Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Плус колку што памтам Челзи уште не одиграл меч со тим од големата четворка.
Само ова би го искоментирал, се натегавме со Deno^ пред некое време за истово, околу противниците. Како Јунајтед лани со една единствена победа од шест дуели во рамките на „четвроката“, со три порази, на крај стана шампион најмногу благодарение 19 победи и 1 нерешен против втората половина на табелата. Добив одговор, каде се останатите 6 противници, 12 дуели? Епа еве, еден беше Тотенхем, онака кажано.

Да ми кажиш колку титули има Челзи во ПЛ и ЛШ..
3 севкупно, 2 премиерлигашки. КШ/ЛШ нема. Друго нешто дур имам време?
Се разбира, ако бараш уште нешто, и поентата молам.

И дали ке видат титула уше 4 години барем во Англија...
Јебига, знам за твоите неверојатни способности за „насетување“ на исходот на една сезона, па од таа причина сериозно го земам в предвид ваквиот исказ. :toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Јебига, знам за твоите неверојатни способности за „насетување“ на исходот на една сезона, па од таа причина сериозно го земам в предвид ваквиот исказ. :toe:
Не е способност за насетување, тоа нешто го викаат логика. Али некогаш логиката нема удел во фудбалот и ете затоа ако сакаш ја и ти ке се обложиме дека Челзи нема шанси да биде шампион.
Отворен сум за предлози...
 
F

fantomX

Гостин
Не е способност за насетување, тоа нешто го викаат логика. Али некогаш логиката нема удел во фудбалот и ете затоа ако сакаш ја и ти ке се обложиме дека Челзи нема шанси да биде шампион.
Отворен сум за предлози...
Знам ебаго, неколку дуели без Африканците, можна потешка повреда на Дрогба (шо би било многу лошо против Ливерпул пред се), ја знам логиката, туку да тргнам по уште една логика излегува друго. Ја разглобив минатиот пат, не мислам пак.

Да се обложиме, јебига, не влегувам во таков облог да само една опција е на моја страна, појќе опции за противникот. :icon_mrgr
 
G

Gray Foxx

Гостин
Знам ебаго, неколку дуели без Африканците, можна потешка повреда на Дрогба (шо би било многу лошо против Ливерпул пред се), ја знам логиката, туку да тргнам по уште една логика излегува друго. Ја разглобив минатиот пат, не мислам пак.

Да се обложиме, јебига, не влегувам во таков облог да само една опција е на моја страна, појќе опции за противникот. :icon_mrgr
Ајде да бидам фер, викам дека Манчестер е шампион спрема твојот Челзи...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Челзи е шампион оваа година тоа се знае уште одамна.....
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Темава мислам дека е Barclays Premier League 2009/2010 а не Челзи или Манчестер Јунајтед(Кладба кој од овие 2 тима ќе биде шампион 2009/2010 година) ако грешам нека ме поправи некој:toe:

А и ги заборевте дека тука се Ливерпул, Арсенал .......
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Како може после 6 кола да се збори за титула. Само се лупета челзи ова, манчестер она , колку титули имате вие а колку ние а уствари сите појма немате. наместо да се збори за моментална форма , анализи на акции коментари на натпревари и слично се натегате и само постирање мислења кои се чист дебилизам и ништо повеќе.
Кој ќе биде шампион- никој појма нема , досегашниот тек на првенството покажува дека ќе биде многу тесно а шампионот на Англија ќе освои многу помалце поени од претходните години. Првите 6 утакмици се само почеток, сега почнува лига на шампиони, почнуваат англиските купови, повреди па караници и се остало. Многу објективни и субјективни фактори зависат од нив.
Ајде да дадам едно мое мислење.
Манчестер- позитивности - победнички менталитет , јака клупа и Руни.осеќам ова ќе е негова сезона.
------------негативности- бербатов е жива тапа, а и фердинанд и Видич ја немаат цврстината од лани . Беа повредени и ќе видиме како ќе функционираат

Челзи - позитивности - според мене моментално најуигран ПРВ ТИМ
- негативности - слаба клупа, што праиме ако Дрогба иили Анелка се повредат и што праиме во месец јануари кога има многу утакмици а пола тим У африка на првенство????

Ливерпул- позитивности - играчите се жедни за титула . И покрај тоа што имаа слаб старт ттука има премногу талент и само будала може да исклучи еден таков тим од борба за титула по само 6 утакмици.
- негативности - Средина, се осеќа отсуството на Алонсо, можеби Аквилани ќе може да пополни ако биде здрав. Друга слабост- хазардерскиот бенитез кој мене како навивач на Ливерпул страшо почнува да ме нервира. Трето и многу битно - несоработка со газдите и слабата финансиска состојба.

Арсенал - не можам а издвојам позитивно од негативно. Многу убав тим, јак менаџер , солидна клупа ама како да им фали искуство. најнепредвидливи оваа година.

Тотенхем и манчестер Сити немаат капацитет за титула , можеби ќе влезат во големата четворка ама тоа им е максимумот.

ДВА КЛУЧНИ ФАКТОРИ - СРЕЌА И ПОВРЕДИ- кој ќе има повеќе среќа и помалце повреди тој и најверојатно ќе биде шампион според мене.
 
F

fantomX

Гостин
Ајде да бидам фер, викам дека Манчестер е шампион спрема твојот Челзи...
Ајде де ко си решил, да не ти кршам атер. :icon_mrgr

Челзи - позитивности - според мене моментално најуигран ПРВ ТИМ
- негативности - слаба клупа, што праиме ако Дрогба иили Анелка се повредат и што праиме во месец јануари кога има многу утакмици а пола тим У африка на првенство????
Не сум обрнал внимание сезонава на останатите, па би прокоментирал ова за Челзи.
Главниот непријател, или негативност шо викаш, на Челзи сезонава се (евентуалните) повреди. Клупата, па како слаба клупа, Челзи моментално има цела клупа повредени. Паоло Фереира, Алекс, Јури Жирков, Џо Кол, Деко, новакот Матич. Пола се пред враќање.
Челзи е потанок со напаѓачи, па ќе појача на средина, се најдува решение.
Афричкиот Куп, проблем исто така, ама со максимум 1-2 повредени (да не е Анелка еден од нив) се преживува и тој период.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Не е способност за насетување, тоа нешто го викаат логика. Али некогаш логиката нема удел во фудбалот и ете затоа ако сакаш ја и ти ке се обложиме дека Челзи нема шанси да биде шампион.
Отворен сум за предлози...
И дали ке видат титула уше 4 години барем во Англија...
Ти ги превртев мислењата да се прочиташ што постираш :smir:
логика = предвидување :zver:
Алал вера, и еден Нострадамус би ти завидел на "логикава" :helou:
А за овие 4-ве наредни години, молим те ПРОСВЕТЛИ МЕ !!! Ај ОК... да зееме у обзир казнава наша двегодишна за забрана на трансфери, неколкумина 30 годишници и би рекол до некаде послаба младинска школа од вашата(што немора да е пресудно).... ама 4 години :uvo:
да не се исфорсира малку(повеќе)?


Да не бидам офтопик, да прокоментирам и за мое видување на досегашната ситуацијата со ПЛ
Значи помина и 6 коло - ја би рекол успешно(од аспект на Big 4) полека полека табелата почнува да личи на тоа што би требало да биде т.е. Топ 4 тимовите полека си доаѓаат на местата кој пo default им припаѓаат, со искучок на Ливерпул (кој малку назадува, ама очекувам да си дое на место у наредниве неколку кола). ....А од годинешниве претенденти за висок пласман ова коло не видовме ништо посебно, освен способноста за примање многу голови...
И не заборавајте, допрва доаѓаат бурни периоди на фудбалски план у Англија : почнуваат двата домашни Купа , Европските купови , Репрезентативни настапи... сето тоа дополнителен напор како за фубалерите така и за тренерите - извор на лошa формa у ПЛ и повреди :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom