Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Одлична игра во средина и напад, одбраната треба да се среди и да се врати "el kapitano" на местото на Чиги. Максвел истотака направи неколку грешки во прво полувреме, Абидал треба да е прва опција за лев бек:helou:

Честито нека ни е убавава победа.

Добро е што започнуваме со петардите, следната против Расинг очекувам ништо друго освен шест комада во нивната мрежа и најдобриот среден ред да започне од првата минута.

Играта во 1 полувреме беше феноменална, во 2 калкулантска со 2-3 шанси за гол. Се на се одлично.

Сепак малце ми е криво за Анри што не постигна гол, ајде со Расинг нека постигне еден хет-рик.:toe:

230
Одлично го изигравме овој натпревар, штета што не дадовме повеќе погодоци :( но нема веза важно трите бода се наши највеќе ми е мило за Ибра што дава погодоци со тоа докажува дека се навикнува на играта на Барса, незнам дали го видовте овој потег на Иниеста но сигурно сте го виделе како ги мина на Переа и на Пабло :vozbud::vozbud:..Нека ни е честито победата и нека ни се множат

10.237
a vidovte li koga Iniesta pocna da trca pokraj aut linijata za da se zagreva kako skandirase publikata Iniiestaa inieestaa iniieestaa.

A isto taka i togas koga Pique potrca so topkata do centarot na terenot i cel stadion go skandirase negovoto ime!!

Член од
Мислења
5.541
4.078
Бојан rnr, мислам дека се е во ред со Туре, Пеп само го одмараше овој натпревар.

Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
5.772
Аууууууууу, каква убедлива победа и каква игра ! Секоја чест ! Мислам дека Реал нема шанси со вас и ова година ! Иако сум навивач на Арсенал, но мора да се признае дека Барса има најдобар состав !

17.959
Ај честито нека ни е победата. Рака на срце не очекував волку убедлив триумф против Атлетико, ама дечкиве веќе ни станаа редовни пациенти за петарди. Ај нека ни се множат победите, следен натпревар со Расинг мислам дека беше и таму се надевам на една петарда:)
Ибра :zver:

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
6.372
Ви реков ке ги напуните они играат отворен фудбал тоа на барса и одговара и дава мн голови иначе следно коло играте во среда или недела по што италанско има во среда дали ке има и шпанско знае ли некој.

6.372
Епа топ пак ке мозе да се фати спортска иначе барса игра во гости со сантандер ако не се лазам така по што сеа дома играше и утре ако сакате да фатите играјте го интер 2 ка од мене