Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ги нема “поларциве“ на темава. :vozbud:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
А Мурињо на која дрога е? :pos2:
...на онаа најубавата, шампионската!:pos2::pos2:
Милито одлично ко “измрда“ стоперот на Ливорно, а оној кој кажувате дека слабо играл денес т.е. оној што не се замарал мн.мн асистираше - Станковиќ.
Вториот гол на Маикон беше ремек дело, класика... Човеков е лудница.
Ајде италијанци, преведувајте што кажа на камерата?? Разбра некој?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Дај линк од голот на маикон , и линк од потписот твој :D:tv::tv:



:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
...на онаа најубавата, шампионската!:pos2::pos2:
Милито одлично ко “измрда“ стоперот на Ливорно, а оној кој кажувате дека слабо играл денес т.е. оној што не се замарал мн.мн асистираше - Станковиќ.
Вториот гол на Маикон беше ремек дело, класика... Човеков е лудница.
Ајде италијанци, преведувајте што кажа на камерата?? Разбра некој?
Maicon celebrated his goal by mouthing a few words into the television camera. "I said 'I love you' to my wife Simone because she is always by my side and I will love her forever," he explained. "


Станкович денес не беше активен во играта на тимот. Едноставно го немаше никаде. Си зеде заслужен одмор но си ја заврши работата со додавањето до Милито :) Големите играчи колку и да не се во форма или се неактивни во играта на тимот со еден потег знаат да го решат натпреварот. :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
На ова мислеше :)



На некоја тешка дрога претпоставувам :icon_razz
Шо му е на човеов? Пред некое коло имаше ваков сличен излив сега пак :kesa:. Ми мириса на некоја суспензија (прстооо:helou:).
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Syn.
Кога ке освоите ЛШ бе? Зошто го зедовте овој Мурињо, само на клупа ке стои и ке гледа местенки а? Зошто не се радува толку како што се радуваше на победите на Челзи ... зошто не се радува сега на вашите местенки ? Ех, што кејф ке ми биде да ве фатат на дело...

Го памтам твојот пост во својот фан клуб, рече дека ако не го победиме Динамо реално би било да си отпаднете а? И јас те подржувам околу ова, нема шанси да победите таму и не се надевајте да влезете бидејки у ЛИГА НА ШАМПИОНИ потешко се мести, ова не е СЕРИА А, ама и со МЕСТЕНКИ КЕ ВИ ГО ЗЕМИМЕ СКУДЕТО И ОВАА ГОДИНА.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Шо му е на човеов? Пред некое коло имаше ваков сличен излив сега пак :kesa:. Ми мириса на некоја суспензија (прстооо:helou:).
Минатата утакмица Ето кога даде гол ненормалниов нешто покажуваше кај раката како што јас разбрав овој да не се дрогира бе.. го расипаа и него Италијанциве :pos:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Syn.
Кога ке освоите ЛШ бе? Зошто го зедовте овој Мурињо, само на клупа ке стои и ке гледа местенки а? Зошто не се радува толку како што се радуваше на победите на Челзи ... зошто не се радува сега на вашите местенки ? Ех, што кејф ке ми биде да ве фатат на дело...

Го памтам твојот пост во својот фан клуб, рече дека ако не го победиме Динамо реално би било да си отпаднете а? И јас те подржувам околу ова, нема шанси да победите таму и не се надевајте да влезете бидејки у ЛИГА НА ШАМПИОНИ потешко се мести, ова не е СЕРИА А, ама и со МЕСТЕНКИ КЕ ВИ ГО ЗЕМИМЕ СКУДЕТО И ОВАА ГОДИНА.
И ти си страшен! :tapp:

Абе до кога со овие муабети бе? до кога?

Не ти е Интер крив дека јувентус изгубил од наполи...така да вакви фустрирачки испади треба да се забранат на форумов.
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Во Сериа А 3-4 години се прво место шампиони се а каде се тие 3-4 години во Лига на Шампиони барем до финале да стигнаа а они до осмина финале стигаат и толко јаки се само во Сериа А зошто не и во Лига на Шампиони
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Syn.
Кога ке освоите ЛШ бе? Зошто го зедовте овој Мурињо, само на клупа ке стои и ке гледа местенки а? Зошто не се радува толку како што се радуваше на победите на Челзи ... зошто не се радува сега на вашите местенки ? Ех, што кејф ке ми биде да ве фатат на дело...

Го памтам твојот пост во својот фан клуб, рече дека ако не го победиме Динамо реално би било да си отпаднете а? И јас те подржувам околу ова, нема шанси да победите таму и не се надевајте да влезете бидејки у ЛИГА НА ШАМПИОНИ потешко се мести, ова не е СЕРИА А, ама и со МЕСТЕНКИ КЕ ВИ ГО ЗЕМИМЕ СКУДЕТО И ОВАА ГОДИНА.
Која патетика е фан на Јубе да ти расправа за местенки, на момент се запрашав дали ти ова сериозно ...

Не ми се обрати мене, али нема врска, форумот е за дискусии па ќе ти реплицирам. ЛШ? Чекај малку, во погрешна тема си тука бе друже, оваа тема е за италијанско првенство, за тоа околу ЛШ дојди во соодветниот фан-клуб на Интер и ќе правиме муабет.

Кој мести, имаш некој доказ во врска со тоа, не можам да те разберам, се издераваш ко некое дете кое прати месец дена фудбал. Која фрустрираност човече, ко некој да ви е крив што дома ви одземаат цели три бода тимови од рангот на Наполи и компанија, па сеа Интер е крив што победува и што е на чело на табела, ха-ха.

Греои.

@ Hriste: Сериа А сме 4 години на врвот само за информација. Јуве има 27 титули, а две во ЛШ, според вашава логика до ден денес треба да има околу пет. И ајде сега.
п.с. Офтопик муабет е сето тоа.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Овој пат мафијашите Палермо ми ставија 1000че у џеб. Одиграа 0-0 со Џенова. Доволно да фатам и утре да идам да почастам некоја шмекерица. :smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
И ти си страшен! :tapp:

Абе до кога со овие муабети бе? до кога?

Не ти е Интер крив дека јувентус изгубил од наполи...така да вакви фустрирачки испади треба да се забранат на форумов.
Дали ми беше тоа зборот ?

Која патетика е фан на Јубе да ти расправа за местенки, на момент се запрашав дали ти ова сериозно ...

Не ми се обрати мене, али нема врска, форумот е за дискусии па ќе ти реплицирам. ЛШ? Чекај малку, во погрешна тема си тука бе друже, оваа тема е за италијанско првенство, за тоа околу ЛШ дојди во соодветниот фан-клуб на Интер и ќе правиме муабет.

Кој мести, имаш некој доказ во врска со тоа, не можам да те разберам, се издераваш ко некое дете кое прати месец дена фудбал. Која фрустрираност човече, ко некој да ви е крив што дома ви одземаат цели три бода тимови од рангот на Наполи и компанија, па сеа Интер е крив што победува и што е на чело на табела, ха-ха.

Греои.
.
ОМГ.
Јас тоа ли го кажувам дека изгубивме од Наполи и дека вас ве кривам. Онака само ви се обраќам, ве читам и ви се смеам. Летате во облаци, избегавте 7 бода и снесовте јајца, правете филмови во Торино паднала температура бре бре, многу сте интересни стварно. цц
Ке дојде на виделина и вистината зошто Интер е тој што мести со години и дека намерно го местеше Јуве за да видат и они како е на прво место. Не се секирај тоа ке си дојде на свое место.

Гледајте таму барем да победите една во ЛШ.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Syn.
Кога ке освоите ЛШ бе? Зошто го зедовте овој Мурињо, само на клупа ке стои и ке гледа местенки а? Зошто не се радува толку како што се радуваше на победите на Челзи ... зошто не се радува сега на вашите местенки ? Ех, што кејф ке ми биде да ве фатат на дело...

Го памтам твојот пост во својот фан клуб, рече дека ако не го победиме Динамо реално би било да си отпаднете а? И јас те подржувам околу ова, нема шанси да победите таму и не се надевајте да влезете бидејки у ЛИГА НА ШАМПИОНИ потешко се мести, ова не е СЕРИА А, ама и со МЕСТЕНКИ КЕ ВИ ГО ЗЕМИМЕ СКУДЕТО И ОВАА ГОДИНА.
Pogolem dokaz od toa vie sto mestevte nema do sega U EVROPA BRAT. Deocko da ne imas 12-13 godini zaso takov muabet teras
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom