Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
ОМГ, цела 2ра постава ја одбра за реалицирање. Кај го виде Молинаро во прв состав, освен тој со Сиена и кој беше повлечен? Тиаго вчера влезе човекот изигра супер али направи најголема грешка при изфрлањето на топката.

Диего, како што кажа Кико пред некој пост освен со Наполи на сите други мечеви кој е бил 100% фит изигра супер.

Поулсен, што имаш да му кажеш на него? Човекот е измислен за на клупа (како втор избор) знам дека неможе со Сисоко и Мело али за резерва подобра нема.

Гросо, кога игра игра, кога не не. Неможе да си ја задрже формата, ама сепак благодарение на неговите центаршутеви Јуве успева да дојде до опасност, знам дека не треба вака да игра топло-ладно али кога немаме квалитетен бек, то је. А пак во некои случаи супер игра, ама неможе да ја задржи формата.

Јакинта- е џокер, и секој натпревар постигнува гол, имаш нешто против тоа, или те мачи и се нервираш дека секогаш кога игра е во листата на стрелците ?
Сакаш да ја болдирам клупата на Интер со клупата на Јуве и да споредиме?

Разликата е што доколку се повреди некој првотимец од Интер има соодветна замена,,,за разлика од јуве каде што мора некој кој не е многу импресивен да игра прв тим.

Праам компарација..за да видите една причина зашто Интер им бега на јуве за 7 бода.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Јакинта- е џокер, и секој натпревар постигнува гол, имаш нешто против тоа, или те мачи и се нервираш дека секогаш кога игра е во листата на стрелците ?

Ќути нас Нападот ни смрди :tv::tv::tv::tv::tv:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Сакаш да ја болдирам клупата на Интер со клупата на Јуве и да споредиме?

Разликата е што доколку се повреди некој првотимец од Интер има соодветна замена,,,за разлика од јуве каде што мора некој кој не е многу импресивен да игра прв тим.

Праам компарација..за да видите една причина зашто Интер им бега на јуве за 7 бода.
Спореди слободно, ама како ке споредаш зависи од тебе, дали сегашната форма или целата форма на тој играч во Историјата, бидејки од фан на Интер можеш и чуда да очекуваш. :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
тогаш бразилецот не ни може да се стави во иста реченица со чехот .
Недвед е играч кој е незаменлив, Недвед е легенда и не постои замена за него. Тука нема никакви дилеми. Но, разликата меѓу евентуалното барање на замени за Ибрахимович и Недвед е сосема различна. Ибра е во најдобрите фудбалски години, додека пак Недвед е играч кој наполни 37 години, се пензионира, и со оглед на годините, факт е дека не може да го дава за клубот она што го даваше кога ја доби Златната Топка.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Италијаните велат, еднаш крадец засекогаш крадец, општо прифатено во целиот свет, сваќаш дека никој веќе не ви симнува капа за трофејното минато како што истото го правеа пред Калчополи, се фрли сомнеж и црна дамка од која нема бегање.
Сега вие што се обидувате да го промените тој став е ваш проблем, фанови сте на тимот и ве сваќам, али јебига, отвори неккогаш goal.com пример, и глеј како некој од Англија ке искоментира дека калчото е дувло на мафијаши, местачи и остало, погоди од кого ја има добиено таа слика .
Не се обидуваме да промениме ништо, факт е дека сме најтрофеен и најуспешен тим во Италија, без разлика што ни зедоа 2 титули... факт е дека и покрај таа црна дамка, уште сме над вас... ви се допаѓало тоа вас или не...
Јубентус де, тие го имаат приматот на второлигаши, т.е. сите го имаат тој примат освен Интер. За какво минато зборуваш не ми е јасно? Како поминува Моџи во затвор или што...
Да, токму тој тим го има и приматот најдобар тим во Италија, примат за кој Интер треба уште долго да јаде за да го има. :smir:

Браво за вас иначе, успех е да немаш играно во Серија Б...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Недвед е играч кој е незаменлив, Недвед е легенда и не постои замена за него. Тука нема никакви дилеми. Но, разликата меѓу евентуалното барање на замени за Ибрахимович и Недвед е сосема различна. Ибра е во најдобрите фудбалски години, додека пак Недвед е играч кој наполни 37 години, се пензионира, и со оглед на годините, факт е дека не може да го дава за клубот она што го даваше кога ја доби Златната Топка.
Да де Кико, тоа е муабетот, Недвед е незаменлив и Ибра е незаменлив затоа е и глупо да се споредува со Ето .
Ибра беше лидерот во екипата, оној кој го имаше главниот збор, така Мур ја постави целата игра, Ибра, Ибра, Ибра, а оваа година приказната е друга, имаш тим, цела екипа, а не само еден играч кој во случај да се повреди и тимот да биде десеткуван .
Денес Интер е таков, не се во состојба да стравуваат за повреди, ене Милито во периодот кога не играше Интер славеше 0-5 со Џенова, Снајдер кога не игра се отстваруваат рутинирани победи и тоа е тоа, 11 играчи се запишани во листа на стрелци што е доволен показател за начинот на кој оваа сезона се игра .

Имам неколку поста пред сезона во кои викам, доколку Ето + Милито ја надминат бројката на голови од ланскиот тандем на Интер тогаш дупката наречена Ибра е успешно пополнета, како тргнало, не само што ке ја стигнат таа бројка, и бајаги ке ја надминат .
Не се обидуваме да промениме ништо, факт е дека сме најтрофеен и најуспешен тим во Италија, без разлика што ни зедоа 2 титули... факт е дека и покрај таа црна дамка, уште сме над вас... ви се допаѓало тоа вас или не...
Па таа црна дамка за која говориш фрли сомнеж и за тие титули со кои ти велиш дека Јуве се најтрофејните во Италија .
Ко некој осуден за корупција да ми се фали колку заработил во својот живот, исто е капираш ? Тој момент сакам да ти го доловам али очигледно не ме свати, затоа постои оноа за кое ти говорев погоре, универзално животно правило, еднаш крадец, засекогаш крадец . . . ти се допаѓало тоа или не . . . :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Па таа црна дамка за која говориш фрли сомнеж и за тие титули со кои ти велиш дека Јуве се најтрофејните во Италија .
Ко некој осуден за корупција да ми се фали колку заработил во својот живот, исто е капираш ? Тој момент сакам да ти го доловам али очигледно не ме свати, затоа постои оноа за кое ти говорев погоре, универзално животно правило, еднаш крадец, засекогаш крадец . . . ти се допаѓало тоа или не . . . :)
Универзално животно правило е и она, човекот е невин, се додека не се докаже спротивното, така да ако имаат докази нека ги покажат, а се дотогаш Јуве е најтрофејниот клуб во Италија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Универзално животно правило е и она, човекот е невин, се додека не се докаже спротивното, така да ако имаат докази нека ги покажат, а се дотогаш Јуве е најтрофејниот клуб во Италија.
Имаше докази бе Кико, тоа ти што го говориш е за некој кој до овој момент е чист а го обвинуваат за местење, го Xfire погоре за Интер .

Затоа дадов еден прост пример, човек обвинет за корупција да земе и да ми се фали како вози ферари, како има и куќа со базен у Питу Гули - Водно.
Аналогно на истово, Моџи, главниот во скандалот, под чија капа Јуве освоија 7 скудета, у здрав разум секој ке мава сомнеж на истото, колку и да не ви одговара тоа, некои работи се универзални, јебига . :toe:
Или еве ти еден друг прост пример, да е обвинет Интер за местење за минатата година само, факт е дека администрацијата на тимот била иста и претходно со што ке отвори врати за сомневање дека и другите титули им се нечисти, или и тогаш ке викате се додека нема докази невини се :), ноуп, поготово не фанови на Јувентус .
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Па таа црна дамка за која говориш фрли сомнеж и за тие титули со кои ти велиш дека Јуве се најтрофејните во Италија .
Ко некој осуден за корупција да ми се фали колку заработил во својот живот, исто е капираш ? Тој момент сакам да ти го доловам али очигледно не ме свати, затоа постои оноа за кое ти говорев погоре, универзално животно правило, еднаш крадец, засекогаш крадец . . . ти се дошаѓало тоа или не . . . :)
Па доколку нема докази дека и во други случаи бил корумпиран, доколку се потел за да стигне до тоа што е, зашто да не ти се фали? Докажи ти ако можеш дека и за други е крив, стигни го во животот и фали се после, никој нема да ти замери.

Те разбирам јас тотално, сакаш да ми кажеш дека сме синоним за мафија во италјанскиот фудбал. Епа јас сакам да ти кажам дека поуспешен тим сме од вас. In fact, најуспешни сме во Италија. Знам дека се разбираме, ама ипак... :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Па доколку нема докази дека и во други случаи бил корумпиран, доколку се потел за да ситне до тоа што е, зашто да не ти се фали? Докажи ти ако можеш дека и за други е крив, стигни го во животот и фали се после, никој нема да ти замери.

Те разбирам јас тотално, сакаш да ми кажеш дека сме синоним за мафија во италјанскиот фудбал. Епа јас сакам да ти кажам дека поуспешен тим сме од вас. In fact, најуспешни сме во Италија. Знам дека се разбираме, ама ипак... :)
Сакам да ти кажам дека ништо не ни значи оноа вашето '' најуспешен тим '' во Италија сме, тоа ти е исто ко да се глеаш у огледало и викаш кој лепотан сум а типката која ја свиѓаш вика, леле кој габор е типов .

А за она првото, јеа рајт, ене ти погоре еден пример со Интер што му дадов на Кико, разгледај го .
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ах бре шинтер шинтер не наместивте нас ??? ама ке дојт време и вас да ве осудат и да не ви барам за сезоната 1929/30 каде што шинтер беше пред банкрот па некој се дрзна да ви поможи а и за јуве сите касети во корис на јуве се изгорени трета работа морати ги поткупи и на ибра (носкович) и на виеира да одат во шинтер ај не замарајте дека ние сме местеле и морати има испратено полиција без налог во домот на канаваро демек за некој трансвери ( но наравно не е ништо најдено) ај ај се ближи времето кога ке си го кркате !!!! и ај немат шо да се дискутират со вас вие имате мал процент интелегенција хахах ај :salut:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Имаше докази бе Кико, тоа ти што го говориш е за некој кој до овој момент е чист а го обвинуваат за местење, го Xfire погоре за Интер .

Затоа дадов еден прост пример, човек обвинет за корупција да земе и да ми се фали како вози ферари, како има и куќа со базен у Питу Гули - Водно.
Аналогно на истово, Моџи, главниот во скандалот, под чија капа Јуве освоија 7 скудета, у здрав разум секој ке мава сомнеж на истото
1.За тоа што имаше докази го осудија. Ако имаа и за другите докази, и за тие ќе ги осудеа, ама најверојатно немаа, и се додека не го докажат спротивното, Јуве е невин.

2.А аналогно на вториот болд, еве да се одземат Скудетата на Јуве освоени под водство на Моџи 29-7=22. Ама пак 22 е поголемо од 17, и аналогно на тоа Јуве пак испаѓа дека е најтрофеен.:toe:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
1.За тоа што имаше докази го осудија. Ако имаа и за другите докази, и за тие ќе ги осудеа, ама најверојатно немаа, и се додека не го докажат спротивното, Јуве е невин.

2.А аналогно на вториот болд, еве да се одземиат Скудетата на Јуве освоени под водство на Моџи 29-7=22. Ама пак 22 е поголемо од 17, и аналогно на тоа Јуве пак испаѓа дека е најтрофеен.:toe:

ХАХА, сега пак ке најдат причина ке кажат нешто, прати ги. 17 е мала бројка, уште многу за потење има Интер додека го помине Јуве и да говорите после па вие да сте во право.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Да, токму тој тим го има и приматот најдобар тим во Италија, примат за кој Интер треба уште долго да јаде за да го има. :smir:

Браво за вас иначе, успех е да немаш играно во Серија Б...
Тој тим го има приматот ,,најтрофеен'', што е многу поразлично најдобар, што од друга страна е релативна работа. Треба да научиш да правиш разлика помеѓу тие две работи. Исто така не заборавај дека тој тим е синоним за местење и криминал во фудбалот насекаде низ светот. За сето друго што сакам да ти го кажам, го кажа Син, т.е. џабе да трошам време за да ти објаснувам за нешто што е веќе кажано.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Сакам да ти кажам дека ништо не ни значи оноа вашето '' најуспешен тим '' во Италија сме, тоа ти е исто ко да се глеаш у огледало и викаш кој лепотан сум а типката која ја свиѓаш вика, леле кој габор е типов .

А за она првото, јеа рајт, ене ти погоре еден пример со Интер што му дадов на Кико, разгледај го .
Не е исто... Јас секако сум лепотан, можеби скапата кошула ме праи лепотан, можеби суачот на раката, али сепак сум. И да ги извадам, пак ќе бидам најубав у маало, без разлика дали на типката и се свиѓам или не. На крај краева, типката губи, не ја. :)

А за првото, ти кажа Кико, разгледај...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom