче, па и некои што ги знам што незнаат што е тоа журка па дошле таму....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.433
Поени од реакции
7.809
Ихааа... помина и оваа журка :)

Одејќи накај грат ме фати страв гледајќи ги молњите како светкаат над Скопје. Кога стигнав на железничка веќе врнеше па отидов да јадам нешто. Со Воткамиксс се качивме во 22ка со надеж дека кога ќе стигнеме нема да врне, и за среќа бидна така.

Седевме на паркингот кај градско собрание (а не општина) кога почна пак музика. Деско виде на ФБ статус кај Сателајт кој велеше дека Бушава Азбука рока. Соу лет’с гоу ту д трансфлор.

Теренот беше СУВ. Футбалско игралиште е сепак, дрениран терен кој упива вода и брзо се суши :) Стадионот беше пристојно исполнет како за врнежлива ноќ и еден куп смс пораки преку кои ме прашуваа дали ќе има журка, и повик од една моја драга личност која велеше дека се сомнева дека ќе дојде.

Како и да е бевме голема весела дружина, се искршивме поштено на подиум.
Се видов со некои форумџии што ги немав видено од одамна како на пример БејбиГрл^^^ :icon_cool :блинг-блинг: и Псајтисфекшн :pipi:

Едино бед што Казар пушташе само пола саат, а баш убо не отвори ко Карнекс, ал јбг. 4:30 гасење музика :уааа:
 
B

black angel

Гостин
pa ne bese neso loso samo so mn brzo se umoriv zs premn skokav se na se ok bese bezrazlika na dozdot
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Мене ме фати страв од молњи,громови,дождови и ја одложив за другпат. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom