Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
...Тука може да пишувам што јас сакам, а знаеш, постојат и соодветни казни, кој со душа ги чекам за да ги добијам, зошто вака кога ми е дозволен пристапот да фан клубов, нон-стоп ме тера да ви реплицирам...
Лошото е шо за две години ќе имаш право да гласаш на избори :)
Доброто е шо верувам дека ќе се научиш да не одиш оф топик, бидејќи нема потреба од казни.

Сите сме ние една голема фамилија.
Посебно ние кои навиваме за шпански екипи.

Само, вие сте како детето галениче кое ќе повторува трето оделение, а ние сме одликаши - оваа година :) И е сосема нормално да се трпи културен ремет, каков шо сме трпеле и „ние“, навивачи на Барселона.

Чил.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.550
Поени од реакции
14.312
Лошото е шо за две години ќе имаш право да гласаш на избори :)
Доброто е шо верувам дека ќе се научиш да не одиш оф топик, бидејќи нема потреба од казни.

Сите сме ние една голема фамилија.
Посебно ние кои навиваме за шпански екипи.

Само, вие сте како детето галениче кое ќе повторува трето оделение, а ние сме одликаши - оваа година :) И е сосема нормално да се трпи културен ремет, каков шо сме трпеле и „ние“, навивачи на Барселона.

Чил.
Тоа ми беше само еднаш да одам оф топик, во сите мои 12 мислења на темава. А да земеш да гледаш колку фановите на Барса оделе оф-топик, додека јас слободно си дискутирав со некој членови, ќе согледаш дека они мнооогу повеќе од мене имаат пишувано оф-топик.

И да, секоја чест за фамилијата што ја нарекуваш. Некои членови на Барса спомнуваат мајки. :uvo: Со кој памет, и со кој разум тоа се зборува ? :nesvest:

И да, на избори немам намера да гласам, нити за 2 години, нити за 20. :smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Пеп си ја сватил сериозно работата за вечер.

Ќе настапиме со најдобар состав

Иначе еве и нешто друго што одговорил на прашање на новинарите за ланската сезона.

Hard to repeat last season

The Barça manager did not want to speak about a possible extension to his contract, but did confess that it would be almost impossible for the first team to repeat its astounding successes of last season. “That’s very difficult” he said. “You have to remember that the treble was something the club has never done before in its entire history. But there is a better chance we can do it if we are able to concentrate. It is more than probable that we won’t win the treble again”.


Ма не ни треба триплета. Примера е важно да се освои, се друго ќе се игра на среќа и искуство.

П.С 2 титули за 6 дена.:)
 

BrokenWings47

Yesterday
Член од
5 мај 2009
Мислења
150
Поени од реакции
0
Сигурно е тешко да се освојат 9 титули во ЛШ, и 31 во Примера. Каков успех е само тоа. :nesum:
Am normalno deka e Teshko, nie nemame General Franko, a vie so Genereal Franko gi osvoivte prrvite 5 tituli vo Ligata na Shampionite.

Zatoa ke te prasham Kratko i jasno.

od 1990 Statistichki koj e Podobar? Barca ili Real?

Ne me interesira vremeto na General Franko, Benito Musolini i Hitler, Zatoaa sto vo toa vreme znaeme kakva politika se vodese.:smir:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Тиаго мора да игра прв состав страшо играше против Сити какви пасови само даваше, одличен играч е, има голем потенцијал во него тој ваљда ќе биде новиот Чави, вечер одиме кон првиот трофеј сезоната речиси е наш но може да ни направат изненадување пред време не се збори, составот за вечер така некако го замислувам:

- Валдес
- Пиќе
- Пујол
- Дани Алвеш
- Абидал
- Тиаго
- Чави
- Кеита
- Педро
- Ибрахимович
- Анри

Мислам дека не треба да се ризикува со Меси па го ставив резерва иначе мора да се проба Ибра како стартер белким ќе им го закачи првиот гол за Барса против Билбао.:)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Пеп кажа.

Нема никој да седи на клупа. Ова е финале и сака да го освои.

Не верувам дека Тијаго може да игра прва постава вечер. Гудјонсен или Кеита ќе играат на местото на Ињеста.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
AJde da proslavime vecerva....:barca::bakla:

Ocekuvam pobeda so 3 gola razlika ako igraat site prvotimci!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
9.959
Не биле горди на тие титули...пфф па секој навивач на Мадрид само тоа знае да каже - кој има повеќе титули? Како се освоени не е важно нели? Ди Стефано никогаш не требало да заигра за Мадрид, бидејќи бил купен од Барса но...се знаело кој треба да освои титула. Еве еден интересен пример за тоа како биле освоени тие крвави титули со кои некои денеска се гордеат:
1943 Барса и Мадрид играле полуфинале во Copa del Generalisimo. Нормално, првиот натпревар Барса тепале 3-0. После натпреварот во соблекувалната им оди директорот на национална безбедност пратен од Франко и им се заканува и вели "сеуште можете да играте фудбал само поради великодушноста на режимот". После ова Барса морале да изгубат. Играчите протестирале на тој начин што само ги следеле инструкциите на Франко - изгубиле...но тоа го направиле повеќе од очигледно дека е наместено така што изгубиле со 11-1. Голманот на Барса бил доживотно суспендиран од играње фудбал.
И така било дури и неколку години после смртта на Франко. Да ги одземеме тие титули Мадрид сега би се борел за втора позиција по број на титули. Една позитивна работа од сето ова е што Барса поради својата историја, борба, неправди, стана повеќе од клуб. Стана клуб со најмногу фанови во светот. Како што Кројф рекол дека никогаш не би играл во клубот на Франко, така ни јас никогаш не би навивал за таков клуб. Сепак, некои немаат такви принципи очигледно.
Доколку постои некој клуб сличен на Барса што е повеќе од клуб, таков мора да е Атлетик Билбао. Баскијците и Каталонците делеле иста судбина за време на тој режим. Ечебериа последната сезона во Атлетик ја игра за без пари, тоа доволно кажува што им претставува Атлетик на Баскијците. Затоа, ги поканувам вечерва навивачите на Мадрид да гледаат дуел на овие два (повеќе од) клуба и да не се замараат многу со Франковите титули бидејќи историјата се пишува сега. Да бев навивач на Мадрид би се гордеел со поновите титули, старите не би ги спомнувал.:smir:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Тиаго мора да игра прв состав страшо играше против Сити какви пасови само даваше, одличен играч е, има голем потенцијал во него тој ваљда ќе биде новиот Чави, вечер одиме кон првиот трофеј сезоната речиси е наш но може да ни направат изненадување пред време не се збори, составот за вечер така некако го замислувам:

- Валдес
- Пиќе
- Пујол
- Дани Алвеш
- Абидал
- Тиаго
- Чави
- Кеита
- Педро
- Ибрахимович
- Анри

Мислам дека не треба да се ризикува со Меси па го ставив резерва иначе мора да се проба Ибра како стартер белким ќе им го закачи првиот гол за Барса против Билбао.:)
Јас очекувам да игра Меси цел натпревар и против Билбао и против Шахтјор бидејќи после против Хихон ќе паузира нема зошто да го чува Пеп на овие 2 натпревара.
 
P

pepito*

Гостин
Многу сум задоволен од Тиаго(овој ќе биде подобар и од Чави и од Иниеста)
Уффф..какви додавања,какви дриблинзи,би сакал да игра вечерва прва постава со Чави,ама не верувам тоа да се случи :toe:
Значи по тоа што го рече Пеп би требало ова да е првата постава

-----------------Валдес-------------------
---------Пике-------------Пујол-----------
Дани-------------------Абидал/Максвел-
--------------Туре-------------------------
---Чави------------------Гуди/Кеита------
------Меси-------------------------Анри---
---------------Ибра------------------------
Тип 4-1


П.С.Со Чигрински ми изгледа како да е завршена работа!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Тука може да пишувам што јас сакам, а знаеш, постојат и соодветни казни, кој со душа ги чекам за да ги добијам, зошто вака кога ми е дозволен пристапот да фан клубов, нон-стоп ме тера да ви реплицирам, ама џабе е, вие си имате свој став, јас свој став, и до утре да дискутираме нема да пронајдеме заедничко решение. Тоа за мајка ти стварно не ти вредеше, стварно се спушти на најниско ниво. Не мешај во вакви случаеви мајки и шајки, не придонесуваат они ништо за ова. Тука сум јас, и можеше слободно мене тоа да ми го кажеш.
Па слободно пишувај што сакаш, гледаме ние дека те тера, дека тоа е посилно од тебе, ама веќе одговор нема да добиваш, ќе си останеш со прстот во уста.
А за последното болдирано...тебе ти го кажав тоа што го кажав, а не на некој друг, и морав да ја спомнам дотичната затоа што ако кажев нешто директно за тебе знам дека тоа немаше да те допре, пошто ти си вејка на ветрот....а вака...вака гледам дека те допрело.

п.с. Ако сакаш јас можам и да ти се извинам...но ќе треба ти прво тука да им се извиниш на сите фанови на Барса за делот што го пиша во твојот пост, во нашиот фан клуб, делот што јас ти го болдирав, делот што е навреда за секој навивач на Барса а тоа е следното:
вие фановите на Barcelona може само да :pusk:, и да сонувате за постигнатото на Реал Мадрид.
п.п.с. Ај сега биди ми поздравен:helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.550
Поени од реакции
14.312
Е браво, споредуваш клуб со мајка. Оди тогаш играчите и управата на Барса нека ти даваат да цицаш, а мајка ти остај ја за други работи. Ако за вас тоа претставуваше навреда, можеше и ти да возвратиш со иста мера, а не така насилно да возвраќаш. Од кај ме знаеш ти мене, можеби немам мајка. Него ај, извинете сите фанови на Барса за навредите што ви ги праќав, и ова нека биде последниот пост на оваа тема. Ко прво фала ви за сите дискусии што ги водевме, и што ми разјаснивте некои работи, а ко второ најмногу му се заблагодарувам на господинот bobi777 за тоа што ми кажа на кого да му го давам ова :pusk:. Поздрав, и се најдобро.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Манга, не е у ред да се карате по фан клубовите, правете го на пвт, скајп, пп, мсн..ај не масирајте и двајцата ќе ве пријавам, па ќе одмарате..
Во колку е утакмицата ?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Поздрав и до тебе djmanga, и морам да кажам дека стварно ми е жал што си отиде најголемиот пациент кој дремеше во нашиот фан клуб, верувај дека ќе ми недостасуваш како ти така и некој друг и среќно со твојот клуб:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom