Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Де бе па вие што сакате да прави?
Да трчи по цел терен дека победиле,не е каталонец човекот,го нема истото чуство како Чави,Пујол,Пике,Валдес...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^ Не е тоа работата, работата е што е незадоволен од третманот на Пеп, оваа сезона само 2 пати ја почна како првотимец, зборам за ла лига.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Де бе па вие што сакате да прави?
Да трчи по цел терен дека победиле,не е каталонец човекот,го нема истото чуство како Чави,Пујол,Пике,Валдес...


А ти си каталонец го имаш тоа чуство(роден си у каталонија и таму си израснал) дај не тропај,

Туре е за реал па пчаче
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
А ти си каталонец го имаш тоа чуство(роден си у каталонија и таму си израснал) дај не тропај,

Туре е за реал па пчаче
Едно е навивач,друго е играч

@Виктораниус:Во првенство играме со Ксерез во Среда.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
TOURE NEMA DA SI ODI!
PEP GO SPREMA BUSQUETS ZA VTORATA POLUSEZONA, KOGA TOURE KJE BIDE NA AFRICKIOT KUP, I KEITA NEMA DA BIDE OVDE!!!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Добро бе, само мене ми е мило што Милито доби зелено светло од докторите денес? :) Тоа значи дека од наредниот натпревар ќе може да игра. Што значи дека би имале голем избор за во одбраната... Пујол, Пике, Чиги, Милито. Ама сепак мислам дека Милито првпат ќе игра на Светскиот куп овој декември.:smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Како сте денес, Каталонци? Уххх каква вечер. Можеби не се играше за титулата и не беше како минатиот пат, ама мерак прави ненормален кога ќе им се покаже кој е кој. Цела недела го дрвеа по Фејсбук итн. како ќе се одмаздувале ама сега се кротки :pos2:. Добивте црвенки? Јас и пцовки добив дури од еден голем ебач Реаловец :vozbud: што дополнително го зголеми задоволството поради нервозата на дотичниот. Не се секирај, ќе тепат Реал...некогаш :). Како и да е, не верувам Пеп да е будала да го пушти Јаја, не гледам причина. Искрено Бускетс е ОК, малку приглуп понекогаш, ама далеку е од Јаја. Добива шанса само затоа што е млад и Каталонец. Верувам дека во Барса не се работи со врски од тате и мама, иако не сум сигурен дали Пеп играше заедно со Бускетс постариот. Падна Интер, падна Реал, време е за нова титула, единствената која ни недостасува.
 
B

Beck's

Гостин
Добро бе, само мене ми е мило што Милито доби зелено светло од докторите денес? :) Тоа значи дека од наредниот натпревар ќе може да игра. Што значи дека би имале голем избор за во одбраната... Пујол, Пике, Чиги, Милито. Ама сепак мислам дека Милито првпат ќе игра на Светскиот куп овој декември.:smir:
Milito go zaboraivme veke:) imase eden graficki humor "Najnovoto zasiluvanje na Barca-Milito" :) nz no Pique ne bi sakal da go gledam kako rezerven,ednostavno Pique mi e najomilen vo Barca momentalno:)

Busquets sekogas bese dobar za iznuduvanje fauli i zolti/crveni kartoni kaj protivnicite.Sinoka sakase da znae kakvo e takvoto cuvstvo:)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
... иако не сум сигурен дали Пеп играше заедно со Бускетс постариот...



Играше Пеп со Карлес Бускетс, иако овој генерално беше замена (само 2 сезони беше првотимец). На сликава, прв голман е Зубизарета (него му беше замена), кога Зуби замина беше прв голман, а по доаѓањето на Витор Баиа, Бускетс сениор грееше клупа повторно.

Инаку, работеше и во тренерскиот тим на Барса. Дали е се уште таму, незнам. Нејсе, не верувам дека Барса има луксуз да дозволува семејни врски на терен - иако факт е дека домашните играчи секогаш ќе имаат предност :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Milito go zaboraivme veke:) imase eden graficki humor "Najnovoto zasiluvanje na Barca-Milito" :) nz no Pique ne bi sakal da go gledam kako rezerven,ednostavno Pique mi e najomilen vo Barca momentalno:)
Не верувам да го гледаме Пике како замена, зошто Милито ќе мора да се докажува дека е способен да игра. Мислам дека нема да заигра во Лига пред Нова Година. Само знам дека нема да го гледаме Пике како замена.

А вчера им ја затворија устата на сите кои велеа дека дефанзивците на Барса знаат се освен играат одбрана. Пујол и Пике изиграа маестрално.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Пике игра супер веќе подолго време не верувам дека би го седнал на клупа Пеп за да игра Милито после толку долго време од коа се повреди.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Pique замена?? ХОХОХХО дај не заебавајте, можно е да одмара некоја утакица али за него веке нема зима во Барса. Не мрда од прв тим следните 5 сезони, за подолго, ќе видиме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom