Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ај нека е честито победата, не гледав али како што ве читам се намачиле. Moже некој да ми напише првите 11 со кои стартувавме да барам некое оправдување за слабата игра?
стартувавме со-Валдез,Алвес,Маркез,Чигрински,Максвел,Кеита,Чави,Туре,Педро,Анри и Бојан и после влегол Меси(Педро),Ибра(Бојан) и Иниеста(Анри)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Што има да калкулира, ова беше натпревар од Лигата.

Инаку честита нека ни е победата, се намачивме малку али дојдовме до трите бода:smir:
 
B

Beck's

Гостин
Ај нека е честито победата, не гледав али како што ве читам се намачиле. Moже некој да ми напише првите 11 со кои стартувавме да барам некое оправдување за слабата игра?
valdes-alves-marquez-chigi-maxwell-toure-keita-xavi-pedro-bojan-henry

ete ja ke ti kazam koj odigra najslabo
1.Marquez
2.Bojan-Pedro
3.Toure
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Нормално беше да се мачиме без 6 првотимци. Важно е што ја прекинавме лошата серија на гости од 3 не решени по ред.

Друга позитивна работа е тоа што Ибра почнува да покажува мајстории на секоја утакмица.
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Не изигра многу лошо Туре добар беше , Анри изигра полошо од него , тука ајде голот го вади.....:wink:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Одлична асистенција на Меси, перфектен лоб на Ибра, тоа е тоа што се бара, pure Barca play
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Тешко ама успеавме да победиме. Очекував подобра игра, ама ок важно победивме и сега притисокот е на Реал со оглед на тоа дека сега им бегаме 5 бода ( со натпревар помалку рака на срце ама како и да е притисокот е над нив )
Ибра :zver::zver::zver:
 
V

Viktoranius

Гостин
Чим сме играле без 6 првотимци тоа ми е доволно.:) За Ибра нема што да се кажува повеќе, промашена инвестиција на цело. Незнам шо виде Пеп во него, само 11 гола има постигнато за 10 натпревари. Ептен слабо.

Нека ни е честито победата уште еднаш.:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ajde neka ni e cestito pobedata...

Au kakov gol na Ibra...so eden zbor kazano MAJSTORIA!!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.179
Поени од реакции
1.053
Честито нека ни е победата:smir: Не го гледав натпреварот за жал, добро е што победивме и сега имаме 5 бода повеќе од Реал.
Анри супер што постигнал погодок ќе ја врати самодовербата, а за Ибра нема што да зборам дури сега се гледа зошто е промашена инвестиција :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Ме нервира ситуацијата за Туре, Може сеа и намерно го прави ова за да си Замине, зато што мн беше лут после Ел Класико.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ибра е прв стрелец во првенството со 9 гола, позади него се Давид Виља со 7, Пандиани од Осасуна со 6, Меси со 6, Кеита со 6. Во првите пет има тројца фудбалери од Барса.:)

Ако продолжи вака во продолжението од сезоната сигурно ќе има 30+:)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Ибра е прв стрелец во првенството со 9 гола, позади него се Давид Виља со 7, Пандиани од Осасуна со 6, Меси со 6, Кеита со 6. Во првите пет има тројца фудбалери од Барса.:)

Ако продолжи вака во продолжението од сезоната сигурно ќе има 30+:)
Меси има 7 гола во Ла лига и 5 асистенции :wink:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom