Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Шо се замарате со Реал ја не знам, глејте си ги Барса таму сеирџии тешки...
Плус пцуењето, вреѓањето итн се прави во афект така да не се :vozbud: мн мн
Ај нека ви е со среќа 4 финалето и ондак то...
 
B

boki10messi

Гостин
Хахахаха.. 6 години по ред. на фан-клуб задрид им ја пуштив оваа песничка:
како са нив си е создадена:pos2::pos2::pos2:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Poslednite 10 strani od fan klubot na Zadrid e komedii se gazam od smeenje :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
togas da odam jas da otvoram ili da ne otvaram kaj niv vo fan klubot
ako otvoram sigurno nema da zaspijam vecerva od tolku smeenje,ama ako ne otvoram pak nema da zaspijam bidejki ne sum gi procital glupostite na zadrigjani :):):):)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Сеа Реал Мадрид стравува ни еден пехар да не освои:pos2:,Перез ке мора да потроши уште 300 000 000 за да го освои барем шпанскиот куп:pos2:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Еве ме мене после неколку дена (се извинувам што неможам да го следам форумот толку често и да оставам коментари)...

Прво по ред: Натпреварот со Алмерија.... знаев, имав некакво претчуство дека ќе заврши во нивна полза (затоа што нерешено го сметам како неуспех). Едноставно сезонава знаеа како да не запрат. Во првиот натпревар им удрија фластер на Иниеста и Чави, некако победивме, но сега неможевме. Она што за многумина е загрижувачко е тоа дека сега имаме исто бодови со Мадрид и дека моментално тие се лидери на табелата... мене тоа воопшто не ме загрижува, верувам во тимот, верувам во играчкиот кадар, верувам во Пеп и неговите помошници. Знам дека нема да има повеќе грешки... ме радува тоа што знам дека играчите знаат како е да се гине на терен, како е да се дава максимум на секој важен натпревар во сезоната... го имаат докажано тоа многу пати до сега.

Имаме повеќе бодови од ова време ланската сезона (во која освоивме се што можеме и игравме на сите фронтови), изгубивме само на три меча сезонава и имаме стил на игра и имаме кантера, нешто што го нема Мадрид. Тоа ни помогна до сега, сигурен сум дека ќе ни помогне и во натамошниот дел од сезоната.

А за нив... што да се каже ќе биде излишно. Потрошија 250 милиони за да стигнат до 8мина финале. Поарно да отпаднеа во Лига Европа, можеби ќе освоеа и ќе се радуваа... али тоа е. Не научија дека од ѕвезди не се прави тим способен да освои се. Неможе да се направи тим преку ноќ кој ќе биде способен да освои се што може да се освои. Првиот и најсрамниот неуспех го доживеаја против Алкоркон, сега против Лион.

И да, еден навивач на Реал горе спомна што би било ако ние отпаднеме... и да отпаднеме знам дека никогаш нема да отпаднеме со таква игра како Реал, затоа што за разлика од играчите на Реал, каталонците знаат што значи да го носиш дресот на Барса:barca:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Еве ме мене после неколку дена (се извинувам што неможам да го следам форумот толку често и да оставам коментари)...

Прво по ред: Натпреварот со Алмерија.... знаев, имав некакво претчуство дека ќе заврши во нивна полза (затоа што нерешено го сметам како неуспех). Едноставно сезонава знаеа како да не запрат. Во првиот натпревар им удрија фластер на Иниеста и Чави, некако победивме, но сега неможевме. Она што за многумина е загрижувачко е тоа дека сега имаме исто бодови со Мадрид и дека моментално тие се лидери на табелата... мене тоа воопшто не ме загрижува, верувам во тимот, верувам во играчкиот кадар, верувам во Пеп и неговите помошници. Знам дека нема да има повеќе грешки... ме радува тоа што знам дека играчите знаат како е да се гине на терен, како е да се дава максимум на секој важен натпревар во сезоната... го имаат докажано тоа многу пати до сега.

Имаме повеќе бодови од ова време ланската сезона (во која освоивме се што можеме и игравме на сите фронтови), изгубивме само на три меча сезонава и имаме стил на игра и имаме кантера, нешто што го нема Мадрид. Тоа ни помогна до сега, сигурен сум дека ќе ни помогне и во натамошниот дел од сезоната.

А за нив... што да се каже ќе биде излишно. Потрошија 250 милиони за да стигнат до 8мина финале. Поарно да отпаднеа во Лига Европа, можеби ќе освоеа и ќе се радуваа... али тоа е. Не научија дека од ѕвезди не се прави тим способен да освои се. Неможе да се направи тим преку ноќ кој ќе биде способен да освои се што може да се освои. Првиот и најсрамниот неуспех го доживеаја против Алкоркон, сега против Лион.

И да, еден навивач на Реал горе спомна што би било ако ние отпаднеме... и да отпаднеме знам дека никогаш нема да отпаднеме со таква игра како Реал, затоа што за разлика од играчите на Реал, каталонците знаат што значи да го носиш дресот на Барса:barca:
:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Еве ме мене после неколку дена (се извинувам што неможам да го следам форумот толку често и да оставам коментари)...

Прво по ред: Натпреварот со Алмерија.... знаев, имав некакво претчуство дека ќе заврши во нивна полза (затоа што нерешено го сметам како неуспех). Едноставно сезонава знаеа како да не запрат. Во првиот натпревар им удрија фластер на Иниеста и Чави, некако победивме, но сега неможевме. Она што за многумина е загрижувачко е тоа дека сега имаме исто бодови со Мадрид и дека моментално тие се лидери на табелата... мене тоа воопшто не ме загрижува, верувам во тимот, верувам во играчкиот кадар, верувам во Пеп и неговите помошници. Знам дека нема да има повеќе грешки... ме радува тоа што знам дека играчите знаат како е да се гине на терен, како е да се дава максимум на секој важен натпревар во сезоната... го имаат докажано тоа многу пати до сега.

Имаме повеќе бодови од ова време ланската сезона (во која освоивме се што можеме и игравме на сите фронтови), изгубивме само на три меча сезонава и имаме стил на игра и имаме кантера, нешто што го нема Мадрид. Тоа ни помогна до сега, сигурен сум дека ќе ни помогне и во натамошниот дел од сезоната.

А за нив... што да се каже ќе биде излишно. Потрошија 250 милиони за да стигнат до 8мина финале. Поарно да отпаднеа во Лига Европа, можеби ќе освоеа и ќе се радуваа... али тоа е. Не научија дека од ѕвезди не се прави тим способен да освои се. Неможе да се направи тим преку ноќ кој ќе биде способен да освои се што може да се освои. Првиот и најсрамниот неуспех го доживеаја против Алкоркон, сега против Лион.

И да, еден навивач на Реал горе спомна што би било ако ние отпаднеме... и да отпаднеме знам дека никогаш нема да отпаднеме со таква игра како Реал, затоа што за разлика од играчите на Реал, каталонците знаат што значи да го носиш дресот на Барса:barca:
Alal da ti e za postov druze.Real madrid imaat silen tim no igra bez srce a i trenerot im e sranje t.e da go citiram Alexandar Makedonski:POVEKE SE PLASAM OD ARMIJA OVCI PREDVODENA OD LAV,NEGO OD ARMIJA LAVOVI PREDVODENA OD OVCA-Pelegrini e poveke od ovca.

Inaku Pellegrini mnogu mi lici na ovoj:


:pos2::pos2::pos2:

Visca el Barca:smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не е толку крив Пелегрини колку што овие незнаат да играат и да губат како тим, како целина. Треба да дојдат кај Пеп на часови:vozbud:

Али не е ни време ни место да зборуваме за нив.


Да се фокусираме на натпреварот против Валенсија.
Би сакал да настапи Тити на Камп Ноу против Валенсија...

------Меси-----------Анри------------Бојан-----

Бојан би бил далеку попродуктивен на крилна отколку на напаѓачка позиција. А ако Анри се врати во форма, тогаш многу полесно ќе ги минеме овие 3 месеци до крајот.:smir:
 
B

boki10messi

Гостин
Не е толку крив Пелегрини колку што овие незнаат да играат и да губат како тим, како целина. Треба да дојдат кај Пеп на часови:vozbud:

Али не е ни време ни место да зборуваме за нив.


Да се фокусираме на натпреварот против Валенсија.
Би сакал да настапи Тити на Камп Ноу против Валенсија...

------Меси-----------Анри------------Бојан-----

Бојан би бил далеку попродуктивен на крилна отколку на напаѓачка позиција. А ако Анри се врати во форма, тогаш многу полесно ќе ги минеме овие 3 месеци до крајот.:smir:
И јас би сакал да го видам Анри како шпиц, ама место Бојан, посигурен ми е Педро.
 
V

Viktoranius

Гостин
Реал Мадрид најтрофеен клуб? КУР МИ најтрофеен клуб.

Еве ги сите титули на Барса, еве ги и сите титули на задрид. Зборувам за сите можни конкуренции каде играле овие 2 тима во целокупното нивно постоење.

Барселона освоени титули 105 ... http://www.fcbarcelona.cat/web/english/futbol/palmares/palmares.html

Реал Мадрид освоени титули 99 ... http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/Club/1193040475224/PalmaresTotal/Palmares.htm
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не се сигурни и двајцата ако гледаме така... Педро игра една добра партија и после 3 го нема. На една партија знае да постигне гол од 25 метра, на друга знае да им влезе в џеб на одбрамбените играчи од противнички тим. Го ставив Бојан така ради реда, пошто неможам да одберам од двајцата, не ми се сигурни.

Реал Мадрид најтрофеен клуб? КУР МИ најтрофеен клуб.

Еве ги сите титули на Барса, еве ги и сите титули на задрид. Зборувам за сите можни конкуренции каде играле овие 2 тима во целокупното нивно постоење.

Барселона освоени титули 105 ... http://www.fcbarcelona.cat/web/english/futbol/palmares/palmares.html

Реал Мадрид освоени титули 99 ... http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/Club/1193040475224/PalmaresTotal/Palmares.htm
Остај тоа, може некој да влезе тука и да ти постира табела од тоа дека Реал и Барса имаат исто бодови моментално...:tapp:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Влеговме што влеговме во мини криза не е толку битно тоа секој тим има во сезоната мала криза.
Мене ме загрижува продолжувањето на ужасната форма на ИБра, а Барса се заеба летово што не донесе резерва за таа позиција.
Не ми е јасно како еден Бендтнер да има по 10 шанси на натпревар, а Ибра кој што добива топки од најдобрите пасери на планетава не само што неможе да влезе во шанса он тотално е отсечен од формацијата буквално исто како да не игра.

Неможе еден саглам штоп да направи на топка, воздушен дуел неможе да земе, нервозен е прави груби фаули... мора да одмори неколку утакмици на клупа.

Друго што имам приметено е дека Меси на последните неколку натпревари е непотребно себичен, против Малага имаше неколку чисти ситуации кога требаше да подаде, а солираше до крај.
Малиот е Чак Норис ама може уште повеќе да придонесе од ова моментално...:)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Сеа Реал Мадрид стравува ни еден пехар да не освои:pos2:,Перез ке мора да потроши уште 300 000 000 за да го освои барем шпанскиот куп:pos2:
Ти па мора секаде да се исповедаш...теии што човек,одлучи се веќе еднаш,ако си за Интер ок,ти кој тепа за тој си,а другите ги дупиш.Еден асален пост не си напишал од тие 1300 :uvo:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Мислам дека Педро ќе добие шанса пред Бојан и заедно со Анри и Меси ќе го предводат нападот на Барселона. Ќе има доста менување на напаѓачката тројка за време на натпреварот, Меси би можел да проба како шпиц, Тити на неговата позиција, Педро десно итн. Како и да е ова е тројката што би требало да започне. Бојан не верувам да стартува, не дека не може да изигра подобро од Педро, али некако Педро како да ја има предноста во однос на Бојан пред се заради многу битните голови што ги даде годинава.
Во средината да започне Јаја Туре(искрено не верувам али посакувам) со Иниеста и Чави би било идеално. Во одбраната се враќа Пике заедно со Пујол, Дани Алвес и Максвел би ја сочинувале одбраната.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Остај тоа, може некој да влезе тука и да ти постира табела од тоа дека Реал и Барса имаат исто бодови моментално...:tapp:
Еееееј ќути веќе се досадни ко 10 бода да бегаат а не два гола:)

Инаку јас мислам дека Анри треба да го пробаме како шпиц, Меси да си игра лево, а место Бојан да го земеме Педро:) Го држи среќата дечкото ќе му се потрефи некоја ваљда:)

П.С. Повеле во фан клуб Реал Мадрид.....заедно да си избереме потписи, јас веќе имам едно топ 25 па ќе видиме кој ќе биде среќниот добитник:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom