Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Како фале Алвес, нема кој да игра со Меси по десната страна
П.С уште еден бункер :tapp:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
hmm ne pravime mnogu sansi...

se nadevam vo vtoroto poluvreme ke dademe gol
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Незнам што е работава со Пеп што го форсира толку Бускетс, знаеме добро колкава е разликата мегу него и Туре, бар на ваков натпревар мора да игра Туре.

Иначе слаба игра во 1 полувреме, тешко ја изнесуваме топката од наша половина а со тоа не можеме да ја играме нашата игра.А педерчињава сакаат да ни го спопикаат, лани им подаривме 3 бода на крајот од сезоната за да не испаднат во 2 лига а сега сакаат и триве бодчиња да ни ги лапната :nesvest::kesa:.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
Како што е тргната работата, Кеита може да ви биде најдобар стрелец. :tv:
 
B

Beck's

Гостин
tuu da mu ibam srekata,kakov evting gol primavme.Marquez se zaebava tamu degen nieden.I Messi mnogu sansi uspea da promasi,i sebicen ispadna na nekolku situacii:tapp:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
Коментаторот ве подрече, таман кога течеше последната акција, тој вика "заслужени освоени три бода на Барса ". :toe:

Реално, незаслужен резултат, требаше Меси да си реализира една од шансите која му се укажа после постигнатиот прв гол, и немаше да имате вакви маки на крајот.. Ама тоа е, се дешаваат и вакви работи во фудбалот.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Мудар потег на Пике :)


Повеќе би рекол мудар потег на Меси за лобувањето - Ибрахимовиќ сам беше а Меси не му ја даде.А после тоа ибрахим го гледа овој не го ни погледна:toe:


Горе доле пак че ги тресеме Реал
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Маркез човече :tapp: готов е...
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Џабе се најдобри, глупи се ко к*р. Се заебават промашија 10 шанси, и на крај буљашот Маркез се сплетка и упропасти се. Со кој акл му го продолжуваат договорот, не знае кај му е главата ебаго. Не им доаѓа паметот ни по изгубени титули од заебанции како вечерва. А Гвардиола шо к*р ми го става Бускетс, не знае ни акција ништо да направи а на клупа го чува Туре? И против Рубин изгубија вака, и вечерва изгубија бодови. Глупа работа.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
slab natprevar pa kapak na se bese i mnogu cisti situacii za gol ne gi realiziraa igracite na barsa i posle stigna kaznata koja imase greska od odbranata na barsa
a inaku sekoja cest za keita,epten mu trgna ovaa godina so golevite
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Меси мораше да му го брцне на Рикардо сега на крајот а не да шутира во него, а и последнава шанса многу ја исебичи кога сакаше да го лобува, можеше комотно да ја дофрли до Ибра кој беше сам и после неколку не искористени шанси нормално следи казна.:toe:
Повеке среќа следниот пат....
Иначе одамна не сум бил волку нервозен, нема полошо нешто од тоа да примиш ваков ефтин гол и тоа во 93 минута ....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom