Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
И јас сметам дека Бојан ќе игра прва постава со Валенсија како лево крило а Анри шпиц, + сакам Меси да го видам на неговата позиција а не да хара насекаде во средината и во нападот, добро може повремени ротации али најопасен е на десната страна.

Друго, момците треба повеќе да трчаат, повеќе да се отвараат, повеќе да улетуваат во празно. На последниве натпревари нефклучувајки ја утакмицата со Малага тоа не го видов, бар не како што тоа знаат да го прават. Премногу грешки на средината и во фазата на транзиција од одбрана-средина-напад.

Некако како сите да чекаат топка на тацна, посебно Ибра кој ниту се отвара како што треба, ниту втрчува на празно, ниту пак излага од шеснаесетник. Незнам зашто не почнува да го употребува силниот шут однадвор.
Сите некако чекаат топка внатре збиени во шеснаестерец, без никој да се отвори и да направи едно-две додовањеа на прва.

Едноставно момците можат да играат 2/3 класи на повисоко ниво од ова што го гледаме последните неколку натпревари .
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
И јас сметам дека Бојан ќе игра прва постава со Валенсија како лево крило а Анри шпиц, + сакам Меси да го видам на неговата позиција а не да хара насекаде во средината и во нападот, добро може повремени ротации али најопасен е на десната страна.

Друго, момците треба повеќе да трчаат, повеќе да се отвараат, повеќе да улетуваат во празно. На последниве натпревари нефклучувајки ја утакмицата со Малага тоа не го видов, бар не како што тоа знаат да го прават. Премногу грешки на средината и во фазата на транзиција од одбрана-средина-напад.

Некако како сите да чекаат топка на тацна, посебно Ибра кој ниту се отвара како што треба, ниту втрчува на празно, ниту пак излага од шеснаесетник. Незнам зашто не почнува да го употребува силниот шут однадвор.
Сите некако чекаат топка внатре збиени во шеснаестерец, без никој да се отвори и да направи едно-две додовањеа на прва.

Едноставно момците можат да играат 2/3 класи на повисоко ниво од ова што го гледаме последните неколку натпревари .
Еве каде лежи проблемот :wink:
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
more lugje,ima li oficijalen fan club na barca i ako nema dajte da se organizira nesto i da formirame eden

https://altes.fcbarcelona.com/en/default.asp
koj saka da bide oficijalen fan na barca neka popolni prijava tuka i neka si spremi 155 evra u banka....inace so clenstvovo se zimaat poeftini karti,dresovi i dr rekviziti od fan shopovi i mozes da glasas koga ima izbori
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Еееееј ќути веќе се досадни ко 10 бода да бегаат а не два гола:)

Инаку јас мислам дека Анри треба да го пробаме како шпиц, Меси да си игра лево, а место Бојан да го земеме Педро:) Го држи среќата дечкото ќе му се потрефи некоја ваљда:)

П.С. Повеле во фан клуб Реал Мадрид.....заедно да си избереме потписи, јас веќе имам едно топ 25 па ќе видиме кој ќе биде среќниот добитник:)
Не,фала ја си мислам дека мојот е доволно добар:smir:

Иначе:
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3501:2010-03-11-07-30-29&catid=7:2009-12-26-20-26-31&Itemid=9
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
со валенсија најверојатно ќе биде стартер Бојан како и до сега (4 пати) кога го немаше Златко, и супер играше не знам зошто не ви се свиѓа? инаку во напад мислам дека заедно со бојан ќе бидат анри и меси , со ротација цело време..
инаку проблемот со ибра, не знам што е..каков старт имаше а сеа некако се изгуби скроз, ама па и судиите го дупчат, со малага чист гол му поништија! башка он ли е крив шо е голем па у секој воздушен дуел судат фаул од него, во 90% од ситуациите не прави фаул само е поцврст од тоа лиглињата шо го чуваат..
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
prvo izvinete za latinicata.

Odlicna atmosfera, koga ke se prenese na terenot, ke ima dobar natprevar
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
lugje ostajte zaebanciive,tuku dajte da se dogovarame da formirame eden oficijalen fan club :D
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Миралем Пјаниќ со порака до лепотиците: Да имате тело ко Џесика Алба, да имате цицка ко Памела, да имате г'з ко Џеј Ло, но и да пушите ко Реал Мадрид. :tv:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Миралем Пјаниќ со порака до лепотиците: Да имате тело ко Џесика Алба, да имате цицка ко Памела, да имате г'з ко Џеј Ло, но и да пушите ко Реал Мадрид. :tv:
Абе предавник еден, доверливи извори од канал 5 ми кажаа дека си бил меѓу фановите на реал вчера кај филе ?!?! Точна е информацијава ?
Или можда сакаше да им ја видиш фацата на крајот... :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Јас и Филе бевме. Пошо бевме уверени во нивната елиминација, а и во живо гледавме траги-комедија.

Невидени priceless фаци. Едниот во погрешно такси влезе, друг мобилен изгуби, трет погрешна јакна зема...:pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom