Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Остајте го првиот гол тоа е магија, ама дали се сеќавате на овој хет-трик на Ривалдо, поради кој влеговме во Лигата на Шампионите
Lele na ovaa utakmica sum placel. klipot ne mozam ad go gleam sega ali tretiot gol kako ima go zbrca...Rivaldo e pricinta sto ja sakam barca mojot prv omilen fudbaler, ako ne i edinstven zaedno so Xavi.

A inaku za Audi, jas kako so znam tie im so dolgogodisni sponzori na barca i otsekogas im davale koli da si vozuckat ama ova dobro ke im dojde na novite fudbaleri na barca.
A nie kaj moze da gi podigneme ili po posta ke ni gi prakaat:pos2:?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Lele na ovaa utakmica sum placel. klipot ne mozam ad go gleam sega ali tretiot gol kako ima go zbrca...Rivaldo e pricinta sto ja sakam barca mojot prv omilen fudbaler, ako ne i edinstven zaedno so Xavi.

A inaku za Audi, jas kako so znam tie im so dolgogodisni sponzori na barca i otsekogas im davale koli da si vozuckat ama ova dobro ke im dojde na novite fudbaleri na barca.
A nie kaj moze da gi podigneme ili po posta ke ni gi prakaat:pos2:?
Aj nemoj sega da mi razbudis emocii i da stanam da go baram dresot na Rivaldo ama so broj 11 go imam,toj posle ja zede 10!

Za kolite...ako sakas so posta togas ti go prakaat bez gumi i benzin...

A najdobra ponuda e da odis vo Barcelona sam da ja zemes...te castat so eden bilet na koj bilo natprevar na BARCA sakas :pos2::pos2: preteravme :pos2:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Lele na ovaa utakmica sum placel. klipot ne mozam ad go gleam sega ali tretiot gol kako ima go zbrca...Rivaldo e pricinta sto ja sakam barca mojot prv omilen fudbaler, ako ne i edinstven zaedno so Xavi.

A inaku za Audi, jas kako so znam tie im so dolgogodisni sponzori na barca i otsekogas im davale koli da si vozuckat ama ova dobro ke im dojde na novite fudbaleri na barca.
A nie kaj moze da gi podigneme ili po posta ke ni gi prakaat:pos2:?
Нас најверојатно преку Фед Екс ќе ни ги праќаат. А шо боја сакате да биде??:pos2::pos2:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Еве ги нашите тројца ЅВЕРОВИ




P.S Еве убав натпревар во времето на Гвардиола, Ромарио, Куман, Стоичков и остала багра против најголемите ривали...

а овој натпревар нема никогаш да го заборавам....

a исто и голов тешко дека некој ќе го заборави
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Еј какви сеќавања ми разбудивте со овие видеа... :)

Нема екипа што игра ваков фудбал... магија, совршенство...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Остајте го првиот гол тоа е магија, ама дали се сеќавате на овој хет-трик на Ривалдо, поради кој влеговме во Лигата на Шампионите
Играчот заради кој почнав да навивам за Барса.

P.S Еве убав натпревар во времето на Гвардиола, Ромарио, Куман, Стоичков и остала багра против најголемите ривали...

а овој натпревар нема никогаш да го заборавам....

a исто и голов тешко дека некој ќе го заборави
А голов?
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ех, кога Роналдињо владееше со Барса и со Европа

 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Ајде кога веќе сите сме носталгични, да постирам и јас видео. Овој тандем верувам дека засекогаш ќе остане мој омилен- Ривалдо и Клајверт.

 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Некако као да го заборавате дечково:


Можеби најуспешниот напаѓач на Барса на сите времиња. Единствениот со 2 титули во ЛШ.

Сега и тој е дел од историјата на Барса.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Едно време и овој играше у Барса :)


И ако земаме вака да постираме видеа за најдобрите играчи што играле за Барса, цел месец нема да ги изредиме сите :)

Ај ако сака некој нека најде и некое видео од Ромарио кога играше за Барса.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom