Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
За тоа што имаше докази го осудија. Ако имаа и за другите докази, и за тие ќе ги осудеа, ама најверојатно немаа, и се додека не го докажат спротивното, Јуве е невин.

А аналогно на вториот болд, еве да се одземиат Скудетата на Јуве освоени под водство на Моџи 29-7=22. Ама пак 22 е поголемо од 17, и аналогно на тоа Јуве пак испаѓа дека е најтрофеен.:toe:
Jaс стриктно Моџи го спомнав, иначе Ањели фамилијата е тука со декади, пример, во далечните 60ти Јувентус освоија титула во директен дуел со Интер кои го добија 9-1 а Интер настапиле со својот примавера тим .
Мечот беше преигран зашто претходно, кога играле двата најаки состави во Торино, Интер воделе со 0-2 и фановите на Јувентус во вториот дел влегле на терен и го прекинале истиот . Федерацијата носи разумна одлука за службена победа на Интер по што по реакција на фамилијата Ањели која имала огромно влијание врз ИФФ истата ја променува својата одлука и вели мечот ке се игра повторно од почеток .
Па сеа колку и да си субјективен, знаеш дека тука нешто не чини . :wink:
Или ке се лажеме и Моџи Се што правеше беше надвор од очите на Ањели . . . :toe:
Чудно како по неговата смрт Јуве испадна во Серија Б поради местење, нормално, уз докази и факти . :wink:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Тој тим го има приматот ,,најтрофеен'', што е многу поразлично најдобар, што од друга страна е релативна работа. Треба да научиш да правиш разлика помеѓу тие две работи. Исто така не заборавај дека тој тим е синоним за местење и криминал во фудбалот насекаде низ светот. За сето друго што сакам да ти го кажам, го кажа Син, т.е. џабе да трошам време за да ти објаснувам за нешто што е веќе кажано.
Моја грешка, сакав да кажам најуспешен. За најдобар, ќе видиме на крај од сезона кој е најдобар... рано е уште сега да прогласуваме најдобри за годинава, како што вие направивте после неколку месеци од сезоната. Ако сакаше да кажеш дека Интер е подобар од Јуве моментално, ќе почекаме до август.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
ах бре шинтер шинтер не наместивте нас ??? ама ке дојт време и вас да ве осудат и да не ви барам за сезоната 1929/30 каде што шинтер беше пред банкрот па некој се дрзна да ви поможи а и за јуве сите касети во корис на јуве се изгорени трета работа морати ги поткупи и на ибра (носкович) и на виеира да одат во шинтер ај не замарајте дека ние сме местеле и морати има испратено полиција без налог во домот на канаваро демек за некој трансвери ( но наравно не е ништо најдено) ај ај се ближи времето кога ке си го кркате !!!! и ај немат шо да се дискутират со вас вие имате мал процент интелегенција хахах ај :salut:
Опасен си ко безопасна...

Дај се од себе паметен пост да пишеш,,, ко на пример нешто во контест на темава...

Еве ко за пример постирај ја сегашната табела во серија А,,, :helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Тој тим го има приматот ,,најтрофеен'', што е многу поразлично најдобар, што од друга страна е релативна работа. Треба да научиш да правиш разлика помеѓу тие две работи. Исто така не заборавај дека тој тим е синоним за местење и криминал во фудбалот насекаде низ светот. За сето друго што сакам да ти го кажам, го кажа Син, т.е. џабе да трошам време за да ти објаснувам за нешто што е веќе кажано.
Значи според твојата логика, Новезе кој има 1 титула во Сериа А (освоена на зелена маса), е подобар од Интер, ако Интер има 17 титули?
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Колко и да објаснуваш се е џабе за фан на ШИНТЕР :toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Во 1922 година Интер беа во групата Б од Серија А и дојде во последно место по подигање на само 11 поени во сезоната. На последно место тим од секоја група требаше да биде автоматски relegated. Вториот последно место тимови беа ставени во пред-испаѓање "спасение" турнир. Интер и La Gazzetta dello Sport's уредник (Коломбо) петиција на FIGC Интер да им се овозможи да учествуваат во Серија А следната година како година во Серија Б би биле штетни финансиски. На FIGC спаси Интер неколку недели пред почетокот на сезоната почнувајќи од овозможувајќи им да остане во Серија А во 1923 година.
ах лелел и после јиве местел:!:mad::mad::mad::mad:: да им го е*** м***** на овие шинтер
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
КикоМЦ ја би се срамел со овакви ко-форумџии да пишувам на ист фан клуб :pos2::pos2::pos2:


Ова му доаѓа ко цирко БТР да глеам пред да си легнам ебате ...:tv::tv::uvo::uvo::uvo:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Не е исто... Јас секако сум лепотан, можеби скапата кошула ме праи лепотан, можеби суачот на раката, али сепак сум. И да ги извадам, пак ќе бидам најубав у маало, без разлика дали на типката и се свиѓам или не. На крај краева, типката губи, не ја. :)
Пак не го долови моментот бе :)
Ке бидеш најубавиот според тебе, остатокот ке те глеа го '' зашто си ме мајко родила ", '' пи*ка све раѓа, земја све голта '' или '' турни ме да кинисам '' односно, никаква корист од нарцизмот кој btw у некои земји се лечи на психијатар колку да ја долови грдата реалност .

п.с. Не е ова лично еј :), ok дечко си . :)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Опасен си ко безопасна...

Дај се од себе паметен пост да пишеш,,, ко на пример нешто во контест на темава...

Еве ко за пример постирај ја сегашната табела во серија А,,, :helou:
Друже табелата треба да се постира на крајот на сезоната па после да се дискутира кој бил најдобар ... отидовте на +7 и се понашате како да сте освоиле ЛШ .. стрпи се до април/мај,па после ќе дискутираме официјално за целата сезона :smir:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Друже табелата треба да се постира на крајот на сезоната па после да се дискутира кој бил најдобар ... отидовте на +7 и се понашате како да сте освоиле ЛШ .. стрпи се до април/мај,па после ќе дискутираме официјално за целата сезона :smir:

Ај ако не клуч до април/мај а ?

Шо ако сме ги тепале милан 0-4 .... може ке не тепаат на реваншот , па да не јадеме гомна за џабе ?

:helou::helou:
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Ај ако не клуч до април/мај а ?

Шо ако сме ги тепале милан 0-4 .... може ке не тепаат на реваншот , па да не јадеме гомна за џабе ?

:helou::helou:

Шо ми мешаш Милан е друга приказна ак сакате тепајте го и 0-10 :helou:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ај ако не клуч до април/мај а ?

Шо ако сме ги тепале милан 0-4 .... може ке не тепаат на реваншот , па да не јадеме гомна за џабе ?

:helou::helou:
Грешка ме разбра изгледа ... не реков да не се дискутира за досегашните случувања туку зборот ми беше да се води нормална дискусија.Јас како што гледам темата ја прекрстивте во "Минатото на Интер и Јувентус" :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Значи според твојата логика, Новезе кој има 1 титула во Сериа А (освоена на зелена маса), е подобар од Интер, ако Интер има 17 титули?
Па моментално ако Новезе се 7 бода пред Интер, да :), aко Новезе лани освоиле титула со плус 10 од Интер, да, ако Новезе ги тепале Интер на нивни терен 0-4, да, моментално се подобри .
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Пак не го долови моментот бе :)
Ке бидеш најубавиот според тебе, остатокот ке те глеа го '' зашто си ме мајко родила ", '' пи*ка све раѓа, земја све голта '' или '' турни ме да кинисам '' односно, никаква корист од нарцизмот кој btw у некои земји се лечи на психијатар колку да ја долови грдата реалност .

п.с. Не е ова лично еј :), ok дечко си . :)
Хах, малце и да се посмеам од дебатава... :pos:

Кој е остатокот? Баш ме интересира. Зашто чим сум толку за нигде, кога ќе прашаат, кој е најубав дечко у маало, сите моето име го кажуваат, и покрај тоа што викаат дека не сум бил многу верен у врски, сум изневеруал енд стаф...? Кога ќе видат како што треба, ќе сватат дека стварно ја сум најубав, без разлика на неверството. Сепак, јас сум врвот у маалото, сите сум ги прошол... сите сакаат да бидат ко мене...

:pos: Закон. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Грешка ме разбра изгледа ... не реков да не се дискутира за досегашните случувања туку зборот ми беше да се води нормална дискусија.Јас како што гледам темата ја прекрстивте во "Минатото на Интер и Јувентус" :toe:

Брат , значи прво ... први сме на табела така ? имаме право да си се надеваме на шампионска титула така ? 7бода не се малце така ?


ОДеднаш се убацува навивач на милан кој од ракав вади *АМА ЛИГА НА ШАМПИОНИ НЕМАТЕ* и навивач на јуве кој вика *ВИЕ ГО НАМЕСТИВТЕ ЈУВЕ ДА ОДИ ВО СЕРИЈА Б , СЕ СЕ ВРАЌА СЕ СЕ ПЛАЌА*

Жити мајка .... ја на овие перма бан би им дал од форумов бе ....и нормално ке се рчнат после сите со аргументи/факти/Јуве Балкан(не) :pop::pop:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom