Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Syn.
Кога ке освоите ЛШ бе? Зошто го зедовте овој Мурињо, само на клупа ке стои и ке гледа местенки а? Зошто не се радува толку како што се радуваше на победите на Челзи ... зошто не се радува сега на вашите местенки ? Ех, што кејф ке ми биде да ве фатат на дело...

Го памтам твојот пост во својот фан клуб, рече дека ако не го победиме Динамо реално би било да си отпаднете а? И јас те подржувам околу ова, нема шанси да победите таму и не се надевајте да влезете бидејки у ЛИГА НА ШАМПИОНИ потешко се мести, ова не е СЕРИА А, ама и со МЕСТЕНКИ КЕ ВИ ГО ЗЕМИМЕ СКУДЕТО И ОВАА ГОДИНА.
:zver:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Додека постои Милан ќе постои и Серија А. Така да Серија А ќе биде вечна. :)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Syn.
Кога ке освоите ЛШ бе? Зошто го зедовте овој Мурињо, само на клупа ке стои и ке гледа местенки а? Зошто не се радува толку како што се радуваше на победите на Челзи ... зошто не се радува сега на вашите местенки ? Ех, што кејф ке ми биде да ве фатат на дело...

Го памтам твојот пост во својот фан клуб, рече дека ако не го победиме Динамо реално би било да си отпаднете а? И јас те подржувам околу ова, нема шанси да победите таму и не се надевајте да влезете бидејки у ЛИГА НА ШАМПИОНИ потешко се мести, ова не е СЕРИА А, ама и со МЕСТЕНКИ КЕ ВИ ГО ЗЕМИМЕ СКУДЕТО И ОВАА ГОДИНА.
Богами, ко ќе стам прст на глава, и ко ќе ми текне кој ти е брат, всушност и не сум многу изненаден од ова... извини вака.

Глупост до глупост.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Богами, ко ќе стам прст на глава, и ко ќе ми текне кој ти е брат, всушност и не сум многу изненаден од ова... извини вака.

Глупост до глупост.
Добро сега ај кажи зошто го навреди???:toe: Ако не ти се допаѓа негов став или мислење, или пробај да го докажеш спротивното, или ич не почнувај да пишуваш со цел да навредиш некого. Еве ќе ти кажам искрено и јас мислам дека зад сето ова стои некој од Интер(можеби грешам фала Богу), ај сега и мене ли ќе ми кажеш дека глуп сум како брат ми или како татко ми???? Не личи!!!:nesum:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Добро сега ај кажи зошто го навреди???:toe: Ако не ти се допаѓа негов став или мислење, или пробај да го докажеш спротивното, или ич не почнувај да пишуваш со цел да навредиш некого. Еве ќе ти кажам искрено и јас мислам дека зад сето ова стои некој од Интер(можеби грешам фала Богу), ај сега и мене ли ќе ми кажеш дека глуп сум како брат ми или како татко ми???? Не личи!!!:nesum:
Pa pisuva gluposti demek sme mestele vo italija a ne mozeme vo ls haha so sakas da mu pise vo pravo e,inace dosta za inter be samo niv gi krivite,pa dobro razbiram koa nema da vidis 5 godini 1 mesto taka e krivi se inter fala bogu:toe:
 

DVX

Член од
22 мај 2009
Мислења
85
Поени од реакции
5
Интеристи заборавате на фактот дека во тек е процес против Интер во кој се обвинува Масимо Морати за прислушкување на телефони на фудбалски работници ширум Италија? Заборавате на фактот дека токму од тој Масимо Морати се земени телефонските разговори на Лучијано Моџи и сите останати што беа вклучени во Калчополи? Зашто Интер не го казнија? Пааааааааааааааа може си ги прикрил човекот своите dirty stuff, а го предал тоа што му одговара. :) Нормално е цела Италија да е свртена против вас. Се претворивте во тоа што најмногу го мразевте/мразевме пред да успеете да го испратите во Серија Б.

ПС: Ова не се измислици, ги пишуваше работиве во Кориере дело Спорт (или Газета дело Спорт, не сум сигурен не ме држете за збор). Пред некој ден на сослушување беше повикан Бобо Виери, кој исто бил меѓу прислушкуваните.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Pa pisuva gluposti demek sme mestele vo italija a ne mozeme vo ls haha so sakas da mu pise vo pravo e,inace dosta za inter be samo niv gi krivite,pa dobro razbiram koa nema da vidis 5 godini 1 mesto taka e krivi se inter fala bogu:toe:
Значи според тебе секој човек што смета дека Интер не се цвеќиња за мирисање се окарактеризирува како "глуп"? И за овој пост што си го напишал според тебе треба да ти кажам дека ГЛУП е преблаг збор што можам да ти го кажам зашто потполно не се согласувам со него!!! Ова е тема за Серја А и кога ќе ти тепа тимот слободно пиши си и израдувај си се, а за тоа кој е глуп а кој не е уште не сум сретнал тема:tapp:

П.С. Некако многу докази се вртат против Интер у последно време дали навистина е крив или некако нагло сите почнаа да го мразат:nesum:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.395
Поени од реакции
6.514
Интеристи заборавате на фактот дека во тек е процес против Интер во кој се обвинува Масимо Морати за прислушкување на телефони на фудбалски работници ширум Италија? Заборавате на фактот дека токму од тој Масимо Морати се земени телефонските разговори на Лучијано Моџи и сите останати што беа вклучени во Калчополи? Зашто Интер не го казнија? Пааааааааааааааа може си ги прикрил човекот своите dirty stuff, а го предал тоа што му одговара. :) Нормално е цела Италија да е свртена против вас. Се претворивте во тоа што најмногу го мразевте/мразевме пред да успеете да го испратите во Серија Б.

ПС: Ова не се измислици, ги пишуваше работиве во Кориере дело Спорт (или Газета дело Спорт, не сум сигурен не ме држете за збор). Пред некој ден на сослушување беше повикан Бобо Виери, кој исто бил меѓу прислушкуваните.
и сеа ти што очекуваш од процесот?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Добро сега ај кажи зошто го навреди???:toe: Ако не ти се допаѓа негов став или мислење, или пробај да го докажеш спротивното, или ич не почнувај да пишуваш со цел да навредиш некого. Еве ќе ти кажам искрено и јас мислам дека зад сето ова стои некој од Интер(можеби грешам фала Богу), ај сега и мене ли ќе ми кажеш дека глуп сум како брат ми или како татко ми???? Не личи!!!:nesum:
Спротивниот став на зокиарсенал е докажан во Италија на суд, нема што друго да се докажува. Размисли малку.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Само правда. Вистинска правда, без прикривање на докази.
Околу казнувањето на клубовите правдата е задоволена, што се однесува до прислушкувањето, единствен казнет може да биде Масимо Морати, а не клубот Интер.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.395
Поени од реакции
6.514
Само правда. Вистинска правда, без прикривање на докази.
и што правда ке биде тоа? интер во серија б и последните 3 скудета да им се дадат на јувентус?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom