Lionel Andress Messi
12 април 2008
2.316
268
Меси мораше да му го брцне на Рикардо сега на крајот а не да шутира во него, а и последнава шанса многу ја исебичи кога сакаше да го лобува, можеше комотно да ја дофрли до Ибра кој беше сам и после неколку не искористени шанси нормално следи казна.:toe:
Повеке среќа следниот пат....
Иначе одамна не сум бил волку нервозен, полошо од тоа да примиш ваков ефтин гол и тоа во 93 минута нема....
Ова сакав да кажам!
п.с.
Ајде наплив на Реал-фанови на :drk::drk::drk::drk:

27 ноември 2008
5.539
4.066
Толку им требаше на комшикиве, одма почнаа да се влажнат, али ако...надешта последна умира, така викаа нели ??/??

21 септември 2008
14.506
14.147
п.с.
Па нормално, добро знаете што се дешава кога Реал ќе киксне. Истото што некој кај вас го прави кога Реал кикснува, сега и некој кај нас тоа го прават. Така да, не знам што го спомнувате тоа, нормална појава кај сите навивачи. Спортски поздрав. :smir:

5.539
4.066
Спортски поздрав и до тебе...али ај кажи дали имаше овде некој наплив на емиции или хејтање после срамниот пораз што го добивте од третолигашите, извини, не знам ни како се викаа.:toe:

Судија-катастрофа(како по обичај)

И не го дрвете зошто Бускетс играл место Туре.Туре играше во купот и го чува за со Рубин кај што мора да победиме.
Се на се заслуживме да примиме гол,се гледаше дека се чуваа не играа со полна моќ,уживајте уште сме 1 место.

Реал Задрид може само да го :pusk:

Пепи

barca en el corazon !
2 јуни 2008
4.362
230
Нема што да се сеќираме еден бод бегаме пред Задрид, и плус тоа мислам дека играчите ни се чуваа за со Рубин тој натпревар е многу важен за во ЛШ дали ќе одиме во 1/8 финале.

27 септември 2009
2.175
1.041
Не заслужено е ова што ни се случи примавме многу ефитн гол, да реализираше Меси се ќе беше решено, но тоа е фудбалот и светските дефанзифци прават понекогаш грешки.Битно е што го задржавме првото место на табелата, да се надеваме на повеќе среќа наредниот натпревар :smir:

5.539
4.066
Нема врска тоа што бегаме 1 бод во однос на реал, во целава ситуација муабетот е тоа што можевме на крај да победиме и со 0-2/0-3 а ние изигравме нерешено со авто гол примен во 93 мин и глупа грешка на Маркез по која што и кумуваше голот, како и двете одлични шанси на Меси при 0-1.
Да дадеше гол Осасуна 5, 10 минути порано немаше да ми биде толку криво, али да го примиш во 93та по глупа грешка на Маркез па до негде и слабата реакција на Пике а пред само 1, 2 минути си имал 2 одлични шанси за гол е стварно е за пиздење работава. Треба малце посериозен пристап и на ваквите натпревари.

Tоni

ILLYRIAN
26 февруари 2009
13.639
10.237
Dobro e ajt veke bidna sto bidna...sega najvazno e da pobedime protiv Rubin Kazan!

MES QUE UN CLUB:barca:

Invader

18.018
22.924
Убаво ви беше кога дадовме гол на Челзи лани во последна секунда со еден шут во гол?
Така да не се жалете сме примиле гол,сме примиле што кур таква среќа.

19 мај 2008
1.925
485
Не навивам за Барса ама како ме боли нерешенов резултат. Еднаш посакав да победат и очигледно сум им малер:). Да се прими авто гол во 93(или која и да е):tapp:. Ги чекав на спортска и очекував сигурна добивка, кога гледам Барса чуда правела вечерва:).