Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
одамна сум за реал јас само првпат ви пишуем тука, види ги сите мислења и ке видиш дека само реал мадрид фан клубот сум пишуелм за тоа генерал франко не ми пишуј политиката таква била тоа имало војна помеѓу мадрид и католонија ако била толку јака барса ке станела независна али мадрид си е мадрид. а за утакмицава мислам дека вие ке победите !
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.757
Поени од реакции
9.922
Prikaznata na chombe.:pos:
Каква приказна бе? Прочитај нешто, види како било, не се глупирај. Не дека најомразен клуб ми е, ама навивачите на Реал се најникакви и најинатливи, најпрепотентни и се друго. Барса тепала првата утакмица 3-0, и после утакмицата доаѓа шефот на државната безбедност пратен од Франко во соблекувалната кај играчите на Барса, да им каже дека сеуште играат поради добрата волја на Франко...и да внимаваат. Во знак на протест поради заканите, уцените и неможноста да се игра фер фудбал во Шпанија кадешто само Франко ЦФ ака Реал Мадрид ЦФ можел да освојува титули, фудбалерите на Барса во возвратниот натпревар воопшто не играле, што било скандалозно и шокантно и премногу очигледно...за да види народот како стојат работите во фудбалот во Шпанија. Не мора да ми се заблагодаруваш на информацијата, ако навиваш за Реал ова ќе го знаеше. Сигурно си некој дркач што се пали на титули и Кики и така си станал навивач на Реал. Всушност, не гледам причина зошто некој што се разбира оди фудбал би станал навивач на Реал.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Cestit Kurban Bajram do site fanovi na Barca od islamska veroispoved.

A za natprevarot utre... Gospod neka e so Barca i se nadevame na pobeda :)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
одамна сум за реал јас само првпат ви пишуем тука, види ги сите мислења и ке видиш дека само реал мадрид фан клубот сум пишуелм за тоа генерал франко не ми пишуј политиката таква била тоа имало војна помеѓу мадрид и католонија ако била толку јака барса ке станела независна али мадрид си е мадрид. а за утакмицава мислам дека вие ке победите !
Madrid si e madrid??? So si e madrid be? Posrana ekipa so navivaci kli ziveat vo minatoto. Nemate so so i ajde titulite od 50-te.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ај смирете ја топката малку :) Не е ова место каде што треба да се зборува за Мадрид и за срањата што ги правеле порано. Играчите на Барса секогаш се зборувале на теренот, секогаш се играле со стил, па и во моментите кога сме губеле и кога сме паѓале во кризи, од нив сме излегувале три пати појаки. Некој што не навива за Барселона незнае што значи да бидеш фан на овој тим. Никогаш нема да сфатат, а ние не треба да се мачиме да им објаснуваме.:barca:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Abe via muslimanite da ni maanat nekoe parche baklava ne ce bide loso :D
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Изминуваат и последните часови пред натпреварот.Атносверата се вжештува се повеќе и повеќе, што е сосем нормално пред ваков дуел, а фановите на Реал поради паника почнаа да се навраќаат на ,,победата'' од 11:1 која сите знаеме на кој начин ја оствариле.
Го очекувам утре од прва минута најдобриот состав, па подоцна ако имаме поволен резултат (секако дека ќе имаме) на место на Меси да влезе Педро и на место на Ибра да влезе Бојан, бидејќи нема потреба да се ризикува со нив кога резултатот е поволен.
MES QUE UN CLUB :barca:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
goche kaj si da te ebam, kaj 4e gleame fudbal :D

toni_te i tetovo (ako ima i drugi muslimani fanovi na barsa) neka vi e cestit kurban bajram, kako dobro ke vi dojde ova so utresnata pobeda :D
Cestit Kurban Bajram do site fanovi na Barca od islamska veroispoved.

A za natprevarot utre... Gospod neka e so Barca i se nadevame na pobeda :)
Fala na cestitkite...Gospod zdravje da vi dade :smir:

Бензема и Диара кај нас се муслимани, утре ќе ви маанат. :tv: шала. :smir:
Ne be imame i nie muslimani vo timot osven toa nasite znaat da napravat podobra baklava....cela Evropa ja ima vkuseno i ja vkusuva nasata baklava...


Ako ne me razbiras nasata baklava e TROJNATA KRUNA i FANTASTICNATA IGRA!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom