Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
не ја играме нашата игра ама битно постигнавме гол :smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Ибра звер!!!!!!!!!!! Уживав да го гледам ова полувреме, неверојатни потези, неверојатни дриблинзи, удари...Човеков ја направи играта на Барса уште поатрактивна, онака лежерно поигрувајќи си, вистински фудбал. Уживање без граници.:tv::vozbud:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Одлична игра момци но само 1 гол, ајде во второ очекувам минимум 2 гола во мрежата на Динамо а Ибра....Ибра е ѕвериште.:vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
bb[noone];2962654 напиша:
не ја играме нашата игра ама битно постигнавме гол :smir:
greska si zatoa so vikas deka ne ja igrame nasata igra
so sakas povike od ova iniesta messi ibra xavi site izigraa dobro i site imaa sansi za gol samo ova golmanot na dinamo mnogu se iznabrani
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Некако многу ми се ска Ибра да даде гол!
п.с.
Меси змај!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Супер гол на Меси. Сеа ќе им опадне концентрацијата на Динамо и ќе го јада уште 2-3 гола :D
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
greska si zatoa so vikas deka ne ja igrame nasata igra
so sakas povike od ova iniesta messi ibra xavi site izigraa dobro i site imaa sansi za gol samo ova golmanot na dinamo mnogu se iznabrani
На почеток тапа игравме, многу грешки на Алвес, Меси и Туре, затоа и толку шанси имаа динамо, можеше да биде 5-0 но и можеше да биде и 1-1, во последните 20-25 мин се подобривме и конечно се почуствува што значи да играш со Барса на Ноу Камп :vozbud::helou:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Кога Ибра ќе го скрши малерот и ќе даде гол во Лига на Шампиони??

Теренот е дождлив и лизгав.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
:pos2: Дечки играва ... и во целост утакмицава беше многу интересна за очи ... браво за играта иии само акцијата погледнете ги повторно движењата при вториот погодок... ах како само го здени ... 4 одлични отварања пасови и движења без и со топка... па браво !
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Одлична игра во второ полувреме, браво за педро и уште поголемо :bravo: за асистенцијата на Ибра :zver:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ајде нека ни е честито победата.Супер одиграа момците задоволен сум од Ибра иако не постигна гол супер одигра.Иниеста е стварно :zver: само колку повеќе шанси имаме кога тој е на теренот, но сосема е во право Пеп што го поштедува ќе ни биде потребан цела сезона.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Одлична игра,слаба реализација.Тоа е епилогот од овој натпревар.На почетокот нешто како без мотивација да влегоа или не го сватија сериозно Динамо,после тоа се освестија и падна гол по една слаба реализација на Шовковски.После имавме уште многу шанси ама Меси не се искажа,а и овој ја бранеше утакмицата во својот живот,али тоа е тоа важно победивме после да ги прегазиме и Рубин на Кампот и да си свиркаме после на гостуањата на -10 у Русија и Украина.

П.С На Педро очигледно му лежат украинците 2 утамици 2 гола,секоја чест.Кој кажа дека мора да бараме замена за Анри кога веќе ја имаме:).

П.П.С Бускетс да се опаметува ако не сака да ја грее клупата цела сезона 2 натпревари 2 клучни грешки направи.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде нека ни е честито победата и првото место во групата, изигравме одлично особено во нападот а и во одбраната Пујол и Пиќе беа ѕверки, по страните Дани Алвеш и Абидал газат се пред себе подобар тим од овој нема на планетата..
Нека ни е честито победата и нека ни се множат :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom