Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Ќе го спомнам пак калчополито ако италија изгуби едно место во Лш тогаш дефинитивно преселбата на Јуве во втора лига е пресудно.Ослабе целата лига со тоа така коа играа екипи како Лацио и Фиорентина у Лш се виде шо направија.
hahah abe stvarno te komedii, p fiorentina e klasa nad vas be, da ne vi sudiite u italija vie nema da igrate u 2liga, a u pravo si sse vide so naprae fioretnina u CL, aso naprae, ili da recam ne napre juventus, ne tuku pisuvajte gluposti, a ne mu se sekiraj ne ste zagrozeni vie, i onaka ne zavrsuvate 4ti
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
hahah abe stvarno te komedii, p fiorentina e klasa nad vas be, da ne vi sudiite u italija vie nema da igrate u 2liga, a u pravo si sse vide so naprae fioretnina u CL, aso naprae, ili da recam ne napre juventus, ne tuku pisuvajte gluposti, a ne mu se sekiraj ne ste zagrozeni vie, i onaka ne zavrsuvate 4ti
Ти сигурен си во ова што го пишуваш или онака... ако сте класа над нас тогаш зошто не сте пред нас на табелата во Сериа А ??
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Ти сигурен си во ова што го пишуваш или онака... ако сте класа над нас тогаш зошто не сте пред нас на табелата во Сериа А ??
vaka do utre sabalje, vie zaso ne pominavte u knock out fazata u liga na sampioni, a ke ti kazam zaso ne sme pred vas, ne e nekoja tajna, zaso ve pomagaat sudii,
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
vaka do utre sabalje, vie zaso ne pominavte u knock out fazata u liga na sampioni, a ke ti kazam zaso ne sme pred vas, ne e nekoja tajna, zaso ve pomagaat sudii,
Ах брее ... последните 2 натпревара ни поништуваат чисти голови демек офсајд биле, ако мислиш на такво помагање во право си.
П.С колку заврши Фиорентина - Јувентус пред некој ден? :smir:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
vaka do utre sabalje, vie zaso ne pominavte u knock out fazata u liga na sampioni, a ke ti kazam zaso ne sme pred vas, ne e nekoja tajna, zaso ve pomagaat sudii,
Ако си сериозен за ова што го пиша, можам само да упатам јавна молба до судиите: Ве молам не ни помагајте веќе!
Од што ни помагаат, имаме 10 бода помалку од заслуженото и преку 10 поништени чисти голови сезонава.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Да бе , први ке бевте =)

Ко на Берлускони весницине секоја година :) Се Милан први се *кад би било да би било* :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Да бе , први ке бевте =)

Ко на Берлускони весницине секоја година :) Се Милан први се *кад би било да би било* :)
Не први, ама четврти сигурно. Сума сумарум според мои пресметки на поклонето-одземено на Јувентус мањак сме 10 тина бодови. Овој муабет веќе го правев на темава и реков ДА Џенова беше оштетена со Јуве за 1 бод со пеналот на 20 метри. Тогаш сите тука коментираа како Јуве добил судиска помош. Во ред, ама кај беа сите тие да кажат дека на Јуве му беа одземени два бода во Џенова кога постигна 4 гола а натпреварот заврши 2-2? Кај беа сите тие да кажат дека Јуве беше оштетен со Палермо каде му беше поништен чист гол? Има уште многу вакви примери ама ме мрзи сега да барам спорни ситуации и да зборам на таа тема.

П.С. Немајте гајле, не го оспорувам тоа што Интер, Рома и Милан се пред нас, го оспорувам тоа што Јуве се 5ти наместо да се комотно на 4 место со можно замешување во борбата за 3 или 2 до крајот.
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Ах брее ... последните 2 натпревара ни поништуваат чисти голови демек офсајд биле, ако мислиш на такво помагање во право си.
П.С колку заврши Фиорентина - Јувентус пред некој ден? :smir:
pa nemoj za toa da pocnam, dva citi penali ne svirna, za fiorentina, kielini so raka do polovin ja nosese, a za startot nad keirson ne praam muabet, samo sreka kielini so go fati za vrat inace ako mu vlezees maninger so majgeri, ke mu eb*se vek
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
pa nemoj za toa da pocnam, dva citi penali ne svirna, za fiorentina, kielini so raka do polovin ja nosese, a za startot nad keirson ne praam muabet, samo sreka kielini so go fati za vrat inace ako mu vlezees maninger so majgeri, ke mu eb*se vek
Какви 2 несвирнати пенали молим те :tapp: Туку не ми одговори колку завршивме?
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
hahah abe stvarno te komedii, p fiorentina e klasa nad vas be, da ne vi sudiite u italija vie nema da igrate u 2liga, a u pravo si sse vide so naprae fioretnina u CL, aso naprae, ili da recam ne napre juventus, ne tuku pisuvajte gluposti, a ne mu se sekiraj ne ste zagrozeni vie, i onaka ne zavrsuvate 4ti
класа погоре зошто ја мина фазата по групи во ЛШ?! се виде минатата недела кој е класа погоре да те потсетам----1-2 на артемио франки----чиао
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
pa nemoj za toa da pocnam, dva citi penali ne svirna, za fiorentina, kielini so raka do polovin ja nosese, a za startot nad keirson ne praam muabet, samo sreka kielini so go fati za vrat inace ako mu vlezees maninger so majgeri, ke mu eb*se vek
Ајде бе само на јуве му помагаат судиите,и после калчополи јуве најмногу му помагаат судиите ,па што сме ние господ,а голот по кој го постигна Маркиони,кога двајца играчи беа у офсајд и може да влијаат на играа ако Маркиони проиграше и затоа требаше да свирне судијата,а играта на рака од еден од играчите на Фиорентина во свој 16-ник?преку к*р више само на јуве му помагаат судиите
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Навивачи на Фиорентина зборуваат за класи :tv:

одете бе вратете се во Хуманизам и Ренесанса , фудбал и Фиренца се совпаѓаат како Сланина и Еурокрем ...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Италија сериозно ризикува да загуби место во Лигата на Шампионите за сезоната 2011/2012. Предноста во однос на Германија е минимална, нешто помалку од два бода а многу значајни се бонус бодовите што се добиваат за пласман во четврт и полу финале од Лигата на Шампионите и Лига Европа.

Како што стојат работите Италија има уште три претстаника, Интер, Милан и Јувентус, додека пак Германците имаат пет претставника, Баерн, Штутгарт, Вердер, Волфзбург и Хамбургер.

Ако ниту еден клуб од Италија не продолжи понатаму, големи се шансите Серија А да дава само три претстаника во ЛШ.
Работите си идат на своето место, ако ги оспорувате моите ставови дека бундесот е подобар тогаш самата листа на УЕФА говори, и ако се случи тоа ќе биде сосема заслужено. Потоа ќе видите во каква позиција сме биле ние досега, секоја година да ја стартуваме во минус и пак да ве поминиме на табелата.

Ревизија:

ЛШ: Италија...2/4, Германија 2/3...
УЕФА: Италија...1/4, Германија 3/4...

Ланските и годинешните бројки сами говорат за нашата теза.:helou:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Боби[Мкд];3383479 напиша:
Работите си идат на своето место, ако ги оспорувате моите ставови дека бундесот е подобар тогаш самата листа на УЕФА говори, и ако се случи тоа ќе биде сосема заслужено. Потоа ќе видите во каква позиција сме биле ние досега, секоја година да ја стартуваме во минус и пак да ве поминиме на табелата.

Ревизија:

ЛШ: Италија...2/4, Германија 2/3...
УЕФА: Италија...1/4, Германија 3/4...

Ланските и годинешните бројки сами говорат за нашата теза.:helou:
Ај просветли ме од каде тоа Германија 2/3 во ЛШ ? или и Штудгарт го рачунаш како четвртфиналист :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom