Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Смирете ја топката бе !!! Може ли да разговараме во вторник после натпреварот :toe:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Зборот ми беше фановите на Арсенал да ја смират :smir:
Не може они да ја смират топката,да ги оставиме до вторник да се радуваат што изиграле 2:2 против Барса(тоа е успех за секој тим),па после ќе збориме,сеа нека се порадуваат до вторник они,па после тоа ќе збориме...иако мислам дека тогаш ќе ги нема нигде:smir:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Не може они да ја смират топката,да ги оставиме до вторник да се радуваат што изиграле 2:2 против Барса(тоа е успех за секој тим),па после ќе збориме,сеа нека се порадуваат до вторник они,па после тоа ќе збориме...иако мислам дека тогаш ќе ги нема нигде:smir:
Овде прв ќе дојдам и ќе ви честитам победа ,ама следниот вторник ако тепате нормално ,ако не ќе ви постирам слики од секој можен агол со стрелците на головите за Топџиите :tv:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^^Друже, што не е јасно бе ?? Го потиш,,стварно.

Нашиот фан клуб бил хумор :pos2:, абе види си го својот фан клуб, траги комедии ви е, да незнае човек дали да вришти, дали да се смее, или да се запраша дали сте сите во ред.... мислиш сте не тепале 3-0 у пм а не едвај 2-2 со пенал и тоа дома.
Некој што не ја гледал утакмицата, да земе да ги прочита вашите постови ќе помисли дека во шише сте не ставиле.

Стварно биди реален мајкуму.
А и да не спомињам дека сте пишале дека сме играле само 30 минути подобро од вас.:pos: Смешки, трагедии, се на едно место ќе најдеш во вашиот фан клуб.

Иначе колку за илустрација, скоро 70 минути незнаевте кај се наогате, да да, 70 минути...Што гледавме за тоа време...гледавме многу шанси пред голот на Алмунија, видовме два одлични гола, гледавме везење по теренот, гледавме одлични пети, пасови, да да, се тоа го гледаве на емирати.

Викаш ќе сме биле многу оштетени на реваншто со неиграњето на Пике и Пујол. Точно е тоа, со нив ќе бевме 99,9% пласирани, вака сме 89,9% пласирани :) но искрено не гледам дека тоа ќе биде преголем хендиќеп за Барса од причина што Цеск главниот мотор нема да игра, нема да игра Галас, нема да игра и Аршавин, тоа е и повеќе од одволно, иако многу сакав Цеск да се појави на Камп Ноу

Не ме сваќај погрешно, али ако вие имате толку многу надеш за реваншто кој ќе се игра во Барселона, (читај Барселона), па што останува ондак за нас ??
Не да имаме надеш, туку повеќе ми е страв од Билбао виќендов одколку од вас.:smir:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Sum kazal porano ke kazam povtorno. SO navivaci na Arsenal nema muabet. Oni se najgordite navivaci vo svetot, nivniot tim e sekogas najdobar, igracite se najdobri, igraat najubavo...Koga ke vidis deka nemaat titula zemeno 5 godini, gi sfakas i ne sakas nisto da im kazes da ne pocnta da placat poso realnosta boli ponekogas. Zatoa ostavete gi, neka se poraduvaat use 1 den, pa posle (iako ne sum 100% siguren) ke gi nema nekoe vreme. Ne sum siguren oti i koga gubat znaat da kazat nie bevme podobri, sudiite ne prebaa ili pak moeto omileno, nemame iskustvo, mladi deca igrale bla bla bla
Ke go iskoristam momentot da se citiram samiot sebe so cel da im dokazam na fancinjata na Arsenal deka sepak sum bil vo pravo:toe:

Nepodnoslivi ste, vi go raspravme gazot na sred Emirati, pa use jadete gomna ovde. Ne sum dosol niednas na vasiot forum ama mozam da zamislam kako se hrabrite tamu, samo zatoa sto nema da igraat Pique i puyol. Kako so kaza nekoj pogorem, ke zborime vo vtornik, ama jas sum 100% siguren deka i da ve tepame 5-0 pak ke najdete opraduvanja i nema da priznaete poraz.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ovoj guner me potsekja na kire inter,toj nekako letase najmnogu od site navivaci na inter pred natprevarot taka sega i ovoj guner
samo razlikata e sto guner se uste leta,no neka leta uste 6 dena

P.S.i ako moze moderatorite da go sredat malku guner oti epten pretera vo najdobriot fan klub
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
ovoj guner me potsekja na kire inter,toj nekako letase najmnogu od site navivaci na inter pred natprevarot taka sega i ovoj guner
samo razlikata e sto guner se uste leta,no neka leta uste 6 dena

P.S.i ako moze moderatorite da go sredat malku guner oti epten pretera vo najdobriot fan klub
Брат,сеа на Камп Ноу ќе ги тепаме и ќе ти личи на Давор:smir:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Значи вака... Сега навистина по 23498034546 пат ќе ги кажам истите две работи.
Неефикасност во нападот и глупави потези на одбраната.
Значи толку шанси само ние можеме да промашиме. Тоа едноставно е НЕДОЗВОЛИВО, требаше да ги масакрираме а не да израмнат.
За одбраната...првиот гол додуша Бускетс ја усра работата...ама вториот беше чист пенал (иако дефинитивно не беше за црвен). Не смее да се дозволи така опуштена игра без разлика колку е резултатот. На кампот сигурно ќе им биде потешко на Арсенал, ама и ние ќе бидеме без централните стопери... ќе биде тешко, и тие не се без шанси... ама нема друг избор мора да да победиме.
А овие од Арсенал (барем повеќето)... имаат проблеми со дигестивниот тракт, па само серат каде ќе стигнат
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Sekoj rezultat e mozen na Camp Nou, Arsenal pokaza deka e silen i moze da mu pravi problemi na Barsa na svoj teren, NO SEPAK BARSELONA E FAVORIT :smir:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Guardiola: "It was the best first half since I coach"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom