Босна и Херцеговина се распаѓа... 2 дел.

N

n/a

Гостин
.i zevsus zloto kreira zlo:smir:
Апсолутно не ме интересира зло или добро...
масакр,геноцид,војна или некоја друга беља,
Босна и Косово има да се делат и тоа ти е тоа.

А за сите кои што со злоба у душата коментираат и навиваат српскиот народ да остане поделен,
добро нека отворат очи и нека си гледаат.
Тука: :)
http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Pages/splash.aspx
Збогом жохари.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Апсолутно не ме интересира зло или добро...
масакр,геноцид,војна или некоја друга беља,
Босна и Косово има да се делат и тоа ти е тоа.

А за сите кои што со злоба у душата коментираат и навиваат српскиот народ да остане поделен,
добро нека отворат очи и нека си гледаат.
Тука: :)
Збогом жохари.
Има едни преди малце повеке от 15 години дето зборуваха исто така,генерали беха,пукаха убиваха,Сребреница уште памти,Вукувар исто памти,еве ги сега истите ставови.Зер не ви стигаше преди,а сакате уште крв на пустиот Балкан?Хората се чудат как да си купат леб и как да платат сметката за струja, а вие подолжувате со вашите апетити и желби.Срам!Треба МИР на този пуст Балкан!
 
S

smart ass

Гостин
Апсолутно не ме интересира зло или добро...
масакр,геноцид,војна или некоја друга беља,
Босна и Косово има да се делат и тоа ти е тоа.

А за сите кои што со злоба у душата коментираат и навиваат српскиот народ да остане поделен,
добро нека отворат очи и нека си гледаат.
Тука: :)
http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Pages/splash.aspx
Збогом жохари.

zevsus ne sum protiv nikoja drzava no me zagrizuva ova bidejki vo toj slucaj vojna e neizbezna,ako e ubavo da ubivas....:jaj:
 
N

n/a

Гостин
Има едни преди малце повеке от 15 години дето зборуваха исто така,генерали беха,пукаха убиваха,Сребреница уште памти,Вукувар исто памти,еве ги сега истите ставови.Зер не ви стигаше преди,а сакате уште крв на пустиот Балкан?Хората се чудат как да си купат леб и как да платат сметката за струja, а вие подолжувате со вашите апетити и желби.Срам!
Фино. :)
Ќе има и после 15 год.
И после 30.
И после 50.
И после 100.

И јас гарантирам дека сите,ама сите што ги знам до еден се спремни да ги одложат сите планови,целата своја работа,да се прежалат самите себе и да ги исправат грешките на Милошевиќ.
Само џабе и ја објаснуем на издркотина од човек ко тебе.
Немаш ти крв за да разбереш што ти зборам,FMI.
У секоја војна бугарот влегуе со цел да приграби нешто и уште од старт размишља како ќе се оправдуе и плаче кога на крајот од целата свињарија ќе биде заробен.
И сакал да признаам или не,
едини кои што се спремни да одиграат со исто темпо,
на балканов се само албанците.
:toe:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Фино. :)
Ќе има и после 15 год.
И после 30.
И после 50.
И после 100.

И јас гарантирам дека сите,ама сите што ги знам до еден се спремни да ги одложат сите планови,целата своја работа,да се прежалат самите себе и да ги исправат грешките на Милошевиќ.
Само џабе и ја објаснуем на издркотина од човек ко тебе.
Немаш ти крв за да разбереш што ти зборам,FMI.
У секоја војна бугарот влегуе со цел да приграби нешто и уште од старт размишља како ќе се оправдуе и плаче кога на крајот од целата свињарија ќе биде заробен.
И сакал да признаам или не,
едини кои што се спремни да одиграат со исто темпо,
на балканов се само албанците.
:toe:
Да да ,много хора сакат да поправат направеното от Милошевич,да не речам милиони,но има една група,които сакат да вратат времената на крвав Балкан,но този пат,коjто го врне,треба да биде сигурен во едно-дека ке загуби и то много ке загуби.Не сме 20 век , а веке 21. Остаj нас клетите бугари,гледаj тебе велики брате србино.
 
S

smart ass

Гостин
golemite sili nema d dozvolat raspad na bosna...srbite veruvaat deka toa e kompenzacija-neka se setat na 400 milijardi evra koi ojdoa u kosovo.
 
N

n/a

Гостин
Да да ,много хора сакат да поправат направеното от Милошевич,да не речам милиони,но има една група,които сакат да вратат времената на крвав Балкан,но този пат,коjто го врне,треба да биде сигурен во едно-дека ке загуби и то много ке загуби.Не сме 20 век , а веке 21. Остаj нас клетите бугари,гледаj тебе велики брате србино.
Не си ми брат но душман,
и немаш ти крв за да разбереш што ти зборам.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Не си ми брат но душман,
и немаш ти крв за да разбереш што ти зборам.
Расизма и желбата ти за крв са ти прочути веке на цел Балкан,не само на форум,аjде гит.
 
N

n/a

Гостин
Расизма и желбата ти за крв са ти прочути веке на цел Балкан,не само на форум,аjде гит.
"Fmi??? сте се заинтересирале ли вие таму во Бугарија, од каде ви е бе тој ген да немате мерка кога ќе почнете да давите...немате бе чувство кога некој не сака да ве слуша...па да престанете..."

Како бе да те замолам еднашка...
ама само еднашка да ми искочиш пред очи и да пробаш барем 10% да бидеш настојчив и досаден ко на форум?
Да видиш кое `добро` ќе те најде.

п.с.
"ФОРИН АФЕАРС"

Можна војна во БиХ

Босна и Херцеговина, првпат по Дејтонскиот договот со кој е завршена војната во земјата пред 14 години, се наоѓа пред колапс, а нејзиното население повторно зборува за можна војна, пишува американскиот магазин Форин афеарс". Магазинот наведува дека БиХ по војната, по глава на жител, добила неспоредливо повеќе помош отколку Германија и Јапонија по Втората сцетска војна, но оти тоа не вродило со плод. Дејтон ја заврши војната, но не донесе мир", наведува магазинот.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Абе Зевсусе бе... камо да беше вака загреан за обединување на поделниот Македонски народ...
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
И сакал да признаам или не,
едини кои што се спремни да одиграат со исто темпо,
на балканов се само албанците.
:toe:

Како да бидат?? Сеуште тврдиш дека Косово е српско, како сакаш да играме на било каква карта :)

Факт е дека во 15тиот век албанци се бореле во редовите на Цар Лазар,и самиот го знаеш тоа. Историјата тоа го знае, јас го знам, ти го знаеш. Вие србите шала на страна се сакате да е ваше. Не верувам дека воопшто ќе придобиете нешто со таква тактика, само ќе изгубите повеќе. Но, вие си знаете.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Факт е дека во 15тиот век албанци се бореле во редовите на Цар Лазар,и самиот го знаеш тоа. Историјата тоа го знае, јас го знам, ти го знаеш. Вие србите шала на страна се сакате да е ваше. Не верувам дека воопшто ќе придобиете нешто со таква тактика, само ќе изгубите повеќе. Но, вие си знаете.
:pos2::pos2::pos2:



1455: Turkish cadastral tax census

13,000 Serb dwellings present in all 480 villages and towns
75 Vlach dwellings in 34 villages
46 Albanian dwellings in 23 villages

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Kosovo :smir:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Со demografik kart ќе ни докажуеле батециве дека имало села појче Србски отколку Арбански во Косово.
И сега рецимо Википедија си игра кур ташак во тој поглед и сега пример видиго овоа

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographic_history_of_Macedonia#Serbian_propaganda

Ај бе коа се курчите толку многу со тие тефтерите кои никад и не сте ги погледнале, дајте оригинал фотки, потрудетесе и донесете нешто.
И јас имам турски тефтери, ама не пишуе тоа што го пишуе по србските-турски тефтери..

Немојте вака, со интернет историја ќе докажуете дека Косово е Србско, оставете Википедија и Страмфорд форуми...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom